KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Letnia promocja hipoteki w eurobanku

FacebookTwitter

Oddział EurobankuW niedawnym artykule informowaliśmy o kontynuacji promocji w Banku Pekao, dzięki której można uzyskać korzystne warunki kredytu hipotecznego dotyczące oprocentowania oraz prowizji. Pekao jednak nie jest jedynym bankiem, który przygotował na okres wakacyjny stosowną akcję promującą kredyt w eurobanku<.

Mimo, iż wakacyjna pora nie sprzyja intensyfikacji sprzedaży hipotek, eurobank (sprawdź jego charakterystykę) również przygotował korzystne rozwiązanie dla osób planujących zarówno zakup nieruchomości jak i refinansowanie kredytu zaciągniętego w innym banku. W dniu 27 czerwca 2015 roku zainicjował on bowiem akcję pod nazwą „Letnia promocja hipoteki”. Na czym ona polega promocja kredytu w eurobanku i jakie korzyści daje przyszłemu kredytobiorcy daje to rozwiązanie?

Rodzaje kredytów w promocji

Promocyjny kredyteurobanku skierowany jest do dwóch grup klientów. Z jednej strony do osób planujących zakup mieszkania czy domu z pomocą kredytu, a z drugiej – do tych posiadaczy kredytów w innych bankach, którzy chcą obniżyć koszty obsługi zobowiązania kredytowego poprzez refinansowanie kredytu.

Marża i oprocentowanie

Podstawową zaletą zorganizowanej w okresie letnim promocji w eurobanku jest korzystna wysokość marży bankowej.  Marża kredytu w eurobanku ona zależna od kilku czynników. Co wpływa na jej wysokość? Wpływ na poziom marży mają:

a) Prowizja kredytowa – możliwe jest uzyskanie kredytu bez prowizji, jednak będzie to okupione wyższym poziomem marży. Innymi słowy najniższe marże w eurobanku uzyskujemy opłacając prowizję - uzyskujemy w takim przypadku obniżenie marży o 0,2 punktu procentowego.

b) Wysokość wkładu własnego – eurobank stworzył siatkę marż, w której wyznaczył trzy granice poziomów wkładu własnego na poziome LTV równym 90%, 80% oraz 60%. im niższy poziom LTV (a tym samym wyższy poziom wkładu własnego tym niższą marżę uzyska klient eurobanku. Różnice pomiędzy najwyższą a najniższa marżą kredytową w zależności od wysokości wkładu własnego sięgają 0,42 punktu procentowego.

c) Liczba źródeł dochodów – zróżnicowane poziomy marż w eurobanku zależne są od tego z ilu źródeł uzyskuje swoje dochody klient banku: marża dla jednego źródła dochodów są wyższe aniżeli przy dwóch lub więcej źródłach. Posiadanie dwóch lub więcej źródeł dochodów obniży marżę o 0,2 punktu procentowego.

Minimalnie marża w eurobanku wynosi 1,30%.  W efekcie, najniższe oprocentowanie wynosi tu aktualnie 2,95%. Brzmi to bardzo atrakcyjnie, nawet pomimo tego, że chodzi o oprocentowanie nominalne, a nie rzeczywiste. Ale nie wszyscy kredytobiorcy będą w stanie otrzymać takie warunki kredytowania. Tak niskie oprocentowanie kredytu uzyskają ci kredytobiorcy, którzy posiadają wkład własny powyżej 40%, uzyskują dochody z więcej niż jednego źródła także zdecydują się zapłacić prowizję kredytową w wysokości 2% wartości kredytu. Oto siatki marż zaproponowane w ramach letniej promocji.

Marża z prowizją

LTVMarża dla dwóch lub więcej źródeł dochoduMarża dla jednego źródła dochodu
do 60% 1,30% 1,50%
od 60,01% do 80% 1,55% 1,75%
od 80,01% do 90% 1,72% 1,92%

Marża bez prowizji

LTVMarża dla dwóch lub więcej źródeł dochoduMarża dla jednego źródła dochodu
do 60% 1,60% 1,80%
od 60,01% do 80% 1,85% 2.05%
od 80,01% do 90% 2,02% 2,22%

Warunki uzyskania

Aby dostać kredyt w eurobanku na warunkach promocyjnych konieczne będzie poczynienie następujących kroków:

 • Wykupienie ubezpieczenia na życie w eurobanku (klienci tego banku mają do wyboru 3 opcje: ze składką miesięczną, roczną lub składką 5-letnią z możliwością kredytowania składki ubezpieczenia), przy czym eurobank nie wymaga ubezpieczenia na pełny okres kredytowania – wystarczy, aby było one opłacane przez pierwszych 10 lat spłaty kredytu;
 • Założenie konta osobistego w pakiecie Prestige lub Active (przy czym klienci zaciągający zobowiązanie kredytowe nie będą ponosili opłaty za jego prowadzenie);
 • Zadeklarowanie przelewu uzyskiwanego wynagrodzenia na założony w eurobanku ;
 • Zakup karty kredytowej, przy czym wymagane jest utrzymywanie tej karty przynajmniej przez okres pierwszych 5 lat spłaty zobowiązania kredytowego;
 • Skorzystanie z programu "Rodzina i Przyjaciele, dzięki któremu można uzyskać zwrot 5% wydatków kartą na rekreację, sport i rozrywkę.

Inne korzyści ze skorzystania z oferty

Niższe marże kredytowe oraz skrócenie wymagań dotyczących okresu wykupienia ubezpieczenia na życie to nie jedyne powody, dla których warto rozważyć skorzystanie z kredytu w eurobanku. Należą do nich:

 • Możliwość uzyskania wyższej kwota kredytu w przypadku połączenia swoich dochodów z dochodami innej osoby (może to być członek najbliższej rodziny ale także osoba niespokrewniona);
 • Możliwość dokonania wcześniejszej spłaty zobowiązania po 3 latach bez ponoszenia dodatkowych kosztów prowizji (w wielu bankach na możliwość wcześniejszej spłaty bez ponoszenia kosztów prowizji trzeba poczekać nawet 5 lat);
 • Możliwość skorzystania z tzw. ”wakacji kredytowych”, tj. zawieszenia płatności 1 raty kapitałowej (z takich wakacji kredytowych można skorzystać raz na 12 miesięcy);
 • Bezpłatna pomoc doradcy eurobanku, z którym można umówić się w dowolnym momencie;
 • Szybkie udzielenie kredytu – krótka procedura jego przyznawania; Uwzględnianie przy obliczaniu zdolności kredytowej różnych źródeł;
 • Możliwość otrzymania dodatkowej kwoty kredytu przeznaczonej na remont lub wykończenie mieszkania lub domu;
 • Możliwość połączenia kredytu z pożyczką na dowolny cel.

Termin zakończenia promocji

Potencjalny kredytobiorcy będą mogli z niej skorzystać tylko do końca lata. Bank ogłosił bowiem, że ostatnim dniem obowiązywania niniejszej promocji jest 31 sierpień 2015 roku. Najpóźniej tego właśnie dnia należy w jednym z oddziałów eurobanku złożyć kompletny wniosek kredytowy.