KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Mieszkanie dla młodych w Deutsche Banku od czerwca 2014

FacebookTwitter

Domek z rodziną Do programu Mieszkanie dla młodych (MDM) wciąż dołączają kolejne banki, chcące posiadać w swojej ofercie kredyty z dopłatami. Niedawno pisaliśmy o eurobanku, który jako dziesiąty bank z kolei włączył do swojej oferty tego typu kredyty. Tymczasem 10 czerwca 2014 roku o przystąpieniu do programu MDM poinformował Deutsche Bank Polska.

Przedstawiciel banku zwrócił uwagę na fakt, iż z badań przeprowadzonych wśród młodych ludzi do 35 roku życia wynika, że około 20% ludzi planujących kupno mieszkania chciałoby uzyskać dofinansowanie do kredytu mieszkaniowego. Stąd włączenie się Deutsche Banku w funkcjonujący od początku 2014 roku i zarządzany przez Bank Gospodarstwa Krajowego system dopłat do kredytów.

Na jakie marże oraz prowizje można liczyć w przypadku kredytu z dopłatami w tym banku? Oto jaką ofertę kredytową przygotował Deutsche Bank (charakterystyka oferty).

Od czego zależą warunki kredytowania w ramach MDM?

Zasadniczo warunki finansowania w ramach programu Mieszkanie dla młodych bazują na zasadach udzielania standardowego kredytu hipotecznego w tym banku. Także więc i w tym przypadku wysokość marży kredytowej oraz prowizji zależna jest od stopnia zaangażowania kredytobiorcy w zakup lub skorzystanie z innych produktów banku.

W Deutsche Banku dostępne są cztery pakiety produktów, które pozwalają na uzyskanie zróżnicowanych marż i prowizji przy kredycie MDM. Jest to pakiet Standardowy, Inwestycyjny, Ubezpieczeniowy oraz Ubezpieczeniowo-Inwestycyjny. Poza tym wysokość marży zależna jest od poziomu wkładu własnego w finansowanie zakupu nieruchomości (im wyższy LtV tym wyższy poziom marży kredytowej).

Jakie marże i prowizje?

Minimalna marża przy kredycie Mieszkanie dla młodych możliwa do uzyskania w Deutsche Banku wynosi 1,39 procent zaś maksymalna – 2,69%. Natomiast prowizja kredytowa, w zależności od wybranego pakietu może wynosić 0% lub 2%. Pełną charakterystykę poszczególnych pakietów przedstawiamy w poniższej tabeli.

Rodzaj pakietuMarżaProwizjaWarunki otrzymania
Standardowy od 2,69% 2% Konieczne jest skorzystanie z następujących produktów banku: rachunki bankowe db Life, db Invest lub db Elite wraz z zadeklarowanymi comiesięcznymi wpływami z tytułu uzyskania dochodu, karta kredytowa albo ubezpieczenie od utraty pracy; zarówno rachunek i karta kredytowa powinny być utrzymywane w trakcie spłaty kredytu
Inwestycyjny od< 1,59% 0% Konieczność skorzystania z następujących produktów banku:  rachunek osobisty (db Life, db Invest albo db Elite) z zadeklarowanym wpływem comiesięcznych dochodów z tytułu wynagrodzenia, karta kredytowa Deutsche Bank, produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy należący do linii db Inwestuj w Przyszłość we współpracy z TU AXA lub TU Skandia ze składką płatną w odstępach miesięcznych w wysokości 90 zł za każde 100 000 zł kredytu (składka może być także skredytowana), utrzymywanie posiadania produktów przez minimum 5 lat od dnia wypłaty kredytu albo jego pierwszej transzy.
Ubezpieczeniowy >od 1,59% 0% Konieczne jest skorzystanie lub posiadanie następujących produktów banku: ubezpieczenie na życie oferowane we współpracy z TU Amplico (składka ubezpieczeniowa płatna jest za dwuletni okres z góry i wynosi 1,8% kwoty kredytu, kolejne składki miesięczne wynoszą 0,042% kwoty kredytu), rachunek osobisty (db Life, db Invest, db Elite) z wpływami z tytułu wynagrodzenia oraz karta kredytowa Deutsche Bank, utrzymywanie posiadania produktów przez minimum 5 lat od dnia wypłaty kredytu albo jego pierwszej transzy.
Ubezpieczeniowo-Inwestycyjny od 1,39% 0% Konieczność posiadania następujących produktów banku:  jeden z rachunków osobistych w Deutsche Bank (db Life, db Invest albo db Elite) z zadeklarowanymi wpływami miesięcznymi wynagrodzenia, karta kredytowa Deutsche Banku, produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy z linii db Inwestuj w Przyszłość we współpracy z TU AXA lub TU Skandia ze składką miesięczną w wysokości 90 zł za każde 100 tys. zł kredytu (składka może być również włączona do kredytu), ubezpieczenie na życie oferowane we współpracy z TU Amplico (składka ubezpieczeniowa płatna jest za dwa lata z góry i wynosi 1,8% kwoty kredytu, kolejne składki miesięczne wynoszą 0,042% kwoty kredytu), utrzymywanie posiadania produktów przez minimum 5 lat od dnia wypłaty kredytu albo jego pierwszej transzy.

Warto w tym miejscu dodać, iż niespełnienie wszystkich warunków odnośnie skorzystania z poszczególnych produktów bankowych skutkować będzie cofnięciem obniżki marży kredytowej i koniecznością regulowania spłaty zadłużenia w oparciu o standardowe marże. Podobnie rzecz się ma z prowizją kredytową.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania kredytów mieszkaniowych w ramach MDM znaleźć można między innymi w tym artykule.