KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Październikowe Dni Otwarte w PKO BP

FacebookTwitter

Dom na dłoniDostępne w PKO BP kredyty od kilku już lat są najpopularniejszymi produktami finansowymi przeznaczonymi zarówno na zakup mieszkania jak i na budowę domu. I choć obecnie kredyt hipoteczny PKO nie jest już tak bezkonkurencyjny jak było to jeszcze przed kilkunastu miesiącami, to w dalszym ciągu warunki jego uzyskania i spłaty plasują go wśród najkorzystniejszych rozwiązań na rynku kredytowym.

W uzyskaniu dużej popularności tego produktu na rynku bez wątpienia pomagają takie akcje marketingowe jak chociażby Dni Otwarte. W 2015 roku PKO zorganizował je już dwukrotnie - w lutym oraz w czerwcu. Niedawno PKO ogłosił rozpoczęcie podobnej akcji. Oto jakie promocyjne warunki kredytowania można uzyskać w ramach Dni Otwartych Kredytów Hipotecznych w październiku 2015.

Rodzaje kredytów objętych promocją

Promocyjne warunki kredytowania dotyczą zarówno kredytu na zakup mieszkania jak również na budowę domu w ramach oferty Własny Kąt Hipoteczny. Ponadto podobne warunki kredytu otrzymają także ci kredytobiorcy, którzy będą starać się o kredyt w ramach programu MDM.

Marża i oprocentowanie

Jednym z kluczowych parametrów każdego kredytu mieszkaniowego jest marża banku. Promocja będąca integralną częścią Dni Otwartych polega właśnie między innymi na możliwości uzyskania jednej z najniższych marż na rynku. Minimalny poziom tego wskaźnika wynosi 1,30%. Biorąc pod uwagę aktualną wysokość stawki bazowej WIBOR 3M stosowanej w tym banku, nominalne oprocentowanie kredytu w PKO BP wynosi od 3,02%.

Prowizja

Poza korzystną marżą na uwagę zasługuje kwestia prowizji od udzielenia kredytu. Okazuje się, że także i w tym przypadku kredytobiorcy mogą liczyć na nieco korzystniejsze potraktowanie przez PKO. W ramach Dno Otwartych PKO odstąpi od pobierania tej opłaty. Tak więc zerowa prowizja pozwoli zaoszczędzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych w zależności od kwoty kredytu. Prowizja kredytowa w PKO na warunkach standardowych wynosi bowiem nawet do 3,5% kwoty kredytu.

Kontrola wydatków na budowę domu

PKO w ramach niniejszych Dni Otwartych postanowił ponadto, iż nie będzie pobierał opłat za przeprowadzaną kontrolę wydatków na budowę domu. Klienci banków mogą liczyć zarówno na odstąpienie od pobierania opłaty za kontrolę na budowie realizowaną przed wypłatą transzy jak i za kontrolę finansowanej z kredytu nieruchomości, która ma na celu potwierdzenie prawidłowego wydatkowania środków pochodzących z kredytu po wypłacie ostatniej jego transzy.

Warunki uzyskania

Niestety, jak to zwykle bywa z podobnymi akcjami promocyjnymi, uzyskanie korzystnej marży i zerowej prowizji wiąże się z koniecznością spełnienia kilku warunków. W szczególności otrzymanie kredytu w PKO na warunkach promocyjnych wymaga łącznego spełnienia kilku warunków. Przyszli kredytobiorcy powinni zatem:

  1. założyć lub być dotychczasowymi posiadaczami rachunku Aurum z zadeklarowanymi miesięcznymi wpływami w wysokości przynajmniej 5 000 zł;
  2. posiadać lub zakupić dowolną kartę kredytową PKO BP;
  3. zawrzeć za pośrednictwem PKO BP umowę ubezpieczenia od utraty pracy i hospitalizacji na okres 4 lat;
  4. wypełnić i podpisać deklarację udziału w Dniach Otwartych złożyć kompletny wniosek o udzielenie kredytu do 20 listopada 2015 roku;
  5. podpisać umowę kredytową w okresie do 30 dni, licząc od dnia podjęcia przez Bank PKO BP decyzji kredytowej.

Do kiedy będą trwać obecne Dni Otwarte?

Aby dopełnić wszystkich wymaganych formalności, w szczególności dotyczących wypełnienia deklaracji udziału w Dniach Otwartych, potencjalni klienci PKO mają czas do 16 października 2015.