KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Mieszkanie dla młodych w rządowym serwisie informacyjnym

FacebookTwitter

Rodzinka Na prowadzonej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju witrynie pojawił się serwis informacyjny popularyzujący rządowy program dopłat do kredytów - Mieszkanie dla młodych (MdM).

Na opublikowanych do tej pory stronach można znaleźć ogólną charakterystykę programu MdM. Ponadto znajdują się tam informacje na temat tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt z dopłatą w ramach tego programu. Dowiemy się także tego, na jakie dofinansowanie można liczyć.

Serwis zawiera ponadto stronę, będącą zbiorem najpopularniejszych pytań związanych z programem MdM wchodzącym w życie 1 stycznia 2014. Znajdziemy tam wiele odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, m.in. o okres obowiązywania tego programu, limit zarobków uprawniających do skorzystania z programu dopłat do kredytów, wysokość dopłat w ramach Mieszkania dla młodych, możliwość zakupu mieszkań na rynku wtórnym, o to czy z dopłat mogą skorzystać osoby żyjące bez ślubu czy o różnice między MdM a wygaszonym programem Rodzina na swoim.

W jakim banku dostaniesz kredyt z dopłatą?

W dalszym ciągu nie znamy jednak wielu szczegółów dotyczących trybu realizacji poszczególnych zapisów stosownej ustawy o MdM. Na przykład nie są jeszcze w pełni znane banki oferujące kredyty z dopłatą w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Należy więc zakładać, że rządowy serwis o programie dopłat do kredytów będzie sukcesywnie rozszerzany o dalsze informacje dotyczące tego zagadnienia. Tym bardziej, że w serwisie widnieje informacja o tym, że jest on w wersji beta.

Opisywany serwis znajduje się pod adresem https://rodzina.gov.pl/mieszkanie/program-mieszkanie-dla-mlodych.