KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

W parze taniej – marża 1,3%

FacebookTwitter

Logo Eurobank2W parze taniej” to dostępny w eurobanku od ponad dwóch lat kredyt hipoteczny, którego jedną z najważniejszych cech jest możliwość złożenia wniosku kredytowego przez dwie osoby (lub więcej) oraz korzystniejsze parametry finansowania pod warunkiem legitymowania się dochodami pochodzącymi z dwóch lub więcej źródeł. Może on być traktowany jako kredyt mieszkaniowy, jak również może być zaciągnięty w celu refinansowania zobowiązania zaciągniętego wcześniej w innym banku.

W dniu 1 marca 2015 roku oferta "W parze taniej" została nieco odświeżona. Zmiany dotyczą nieco innej, niż do tej pory, siatki marż, przy czym podobnie jak do tej pory wysokość marży zależna jest wysokości wkładu własnego, liczby źródeł dochodu oraz od tego, czy klient zdecyduje się zapłacić prowizję czy też będzie chciał uniknąć tej opłaty.

Oto, jak kształtują się zatem marże dostępne w ramach tego rozwiązania.

Marże kredytu z prowizją

Najlepszy (pod względem wysokości marży) wariant oferty eurobanku wymaga zapłacenia przez kredytobiorcę prowizji w wysokości 2% wartości wnioskowanych środków finansowych. W zamian za to uzyskuje się najkorzystniejszą siatkę marż dostępnych w ramach tego rozwiązania. W przypadku dwóch lub więcej źródeł dochodu minimalna marża wynosi bowiem 1,30% - takie warunki uzyskają ci, którzy będą posiadać wkład własny w wysokości przynajmniej 40% wartości nieruchomości (innymi słowy - jest to marża dla kredytu hipotecznego z LTV do 60% włącznie). Pełna siatka marż dla tego rozwiązania przedstawiona jest poniżej.

LTVMarża dla dwóch i więcej źródeł dochoduMarża dla jednego źródła dochodu
do 60% 1,30% 1,50%
od 60,01% do 70% 1,44% 1,64%
od 70,01% do 80% 1,50% 1,70%
od 80,01% do 90% 1,55% 1,75%

Marże kredytu bez prowizji

Dla tych spośród potencjalnych kredytobiorców, którzy nie są gotowi na poniesienie kosztów prowizji kredytowej, eurobank przygotował rozwiązanie pozwalające na uniknięcie tej opłaty. Komfort niepłacenia prowizji zostanie jednak okupiony wyższymi stawkami marż, przy czym różnice pomiędzy poszczególnymi stawkami są analogiczne, jak w przypadku kredytu bez prowizji. W sytuacji posiadania co najmniej dwóch źródeł dochodu i wkładu własnego na poziomie 40% najniższa marża wyniesie 1,60%, udokumentowanie zaś tylko jednego źródła kwalifikowanych dochodów podwyższy tę marżą o 0.2 punktu procentowego. Poniżej publikujemy tabelę marż dla tego wariantu kredytowego.

LTVMarża dla dwóch i więcej źródeł dochoduMarża dla jednego źródła dochodu
do 60% 1,60% 1,80%
od 60,01% do 70% 1,74% 1,94%
od 70,01% do 80% 1,80% 2,00%
od 80,01% do 90% 1,85% 2,05%

Uwaga na warunki uzyskania kredytu

Niestety skorzystanie z korzystnych bądź co bądź warunków związanych z poziomami marż kredytowych wymaga nieco więcej aniżeli posiadania dużego wkładu własnego czy kilku źródeł dochodów. Oto, czego eurobank wymaga jeszcze, aby można było skorzystać z tej oferty:

  • należy wykupić ubezpieczenie na życie (dostępna jest w tym przypadku możliwość uiszczania składek w ratach miesięcznych rocznych lub pięcioletnich, przy czym składka ubezpieczenia może zostać skredytowana),
  • należy założyć konto osobiste w pakiecie Prestige lub Online/Active jak również zadeklarować przelewy dochodów (dla klientów zaciągających kredyt bez opłaty za prowadzenie),
  • należy wykupić kartę kredytową (do wyboru jest w tym banku kilka rozwiązań, np. jedna z kart kredytowych – Visa Gold Home - pozwala na uzyskiwanie zniżek w marketach budowlanych),
  • trzeba wreszcie skorzystać z Programu "Rodzina i Przyjaciele" (w zamian za skorzystanie z niego, można otrzymać 5% zwrotu środków wydatkowanych za pomocą tego programu na rozrywkę, sport czy rekreację).

Jeszcze jedna istotna uwaga – podobnie jak w przypadku kredytów hipotecznych oferowanych przez inne banki, tak i tutaj obowiązuje czasowe podwyższenie wysokości marży do momentu dokonania wpisu do hipoteki. Podwyżka marży wynosić w tym przypadku będzie 0,85 punktu procentowego.

Do kiedy można starać się o kredyt na tych warunkach?

Promocja "W parze taniej" obowiązywać będzie na powyższych warunkach do dnia 31 maja 2015 roku.

Karta Home Profit – bezpłatny dodatek

W ramach programu „w parze taniej” klienci uzyskają także miły upominek - kupon z kodem aktywacyjnym upoważniający do otrzymania karty członkowskiej programu oszczędnościowego Home Profit. Jest to program, w ramach którego uzyskać można zniżki nawet do 50% w około 700 sklepach (więcej szczegółów na www.homeprofit.pl). Oferta "Kredyt z kartą Home Profit" obowiązywać ma aż do końca sierpnia 2015 roku.

Zaznaczyć w tym miejscu należy, że eurobank nie jest jedynym, który daje możliwość uzyskania takiej karty – możliwość założenia karty Home Profit istnieje bowiem np. w Banku Citi Handlowy i u niektórych doradców kredytowych (Open Finance, DK Notus).