KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kredyty hipoteczne - ranking kredytowy ofert w euro – KWIECIEŃ 2011

FacebookTwitter

Domek z banknotów Który bank w tej chwili oferuje najtańszy kredyt hipoteczny w euro? Odpowiedzią na tak sformułowane pytanie będzie nasz kwietniowy ranking kredytów mieszkaniowych w walucie europejskiej.

W chwili obecnej kredyty hipoteczne udzielane w euro nie cieszą się już takim zainteresowaniem, jak w roku 2009, czy nawet na początku 2010 roku. Znaczący udział w spadku zainteresowanie tymi produktami ma z pewnością Komisja Nadzoru Finansowego za sprawą dwóch rekomendacji (Rekomendacja T oraz Rekomendacja S), które przyczyniły się do znaczącego podwyższenia wymagań odnośnie zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców.

Zaostrzenie procedur związanych z udzielaniem hipotek w walutach obcych to nie jedyne zjawisko negatywnie obecnie wpływające na udział środków pożyczanych w EUR w całkowitej ilości kredytów na zakup mieszkań udzielanych przez banki. Nie można bowiem zapomnieć o coraz bardziej widocznym wzroście stawek LIBOR oraz EURIBOR dla waluty europejskiej. Dla przykładu, stawka EURIBOR 3M będąca składową oprocentowania większości udzielanych u nas kredytów w euro w marciu 2010 roku kształtowała się na poziomie 0,63%. W tej chwili natomiast jej wysokość to 1,36%. Obserwowany w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrost stopy EURIBOR jest ponad dwukrotny. I jest niemal pewne, że ta tendencja wzrostowa w dalszym ciągu będzie widoczna, tym bardziej iż niedawno Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe w Eurolandzie o 0,25 punktu procentowego. Szczęśliwie dla kredytobiorców, ten wzrost stóp procentowych łagodzony jest w sposób znaczący przez obniżki marż.

Który kredyt hipoteczny w euro jest najlepszy?

Biorąc pod uwagę kryteria rankingowe  takie jak kwota kredytu w wysokości 200 tysięcy złotych spłacana przez 30 lat przy LtV wyselekcjonowaliśmy trzy najlepsze banki, które pod względem kluczowego kryterium porównawczego, jakim jest rzeczywiste oprocentowanie kredytu hipotecznego (RRSO), oferują najlepsze kredyty mieszkaniowe.

Najtańszą ofertę na zakup mieszkania znajdziesz teraz w DnB NORD

Miejsce pierwsze naszego rankingu przypadło bankowi DnB NORD. Podobnie, jak w naszym kwietniowym porównaniu ofert złotowych, tak i w przypadku niniejszego zestawienia bank DnB NORD zawdzięcza pozycję lidera najnowszej promocji kredytu hipotecznego, w ramach której marża przez pierwszy rok spłaty wynosi 0%, natomiast w kolejnych latach kształtuje się ona na poziomie 1,40%.

Oczywiście jest to oferta cross-sellingowa – należy wykupić dodatkowe produkty bankowe – w tym przypadku otworzyć w DnB NORD konto w ramach pakiet Personale lub Exclusiv, skorzystać z karty kredytowej tego banku oraz wykupić ubezpieczenie (w przypadku nieskorzystania z ubezpieczenia marża kształtować się będzie na poziomie 1,6%). Dodatkowo, DnB NORD nie pobiera teraz prowizji kredytowej. Jeżeli z tego banku zdecydujemy się pożyczyć 200 000 PLN  na 30 lat spłaty przy LtV równym 80%, wtedy oprocentowanie rzeczywiste, jakie bank nam zaproponuje będzie na poziomie 3,3%. Efektem takich warunków kredytowania będzie zaś miesięczna rata wynosząca 868 złotych.

Nieco drożej będzie cię kosztować pożyczka w Kredyt Banku

Na drugim miejscu naszego kwietniowego ratingu banków znalazła się oferta Kredyt Banku. Obserwowana w ostatnim czasie ekspansja tej instytucji na rynku produktów hipotecznych w złotych ma również swoje odbicie w uatrakcyjnieniu oferty kredytowej w euro. W tej chwili, przy założeniu Ekstrakonta oraz zakupie trzech dodatkowych produktów banku, kredyt w euro obciążony jest w Kredyt Banku marżą wynoszącą 1,9%. Jest to o 0,5 punktu procentowego mniej od oferty standardowej. Do 30 czerwca 2011 roku trwa również promocja pod nazwą „Prowizja 0%”, pozwalająca na uniknięcie opłaty prowizyjnej. Oprocentowanie rzeczywiste takiego kredytu w euro wyniesie w tym przypadku 3,69%, a wysokość miesięcznej spłaty zadłużenia wraz z odsetkami to około 909 PLN.

Na korzystny kredyt możesz również liczyć w Deutsche Banku

Na podium znalazł się dzisiaj także kredyt mieszkaniowy oferowany przez Deutsche Bank PBC. W tym przypadku marża wyniesie 2% a oprocentowanie rzeczywiste 3,83%. Rata miesięczna zobowiązania finansowego zaciągniętego w Deutsche Banku wyniesie zaś około 927 złotych. Klienci nie zapłacą w tym przypadku także prowizji. Powyższa oferta dotyczy kredytobiorców, którzy skorzystają z konta db Life (pod warunkiem utrzymywania na nim stałych wpływów) oraz z karty kredytowej Deutsche Banku.

Pełne porównanie kredytów hipotecznych na kwiecień 2011 roku

Szczegółowe porównanie najtańszych kredytów  w euro na kwiecień 2011 znajduje się poniżej.

Ranking kredytów hipotecznych

Zestawienie EUR 04/2011

Powyższy ranking poddał analizie kredyty hipoteczne w oparciu o następujące założenia: wartość mieszkania 250 000 PLN, kwota pożyczonych środków z banku: 200 000 PLN, okres kredytowania:30 lat, wiek najstarszego kredytobiorcy: 30 lat, rodzaj rat: raty równe, prowizja wliczona w pożyczoną kwotę .

Podstawowym kryterium niniejszego porównania jest Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa biorąca pod uwagę całkowity koszt zobowiązania wobec banku (sumę odsetek oraz wszystkich wymaganych przez dany bank opłat okołokredytowych - prowizji, ubezpieczenia pomostowego, ubezpieczenia brakującego wkładu własnego, itd.). Z tej przyczyny oferta o niższej wysokości raty kredytowej może się znajdować na dalszej pozycji w naszym zestawieniu.

W przypadku, gdy planujesz starania o kredyt hipoteczny, wejdź również na stronę początkową, na której znajdziesz na przykład najnowsze doniesienia dotyczące kredytu hipotecznego. Poza tym porównasz marżę czy oprocentowanie kredytu mieszkaniowego. Oferty każdej instytucji możesz również przeanalizować za sprawą naszego kalkulatora kredytu w górnej części niniejszej strony. Jeżeli z kolei chcesz przeczytać informacje odnoszące się do procedur przyznawania kredytu krok po kroku, sprawdź ten dział.