KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Informacje z rynku kredytowego

W BPH nie uzyskasz już kredytu na mieszkanie

Logo BPHBank BPH ogłosił, że od 1 września 2016 roku klienci indywidualni nie będą mogli starać się w tym banku o kredyt na mieszkanie. Jakie są przyczyny wycofania się banku z przyjmowania wniosków kredytowych? Co czeka dotychczasowych posiadaczy kredytów hipotecznych w BPH?

Tani kredyt w Citi Handlowym

Wejście do oddziałuWygląda na to, że czekają nas zmiany w kredytach hipotecznych. Ich zwiastunem mogą być aktualne warunki, na jakich można dostać kredyt w Banku Citi Handlowy. W połowie lutego 2016 zdecydowano się tam na obniżenie marży bankowej. Oto szczegółowe informacje dotyczące tego kredytu.

Kredyt mieszkaniowy PKO BP - obniżka marży

PKO BP - wejście do placówkiW dniu 8 lutego 2016 Bank PKO BP zdecydował o obniżeniu marży kredytu mieszkaniowego. Jaka obecnie jest najniższa marża w PKO oraz jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać obniżoną jej stawkę?

Wkład własny 2016 – kredyt mieszkaniowy z niską wpłatą jeszcze możliwy

Ilustracja doniesienia

Jaki minimalny wkład własny powinieneś zgromadzić, żeby dostać kredyt mieszkaniowy w 2016 roku? Jakie wymagania mają poszczególne banki? Który bank zadowoli się najniższym udziałem własnym kredytobiorcy w finansowaniu zakupu nieruchomości?

Banki podwyższają marże kredytów hipotecznych

PodwyżkaKtóre banki zdecydowały się na podwyższenie marż a tym samym na wyższe oprocentowanie kredytów? Jak duże podwyżki zostały wdrożone? Jaki będą one miały wpływ na kredyty na zakup nieruchomości w roku 2016?

Rośnie wkład własny. Jak go zmniejszyć?

Zdjęcie domuJak wysoki wkład własny trzeba będzie posiadać starając się o kredyt zabezpieczony hipoteką w 2016 roku? Z czego wynikają zmiany wymagań banków? Jak obniżyć wkład własny, aby skutecznie dostać kredyt?

Ustawa o pomocy kredytobiorcom: ile dostaniesz dopłaty do raty kredytu?

KulaKto jest uprawniony do otrzymania pomocy od państwa? Ile można otrzymać dopłaty do raty kredytu. Jak długo taka pomoc może trwać? Czy jest to pożyczka bezzwrotna? Sprawdź warunki pomocy kredytobiorcom posiadającym kredyt mieszkaniowy.

Mieszkaj bez kompromisów z ING – niska marża i brak prowizji

Dom z rąkNiedawno ING Bank Śląski odświeżył warunki kredytowania w ramach oferty Mieszkaj bez kompromisów - funkcjonującego już od jakiegoś czasu rozwiązania, uznanego "najlepszym kredytem hipotecznym" w plebiscycie "Złoty Bankier". Na uwagę zasługuje marża bankowa czy udzielanie kredytu bez prowizji. Jaka jest aktualna wysokość marży oraz pozostałe warunki w ING?

Październikowe Dni Otwarte w PKO BP

Dom na dłoniDostępne w PKO BP kredyty od kilku już lat są najpopularniejszymi produktami finansowymi przeznaczonymi zarówno na zakup mieszkania jak i na budowę domu. I choć obecnie kredyt hipoteczny PKO nie jest już tak bezkonkurencyjny jak było to jeszcze przed kilkunastu miesiącami, to w dalszym ciągu warunki jego uzyskania i spłaty plasują go wśród najkorzystniejszych rozwiązań na rynku kredytowym.

W uzyskaniu dużej popularności tego produktu na rynku bez wątpienia pomagają takie akcje marketingowe jak chociażby Dni Otwarte. W 2015 roku PKO zorganizował je już dwukrotnie - w lutym oraz w czerwcu. Niedawno PKO ogłosił rozpoczęcie podobnej akcji. Oto jakie promocyjne warunki kredytowania można uzyskać w ramach Dni Otwartych Kredytów Hipotecznych w październiku 2015.

Letnia promocja hipoteki w eurobanku

Oddział EurobankuW niedawnym artykule informowaliśmy o kontynuacji promocji w Banku Pekao, dzięki której można uzyskać korzystne warunki kredytu hipotecznego dotyczące oprocentowania oraz prowizji. Pekao jednak nie jest jedynym bankiem, który przygotował na okres wakacyjny stosowną akcję promującą kredyt w eurobanku<.

Mimo, iż wakacyjna pora nie sprzyja intensyfikacji sprzedaży hipotek, eurobank (sprawdź jego charakterystykę) również przygotował korzystne rozwiązanie dla osób planujących zarówno zakup nieruchomości jak i refinansowanie kredytu zaciągniętego w innym banku. W dniu 27 czerwca 2015 roku zainicjował on bowiem akcję pod nazwą „Letnia promocja hipoteki”. Na czym ona polega promocja kredytu w eurobanku i jakie korzyści daje przyszłemu kredytobiorcy daje to rozwiązanie?

Stałe oprocentowanie kredytu w BZ WBK

dom z rąk

Niedawno BZ WBK wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem. Na czym to rozwiązanie polega? Na jaką wysokość oprocentowania możemy w tym przypadku liczyć? Jak długo obowiązywać będzie stałe oprocentowanie?

W parze taniej – marża 1,3%

Logo Eurobank2W parze taniej” to dostępny w eurobanku od ponad dwóch lat kredyt hipoteczny, którego jedną z najważniejszych cech jest możliwość złożenia wniosku kredytowego przez dwie osoby (lub więcej) oraz korzystniejsze parametry finansowania pod warunkiem legitymowania się dochodami pochodzącymi z dwóch lub więcej źródeł. Może on być traktowany jako kredyt mieszkaniowy, jak również może być zaciągnięty w celu refinansowania zobowiązania zaciągniętego wcześniej w innym banku.

W dniu 1 marca 2015 roku oferta "W parze taniej" została nieco odświeżona. Zmiany dotyczą nieco innej, niż do tej pory, siatki marż, przy czym podobnie jak do tej pory wysokość marży zależna jest wysokości wkładu własnego, liczby źródeł dochodu oraz od tego, czy klient zdecyduje się zapłacić prowizję czy też będzie chciał uniknąć tej opłaty.

Oto, jak kształtują się zatem marże dostępne w ramach tego rozwiązania.

Zmiany w kredytach hipotecznych w 2015 roku

Dom i kluczeNiedawno rozpoczęty 2015 rok przynosi wiele zmian na rynku finansowym. Nie omijają one również kredytu hipotecznego, który w ostatnich latach corocznie był przedmiotem pewnych modyfikacji w zakresie obowiązujących przepisów.

W niniejszym artykule przedstawiamy zmiany w zasadach udzielania kredytów hipotecznych w 2015 roku. Częściowo weszły one w życie na początku stycznia, jednak w pewnych wypadkach zostaną one wprowadzone w najbliższych miesiącach. Ponadto zwracamy uwagę na prawdopodobne zmiany na rynku finansowym, które mogą istotnie wpływać na oprocentowanie tych produktów.

Deutsche Bank proponuje promocję na styczeń 2015

Logo Deutsche BankuDeutsche Bank (charakterystyka aktualnej oferty) jest jedną z tych instytucji, które stosunkowo często wprowadzają promocyjne warunki udzielania oferowanych przez siebie kredytów hipotecznych . W szczególności dotyczy to finansowania zakupu lokali mieszkalnych czy też na budowę domu.

Kilka dni temu Deutsche Bank poinformował o kolejnej promocji kredytowej, o które będzie można się starać na korzystniejszych warunkach do 31 stycznia 2015 roku.

Oto, co osobom zainteresowanym zakupem nieruchomości zaproponował ten bank na początek 2015 roku.

Przygotuj wyższy wkład własny do kredytu w 2015

Stos banknotówZ początkiem 2014 roku z naszego rynku bankowego całkowicie zniknęły kredyty hipoteczne bez wkładu własnego. Było to skutkiem wejścia w życie zapisów rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, które narzuciły bankom bardziej restrykcyjne podejście do kwestii zabezpieczeń systemu bankowego, a także samych kredytobiorców, przed ryzykiem kredytowym. W związku z powyższym, od stycznia 2014 roku minimalny udział własny wynosi 5%.

Niestety dla kredytobiorców, już za niespełna półtora miesiąca, bo od początku stycznia 2015, kredyty przeznaczone na zakup nieruchomości przyznawane będą pod warunkiem posiadania wyższego udziału własnego w finansowaniu zakupu nieruchomości.

Jak wysoki wkład własny będziesz musiał w przyszłym roku zgromadzić, aby dostać kredyt?

Biznes Hipoteka dla firm w Deutsche Bank

Przedsiębiorca Kredyty hipoteczne dla firm są rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie znaczącego zastrzyku środków finansowych, które w wielu wypadkach stają się motorem rozwoju przedsiębiorstwa. W szczególności uzyskanie środków pod zastaw posiadanej przez firmę nieruchomości może być przydatne w trakcie przygotowywania gruntu pod nowe inwestycje. Ale nie tylko rozwój działalności gospodarczej może być celem takiego finansowania.

Właśnie z myślą o wielorakich potrzebach przedsiębiorców, pod koniec września Deutsche Bank (charakterystyka) przygotował nowy produkt o nazwie Biznes Hipoteka. Jest to kredyt , który jest swego rodzaju rozszerzeniem dostępnej w Deutsche Banku oferty kredytowej dla firm. Skierowany jest on przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw ale nie tylko, bowiem taki kredyt mogą dostać także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Oto szczegółowa charakterystyka Biznes Hipoteki.

Kredyt w eurobanku - darmowe ubezpieczenie i niska marża

logo_euban2 Kredyt hipoteczny w eurobanku od kilku już miesięcy jest przedmiotem aktywnego promowania, polegającego na wprowadzaniu korzystniejszych warunków jego uzyskania.

Przykładem może być aktualnie obowiązująca promocja opatrzona nazwą „Niski procent”, która pozwala na uzyskanie korzystnej marży kredytowej.

Kilka tygodni temu pisaliśmy także o pokrewnej akcji o nazwie „Niski procent na targach”, w ramach której bank oferuje niższe oprocentowanie kredytu osobom, które wybiorą się na Targi Mieszkań i Domów, odbywające się w kilku największych miastach naszego kraju. Nagrodą dla osób które znajdą się na tej imprezie będzie obniżenie marży kredytu do poziomu zaczynającego się od 1,59%. Co prawda akcja ta dobiega końca, ale jeszcze w najbliższych dniach będzie można z niej skorzystać w Warszawie oraz Krakowie.

Tymczasem 30 września eurobank ogłosił nową promocję kredytową: „3-letnia zero-składka”. Polega ona między innymi na tym, że kredyt w tym banku będzie można dostać wraz z darmowym ubezpieczeniem nieruchomości na okres 3 lat. Co więcej daje ona możliwość uzyskania bardzo niskiej marży lub prowizji 0%. Jakie są warunki kredytowania w ramach tej promocji i co trzeba zrobić, aby taki kredyt dostać?

Eurobank: powrót promocji „Niski procent na targach”

Budynek wielorodzinny za ogrodzeniem Po raz drugi w tym roku w eurobanku (zobacz kartę charakterystyki) pojawiła się możliwość uzyskania taniego kredytu mieszkaniowego oferowanego w eurobanku w ramach akcji promocyjnej o nazwie „Niski procent na targach”.

Promocja, która po raz pierwszy pojawiła się w marcu 2014 roku, a którą szczegółowo scharakteryzowaliśmy w naszym wcześniejszym artykule o promocyjnym kredycie hipotecznym eurobanku, dotyczy w pierwszej kolejności odstąpienia od pobierania prowizji kredytowej (standardowa wysokość prowizji to 2,00%).

Ponadto istotnym atutem niniejszej promocji jest możliwość uzyskania obniżonej marży. Jaka jest zatem aktualna promocyjna siatka marż w eurobanku?

PKO BP – tani kredyt z Kartą Dużej Rodziny

Duża rodzinaKredyt mieszkaniowy PKO BP od dawna cieszy się dużym powodzeniem wśród osób kupujących mieszkania z pomocą środków pieniężnych pochodzących z banków. Popularność kredytu Własny Kąt Hipoteczny - bo o nim tu właśnie mowa - jest w dużej mierze zasługą systematycznie organizowanych promocji kredytowych, dzięki którym przyszli kredytobiorcy mają szansę uzyskać kredyt z marżą na stosunkowo atrakcyjnym poziomie. Często również instytucja ta decyduje się na odstąpienie od pobierania prowizji kredytowej.

Najnowszy pomysł banku opiera się z kolei na ułatwieniach w uzyskaniu korzystnego kredytu na mieszkanie przez osoby, które funkcjonując w rodzinach wielodzietnych, chciałyby zrealizować marzenia o posiadaniu własnego mieszkania.

Od 1 września 2014 w Banku PKO BP będzie można dostać tańszy kredyt mieszkaniowy z Kartą Dużej Rodziny (KDR). O tym czym jest ten dokument, a także o korzyściach płynących z jego posiadania w kontekście starań o kredyt hipoteczny PKO (a także o kredyt gotówkowy) piszemy poniżej.

Deutsche Bank: kredyt z niższą marżą od lipca 2014

logo_deuban1 Bez wątpienia Deutsche Bank to jedna z instytucji bankowych, których kredyty hipoteczne należą do najlepiej ocenianych i najczęściej wybieranych przez kredytobiorców. W dużej mierze jest to zasługą wprowadzania częstych promocji czy obniżek poszczególnych parametrów kredytowych. Nie inaczej jest teraz, bowiem aktualnie jesteśmy świadkami znaczących zmian w warunkach udzielania kredytów pod zastaw nieruchomości w tym właśnie banku.

Z początkiem lipca 2014 roku Deutsche Bank Polska wprowadził nową ofertę, w ramach której można uzyskać obniżoną marżę kredytową, przy czym szczególnie niska jest stawka marży w pierwszym roku spłaty zobowiązania kredytowego. Ponadto skorzystanie z tej oferty pozwala na uzyskanie kredytu bez prowizji.

Oto, jakie szczegółowe warunki udzielania kredytu hipotecznego obowiązują obecnie w Deutsche Banku.

Mieszkaj bez kompromisów w ING

Młodzi w mieszkaniu - © Sergey Peterman - Fotolia.comING Bank Śląski jest jednym z aktywniejszych banków, jeżeli chodzi o promowanie swoich produktów. Niedawno ING (sprawdź jego ofertę) proponował kilka nieco nietypowych akcji promocyjnych, w tym tę o której pisaliśmy w doniesieniu zatytułowanym "Promocyjny kredyt hipoteczny ING od 18 do 22 listopada", a teraz znów przyszła kolej na ofertę z atrakcyjnymi warunkami marży i prowizji.

W dniu 1 lipca 2014 roku w ING Banku Śląskim pojawiła bowiem się nowa oferta o nazwie „Mieszkaj bez kompromisów”. Jest to promocja skierowana do osób chcących uzyskać kredyt na mieszkanie lub na budowę domu. O finansowanie w ramach niniejszej oferty można się starać do końca września 2014 roku (decydują data złożenia wniosku kredytowego), natomiast umowa kredytowa powinna być podpisana przed końcem bieżącego roku.

Na jaką marżę i prowizję możemy liczyć przy skorzystaniu z powyższej promocji? I jakie warunki należy spełnić, aby móc uzyskać kredyt w ramach oferty Mieszkaj bez kompromisów?

Ostatnia szansa na kredyt w euro

Waluta euro Kredyt hipoteczny w euro był niegdyś jednym z najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych przy finansowaniu zakupu nieruchomości ze środków bankowych. Może nie zyskał takiego zasięgu jak kredyt we frankach szwajcarskich, ale z pewnością każdy, kto 3-4 lata temu planował zakup mieszkania lub domu wspomagając się środkami finansowymi z banku, rozważał zaciągnięcie kredytu właśnie w tej walucie.

W późniejszym czasie popularność kredytów w walucie eurolandu mocno się zmniejszyła. Po części wynikało to z powolnego wycofywania się banków z obsługi kredytów indeksowanych w tej walucie, skutkiem czego na palcach jednej ręki można policzyć te instytucje, które posiadają w ofercie tego typu rozwiązanie. Innym powodem spadku dostępności kredytów mieszkaniowych w euro są dosyć wyśrubowane wymagania banków odnośnie dochodów potencjalnego kredytobiorcy - żeby dostać kredyt w euro, trzeba zarabiać przynajmniej 12 – 15 tysięcy złotych netto.

Tymczasem od 1 lipca 2014 roku kredyty hipoteczne w EUR niemal całkowicie znikną z naszego rynku bankowego. Dlaczego?

Kredyty bankowe w 2014 roku najtańsze w historii?

Banknoty na projekcie - © bzyxx - Fotolia.comOsoby aktualnie spłacające kredyty hipoteczne z pewnością już wiedzą, że w ubiegłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej między innymi zajęła się kwestią wysokości stóp procentowych. Decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie w zasadzie teraz już nikogo nie zaskoczyła – wszakże już od prawie roku mamy do czynienia ze stabilizacją wysokości stóp procentowych (ostatnia zmiana poziomu stóp miała miejsce aż w lipcu 2013 roku, przy czym była to jedna z licznych zmian mających na celu obniżenie poziomu stóp procentowych). W efekcie tych zmian wysokość stóp w naszym kraju spadła do poziomu nienotowanego nigdy wcześniej w historii.

Historycznie niski poziom stóp procentowych ma także do pewnego stopnia przełożenie na oprocentowanie kredytów w złotych. Może nie tyle jest to wpływ bezpośredni, bo oprocentowanie środków pieniężnych pożyczanych z banku w naszej rodzimej walucie zależne jest od rynkowego wskaźnika WIBOR, ale warto wiedzieć, że WIBOR pozostaje pod wyraźnym wpływem decyzji RPP w sprawie wysokości stóp procentowych. Tak czy owak oprocentowanie kredytów w 2014 roku, pomimo dyskretnego podwyższania marż przez banki, jest najniższe w historii.

W tym miejscu nasuwa się jednak pytanie o stabilność tej sytuacji – innymi słowy czy kredyty w kolejnych latach dalej będą tak tanie czy też czeka nas powrót do stawek oprocentowania z wcześniejszych lat?

Aukcje kredytowe - szansa na najtańszy kredyt

W dobie relatywnie wysokiej marży kredytowej klienci banków coraz częściej zaczynają zwracać uwagę na alternatywne sposoby uzyskania kredytu. W tym przypadku pomocny może się okazać internet. Znacznym ułatwieniem dla kredytobiorcy są w chwili obecnej serwisy internetowe porównujące kredyty oferowane przez różne banki.