KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Stałe oprocentowanie kredytu w BZ WBK

FacebookTwitter

dom z rąk

Niedawno BZ WBK wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem. Na czym to rozwiązanie polega? Na jaką wysokość oprocentowania możemy w tym przypadku liczyć? Jak długo obowiązywać będzie stałe oprocentowanie?

dom z rąkStopy procentowe w naszym kraju, wpływające między innymi na oprocentowanie kredytu hipotecznego znajdują się na historycznie najniższym poziomie. Wynika to z faktu, obowiązujących niskich stawek pożyczek międzybankowych WIBOR, będących obok marży, jednym ze składników stóp procentowych kredytów w naszej rodzimej walucie. Na przykład najpopularniejsza w w przypadku kredytów w złotych stawka WIBOR 3M wynosi aktualnie 1,68%. Powoduje to, że aktualnie na rynku dostać można relatywnie tanie kredyty w złotych, charakteryzujące się -obok niskiego poziomu marż – niższymi w stosunku do poprzednich lat poziomami oprocentowania.

Świadomość niskich stóp procentowych powoduje jednak, iż wielu kredytobiorców ma poczucie tymczasowości niskich stóp procentowych – wiedzą oni, że kiedyś w końcu w górę pójdzie inflacja, która jest głównym czynnikiem wpływającym na obniżkę stóp. Są oni więc również świadomi, że przyjdzie kiedyś moment, że oprocentowanie kredytów pójdzie w górę podążając za wzrostem stawek WIBOR.

Rozwiązanie na wypadek wzrostu oprocentowania kredytów oraz pożyczek hipotecznych przygotował ostatnio jeden z największych banków działających w Polsce. Chodzi o kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem dostępny w BZ WBK (sprawdź szczegółową charakterystykę). Na czym on polega?

Kredyt hipoteczny BZ WBK - stałe oprocentowanie przez 5 lat

W przypadku takich rozwiązań jak kredyt mieszkaniowy BZ WBK czy kredyt budowlany znajdujący się w ofercie tego banku, stałe oprocentowanie obowiązywać będzie przez okres 5 lat i przykładowo dla kredytu na 260 000 złotych na 30 lat (z wkładem własnym w wysokości powyżej 10%) wynosić będzie 4,35%. Rzeczywiste oprocentowanie kredytu (RRSO) wyniesie nieco więcej, bo 4,63%, z racji konieczności opłacenia prowizji w wysokości 2,50% a także obowiązywania podwyższonej marży kredytu do czasu dokonania wpisu do hipoteki nieruchomości. Po pięcioletnim okresie obowiązywania powyższej zasady, oprocentowanie kredytu stanie się zmienne i będzie sumą stawki WIBOR 3M oraz marży kredytu w wysokości 2,15%. Zaznaczmy, że z niniejszego rozwiązania może skorzystać nie tylko nowy klient banku, ale również osoba aktualnie spłacająca kredyt.

Pożyczka hipoteczna także na tych samych zasadach

Bank wprowadził do swojej oferty nie tylko kredyty charakteryzujące się stałą wysokością oprocentowania. Takie rozwiązanie dotyczy także pożyczki hipotecznej. Jednak w przypadku tego ostatniego instrumentu, oprocentowanie będzie wyższe i wyniesie 5,85% (jest to stawka nominalna przykładowej pożyczki w wysokości 185 000 na 20 lat). Podobnie jak w przypadku kredytu na zakup mieszkania czy domu, tak i tutaj stałe oprocentowanie obowiązywać będzie przez 5 lat. Po okresie stałej wysokości oprocentowania, będzie ono zmienne i będzie sumą stawki WIBOR 3M oraz marży w wysokości 3,65%. Także i w tym przypadkuoferta adresowana jest zarówno dla nowych klientów jak i obecnych posiadaczy pożyczek.

Ile banków posiada kredyt hipoteczny ze stałą stopą?

Stałe oprocentowania kredytu hipotecznego to pewnego rodzaju novum na naszym rynku. Warto jednak podkreślić, że w chwili obecnej kredyt o stałej stopie procentowej proponowany przez BZ WBK nie jest jedynym tego rodzaju produktem obecnym na rynku bankowym. Podobne propozycje mają w już swojej ofercie również 4 inne banki: PKO BP, Getin Bank, BGŻ czy Deutsche Bank.