KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

"Obniż swoją ratę" w Eurobanku

FacebookTwitter

logo_euban_oddzRefinansowanie kredytu hipotecznego to rozwiązanie polegające na spłacie dotychczasowego kredytu nowym kredytem. Pisaliśmy o tym szczegółowo pod tym adresem. Jednak, aby takie rozwiązane było korzystne, kredyt refinansowy musi być tańszy, aniżeli dotychczas posiadane zobowiązanie kredytowe.

Nie w każdym wypadku refinansowanie kredytu się aktualnie opłaca - zwracaliśmy na to uwagę w naszym poradniku, w którym dyskutowaliśmy nad aktualnymi zaletami i wadami refinansowania kredytu we frankach czy euro, ale także w złotych. Nie ominęliśmy także kwestii opłacalności refinansowania zobowiązań zaciągniętych w ramach rzędowego programu Rodzina na swoim.

Ogólny kryzys ekonomiczny i spadająca siła nabywcza Polaków zmusza do coraz intensywniejszego poszukiwania oszczędności w domowym budżecie. Jednym z wariantów poprawy parametrów budżetu domowego jest - dla osób posiadających kredyt pod zastaw mieszkania czy domu - poszukiwanie możliwości zmniejszenia wysokości raty kredytowej.

Wydaje się, iż zaproponowany w Eurobanku pod koniec maja kredyt refinansowy może być rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które zaciągnęły kilka lat temu kredyt w złotych, kiedy to marże oscylowały wokół 2-3%. Oto czym charakteryzuje się niniejsza promocja Eurobanku zatytułowana "Obniż swoją ratę".

Kredyt refinansowy Eurobanku - jak każdy tego typu instrument - jest rozwiązaniem służącym do zmiany dotychczasowych warunków umowy kredytowej na lepsze, zarówno jeżeli chodzi o ogólne koszty kredytu hipotecznego, jak i jeśli chodzi o zmniejszenie wysokości rat w poszczególnych miesiącach. Wprowadzona 27 maja 2013 promocja wydatnie poprawia warunki refinansowania kredytu zaciągniętego w innym banku.

Brak prowizji od udzielenia kredytu refinansowego

Zaletą refinansowania kredytem promocyjnym w Eurobanku jest brak prowizji od jego udzielenia. Znacznie jednak ważniejszym parametrem, aniżeli prowizja, jest wysokość marży. Ta w Eurobanku kształtuje się na dosyć korzystnym poziomie.

Obniżenie marży kredytu nawet do 1,27%

Marża kredytu refinansowego w promocji "Obniż swoją ratę" zależna jest od udziału środków własnych w refinansowaniu. Z reguły na refinansowanie kredytu mieszkaniowego decydujemy się po kilku latach spłaty dotychczasowego zobowiązania. W efekcie więc, w momencie zaciągania kredytu refinansowego nasz wkład własny w finansowaniu spłaty nieruchomości kształtuje się na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Jest więc prawdopodobne, że w Eurobanku uzyskamy marżę w najkorzystniejszej wysokości. W sytuacji bowiem, gdy wkład własny będzie przekraczał 15% (LTV mniejszy niż 85%) marża kredytu refinansowego wyniesie 1,29%. Natomiast w przypadku, gdy wkład własny kredytobiorcy będzie niższy niż 15% (lub - jak kto woli LTV wyniesie więcej niż 85%) marża będzie kształtować się na poziomie 1,57 procenta. Tak więc powyższe poziomy marży dają szanse na realne obniżenie raty, tym bardziej, że kredyt refinansowy Eurobanku może być spłacany przez maksymalny okres wynoszący 30 lat.

Należy jednak zwrócić uwagę na podwyższone koszty takiego kredytu do czasu ustanowienia hipoteki. Marża zostaje podwyższona o 0,85 punktu procentowego do momentu prawomocnego wpisu hipoteki na nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu.

Jest tutaj także pewien haczyk dotyczący wkładu własnego. Mianowicie, marża będzie podwyższona o 0,15 punktu procentowego do momentu, w którym LTV nie będzie wyższe niż 80%. To sprawia, że w praktyce przy wkładzie własnym pomiędzy 15, a 20%, marża tej oferty refinansowej wyniesie nie 1,29%, ale 1,44%.

Kredytowanie prowizji od wcześniejszej spłaty

W niniejszej promocji Eurobank ułatwia także zamknięcie kredytu spłacanego w dotychczasowym banku. Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego wiąże się bowiem często z koniecznością zapłacenia prowizji od wcześniejszej spłaty. Powyższą opłatę możemy wliczyć do kredytu refinansowego i spłacać ją w ratach w Eurobanku.

Warunki uzyskania kredytu refinansowego w promocji

Warunkiem skorzystania z promocji jest założenie konta online lub konto Prestige w Eurobanku i dokonywanie na to konto comiesięcznych przelewów wynagrodzenia. Ponadto konieczne jest w tym przypadku przystąpienie do ubezpieczenia na życie z oferty Eurobanku na cały okres spłaty.

Okres obowiązywania promocji

O promocyjny kredyt refinansowy w eurobanku można się starać do 18 sierpnia 2013. Do tego momentu należy złożyć wniosek o kredyt na refinansowanie, a także otworzyć konto Online lub Prestige, zadeklarować przelew wynagrodzenia oraz dokonać ubezpieczenia na życie.

Źródło: Eurobank