KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Millennium – Mieszkanie dla młodych MDM bez prowizji

FacebookTwitter

Młoda rodzinaProgram Mieszkanie dla młodych, który uruchomiony został na początku 2014 roku, przez dłuższy okres nie cieszył się specjalnie wielką popularnością. Po części wynikało to z braku objęcia tym programem dopłat rynku wtórnego, co znacząco ograniczało dostępność mieszkań, które kwalifikowały się do finansowania w ramach MDM.

Atrakcyjność programu MDM uległa jednak ostatnio znaczącej poprawie, a to za sprawą nowelizacji stosownej ustawy regulującej funkcjonowanie systemu dopłat do wkładu własnego. Objęcie tym programem od września 2015 również mieszkań z drugiej ręki to tylko jedna z wielu nowości w MDM (szczegółowe informacje na temat zmian w programie Mieszkanie dla młodych zamieściliśmy niedawno w tym artykule).

Część banków najwyraźniej wyczuła, że po tych zmianach zwiększy się zainteresowanie kredytami z dofinansowaniem wkładu własnego w ramach MDM i zaczęła uatrakcyjniać swoje oferty kredytowe. Do takich ofert należy chociażby kredyt MDM w Bank Millennium, który - jak ogłoszono w banku - obecnie można uzyskać bez prowizji. Ale to nie wszystko. Oto garść informacji na temat zmian w ofercie MDM w Millennium.

Prowizja kredytowa

Bank Millennium ogłosił, że nie będzie pobierał prowizji od udzielania kredytu od tych klientów, którzy ubiegać się będą o kredyt MDM. Biorąc pod uwagę, iż standardowa prowizja w przypadku kredytów MDM wynosiła 2% kwoty kredytu, daje to całkiem wymierne oszczędności. Warto nadmienić, że akcja ta ma charakter tymczasowy, bowiem obowiązywać ona będzie dla wszystkich wniosków o kredyt z dopłatą "Mieszkanie dla Młodych" złożonych w banku do dnia 31 grudnia 2015 r.

Marża  kredytu MDM

Zerowa prowizja to jednak nie jedyna zmiana w ofercie kredytów MDM w Banku Millennium. Teraz będzie także można uzyskać obniżkę marży bankowej. Klienci będą mogli liczyć na upust rzędu 0,5 punktu procentowego, pod pewnymi jednak warunkami.

Po pierwsze, obniżka marży wymaga posiadania konta osobistego w Millennium, na które każdego miesiąca wpływać będzie wynagrodzenie. Drugim koniecznym warunkiem jest korzystanie z karty do wspomnianego konta i dokonywanie nią transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 500 złotych (w skali miesiąca).