KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

MDM 2014 – 5 nowych banków w programie Mieszkanie dla młodych

FacebookTwitter

Uśmiechy16 stycznia 2014 roku Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) poinformował o fakcie przyłączenia się kolejnych 5 banków do programu MDM.

BGK, który zarządza funduszami przeznaczonymi na realizację dopłat do kredytów w ramach programu Mieszkanie dla młodych, zaprezentował tego dnia na swoich stronach internetowych zaktualizowaną listę banków, które przyjmować będą wnioski o finansowe wsparcie na zasadach określonych w "Ustawie o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi". Z opublikowanych informacji wynika więc, że jak do tej pory do programu MDM przystąpiło w sumie 7 banków.

W jakim banku można dostać kredyt Mieszkanie dla młodych?

Od 2 stycznia wnioski o kredyt MDM można składać w Banku PKO BP (szczegółowe warunki kredytowania w tym banku przedstawiliśmy tutaj) oraz w Pekao SA (informacje na temat kredytu oferowanego przez Pekao zaprezentowaliśmy w tym artykule).

Kolejne pięć banków zacznie udzielać kredytów w ramach MDM począwszy od lutego 2014. Należą do nich Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska (BOŚ), SGB Bank, Getin Noble Bank oraz Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS). Co ciekawe, powyższe banki w różnym czasie zaczną przyjmować wnioski o kredyt z dopłatą, przy czym pierwszy z nich zacznie przyjmować wnioski od 3 lutego, a ostatni od 1 kwietnia 2014.

Harmonogram rozpoczęcia przyjmowania wniosków o finansowe wsparcie w ramach MDM

Poniżej prezentujemy daty, w których poszczególne banki zaczną przyjmować wnioski do kredytów Mieszkanie dla młodych:

  1. Alior Bank – od 03.02.2014 r.
  2. Getin Noble Bank – od 4.02.2014 r.
  3. SGB-Bank - od 10.02.2014 r.
  4. BOŚ - od 31.03.2014 r.
  5. BPS - od 01.04.2014 r.

Źródło: BGK