KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Program dopłat w PKO BP – kampania na kwiecień 2014

FacebookTwitter

Wycinanka - © ashumskiy - Fotolia.comNa kwiecień 2014 roku Bank PKO BP zorganizował akcję promocyjną poświęconą kredytowi udzielanemu w tym banku w ramach rządowego programu Mieszkanie dla młodych.

Kampanii promocyjnej o nazwie „Weź kredyt hipoteczny z dofinansowaniem w programie MdM i odetchnij pełną piersią!” towarzyszą reklamy prezentowane między innymi w Internecie oraz w radiu. Kluczowym medium reklamowym jest jednak w tym wypadku telewizja.

Czym charakteryzuje się kredyt z dopłatą udzielany w PKO BP w ramach programu MDM?

Marże MDM zaczynają się od 1,4%

Przede wszystkim zwraca uwagę relatywnie niska marża – zaczyna się ona od poziomu równego 1,40% i zależna jest między innymi od wysokości wkładu własnego. A skoro o wkładzie własnym mowa – kredyt MDM udzielany w PKO BP pozwala na finansowanie do 95 procent wartości nieruchomości. Maksymalny okres spłaty w PKO Banku Polskim wynosi natomiast 35 lat (przy minimalnym progu dla kredytów MDM wynoszącym 15 lat, a wynikającym z przepisów ustawy powołującej do życia program MDM).

Wśród rozwiązań, które mają na celu ułatwienie spłaty zobowiązania kredytowego w tym banku, na uwagę zasługują wakacje kredytowe (pozwalają one raz na 12 miesięcy na zawieszenie spłaty jednej raty ) oraz karencja w spłacie kapitału (może ona trwać maksymalnie przez 3 lata w okresie realizacji inwestycji).

PKO pierwszym bankiem oferującym dofinansowanie MDM

PKO BP jak widać nie rezygnuje z aktywnego uczestnictwa w udzielaniu kredytów  z dopłatą w ramach MDM. Był on pierwszym bankiem, który ogłosił przystąpienie do programu Mieszkanie dla młodych i jednocześnie jedną z dwóch instytucji bankowych, które rozpoczęły udzielanie finansowania w ramach MDM od 2 stycznia 2014 roku (szczegółowe warunki udzielania kredytu MDM w PKO BP prezentowaliśmy w tym artykule). Przyniosło to wymierne skutki, bowiem jak do tej pory PKO BP udzielił prawie 1400 kredytów z dopłatą skarbu państwa w ramach programu Mieszkanie dla młodych na łączną wartość prawie 240 mln złotych.

Źródło: PKO BP