KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Dopłaty dla młodych w PKO BP od stycznia 2014

FacebookTwitter

logo_pobp2 W dniu 19 grudnia 2013 dowiedzieliśmy się, że PKO BP podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę o współpracy dotyczącą finansowego wsparcia i pomocy państwa w zakupie pierwszego mieszkania.

Pod tym enigmatycznym określeniem kryje się program „Mieszkanie dla młodych”, który po wielu perypetiach związanych z licznymi konsultacjami, w końcu ujrzy światło dzienne z początkiem przyszłego roku. Niestety, ze względu na opóźnienia legislacyjne, stosowna ustawa została podpisana przez prezydenta w październiku bieżącego roku. Dopiero od tego momentu możliwe było rozpoczęcie wdrażania tego programu w bankach.

Właśnie banki komercyjne i spółdzielcze będą instytucjami udzielającymi kredytów w ramach tego programu, natomiast zarządzaniem środkami na dopłaty do kredytów zajmować się będzie BGK. Jak do tej pory tylko część banków zgłosiła akces do tego programu. Jednak pierwszym bankiem, który oficjalnie przystąpił do programu i ogłosił w nim swoje uczestnictwo jest właśnie PKO BP.

Kiedy konkretnie będziemy w nim mogli zaciągnąć kredyt MdM?

Wnioski można składać od początku przyszłego roku

Bank PKO – będący liderem rynku kredytów mieszkaniowych (jego udział w sprzedaży tych produktów aktualnie przekracza 30%) - informuje, że będzie gotowy do udzielania takiego kredytu już 2 stycznia 2014.  Od tej właśnie daty będzie można składać w tym banku wnioski o dofinansowanie. To dobra informacja, ponieważ ostatnio słyszeć dało się głosy sugerujące, że MdM zostanie wdrożony z pewnym poślizgiem.

Czym charakteryzować się będzie ten program?

Najważniejsze warunki tego programu to:

  1. udzielanie przez budżet państwa finansowego wsparcia kredytobiorcom do 35 roku życia;
  2. kredyt musi być zaciągnięty na okres przynajmniej 15 lat;
  3. kwota dopłat – od 10 do 20% wartości mieszkania lub domu;
  4. maksymalny metraż nieruchomości – od 70 m2 do 115 m2 powierzchni użytkowej (w zależności od sytuacji rodzinnej kredytobiorcy).

Po więcej szczegółów związanych z kwotą dopłat czy metrażem kupowanych w ramach MdM nieruchomości odsyłamy do artykułu, znajdującego się na stronie pod tym adresem.