KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kredyty hipoteczne - oferty kredytowe w PLN - ranking na luty 2011

Kredyty hipoteczne - oferty kredytowe w PLN - ranking na luty 2011 - 4.0 out of 5 based on 1 review
FacebookTwitter

Domek z kluczamiOferowane w złotych kredyty hipoteczne nie są aktualnie taki rozwiązaniem, po które każdy kredytobiorca sięgał by z pełnym przekonaniem. Wynika to z faktu, iż są one niejednokrotnie znacznie droższe, aniżeli kredyty walutowe, zwłaszcza  jeżeli porównany je z rozwiązaniami opartymi na frankach szwajcarskich oraz euro.

Niemniej jednak dostępność ofert w walutach Szwajcarii oraz zjednoczonej Europy nie jest tak duża jak w przypadku finansowania w naszej rodzimej walucie. Nie ma przecież banku, który by nie oferował kredytu w złotych.

Warto więc przyjrzeć się temu, co aktualnie w swoich ofertach złotowych proponują banki i porównać to zwłaszcza z równie dostępnymi kredytami w euro (te ostatnie analizujemy i porównujemy w naszym rankingu kredytowym w euro z dnia dzisiejszego z dnia dzisiejszego). W dobie zaniku najtańszych pod względem oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich tym bardziej warto rozważyć obydwa aktualnie obecne w bankach rozwiązania i wybrać to, które okaże się bardziej korzystne z punktu widzenia związanych z nimi kosztów.

Oto nasz aktualny ranking kredytów hipotecznych w złotówkach.

Gdzie dostaniesz najtańszy kredyt hipoteczny?

Lutowy ranking hipotek otwiera Bank Zachodni WBK, z bardzo korzystnym, jak na kredyt złotówkowy, oprocentowaniem nie przekraczającym 7%. Niewątpliwie jest to zasługa bardzo niskiej marży tego kredytu, wynoszącej 1.35%. Jednak warunkiem uzyskania tak korzystnego kredytu w PLN jest minimalny wkład własny wynoszący 20% wartości nieruchomości oraz uzyskanie korzystnej oceny scoringowej banku. Do plusów można zaliczyć fakt, że WBK nie pobiera opłaty za wycenę nieruchomości, jeśli kwota kredytu nie przekracza 1 miliona złotych. Warto mieć świadomość, że koszt wyceny mieszkania lub domu w niektórych bankach może nawet przekraczać 1000 złotych.

Korzystnie pożyczysz też w Alior Banku

Na drugim miejscu lutowego porównania kredytów znalazł się Alior Bank z promocyjną ofertą kredytową skierowaną dla osób gotowych wykupić ubezpieczenie na życie na okres 5 lat. Do dodatkowy koszt, na który nie zdecydują się zapewne niektórzy klienci banku, jednak dzięki takiemu rozwiązaniu marża kredytowa w takim przypadku wyniesie 2%. Niewątpliwą zaletą tej oferty jest brak konieczności zapłaty prowizji.

Tani kredyt również w ING

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajął ING Bank Śląski z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 6.85%.  marża kredytu w tej ofercie wynosi 2.30%. Standardowa prowizja wynosząca 1.60% w przypadku stałych klientów banku może być obniżona maksymalnie o 0.4%.

Pozostałe banki uwzględnione w notowaniach

Dalsze miejsca w rankingu zajmują: Deutsche Bank,  Bank Gospodarki Żywnościowej, Bank Millenium, Raiffeisen Bank, Bank pekao SA, Lukas Bank. Pierwszą dziesiątkę zamyka Allianz Bank.

Poniżej znajdziesz tabelę zawierającą pełne porównanie pierwszej dziesiątki banków.

Ranking kredytów hipotecznych w złotych na luty 2010

LpNazwa bankuOprocentowanie rzeczywiste (RRSO)Wysokość prowizjiMiesięczna rata
1 WBK 5.88% 2.00% 456.24 PLN
2 Alior Bank 6.37% 0.00% 489.46 PLN
3 ING 6.85% 1.60% 505.13 PLN
4 Deutsche Bank 6.87% 3.00% 494.66 PLN
5 BGŻ 6.97% 3.50% 499.88 PLN
6 Millennium 6.99% 2.00% 499.88 PLN
7 Raiffeisen Bank 7.05% 1.80% 510.40 PLN
8 Pekao SA 7.07% 0.49% 521.01 PLN
9 Lukas Bank 7.20% 2.50% 515.69 PLN
10 Allianz Bank 7.29% 2.50% 515.69 PLN

Powyższy ranking kredytów mieszkaniowych sporządzony został w oparciu o następujące założenia: wartość nieruchomości: 100 000 PLN, wysokość kredytu: 80 000 PLN, okres kredytowania: 30 lat, wiek najstarszego kredytobiorcy: 30 lat, rodzaj rat: raty równe.

Podstawowym kryterium niniejszego rankingu jest Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa biorąca pod uwagę całkowity koszt kredytu (sumę odsetek oraz wszystkich wymaganych przez dany bank opłat okołokredytowych). Z tej przyczyny kredyt  o niższej wysokości raty kredytowej może się znajdować na niższej pozycji. Przeliczenia rat kredytu hipotecznego dokonaliśmy za pomocą naszego kalkulatora kredytowego kred.pl.