KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

PKO BP – tani kredyt z Kartą Dużej Rodziny

FacebookTwitter

Duża rodzinaKredyt mieszkaniowy PKO BP od dawna cieszy się dużym powodzeniem wśród osób kupujących mieszkania z pomocą środków pieniężnych pochodzących z banków. Popularność kredytu Własny Kąt Hipoteczny - bo o nim tu właśnie mowa - jest w dużej mierze zasługą systematycznie organizowanych promocji kredytowych, dzięki którym przyszli kredytobiorcy mają szansę uzyskać kredyt z marżą na stosunkowo atrakcyjnym poziomie. Często również instytucja ta decyduje się na odstąpienie od pobierania prowizji kredytowej.

Najnowszy pomysł banku opiera się z kolei na ułatwieniach w uzyskaniu korzystnego kredytu na mieszkanie przez osoby, które funkcjonując w rodzinach wielodzietnych, chciałyby zrealizować marzenia o posiadaniu własnego mieszkania.

Od 1 września 2014 w Banku PKO BP będzie można dostać tańszy kredyt mieszkaniowy z Kartą Dużej Rodziny (KDR). O tym czym jest ten dokument, a także o korzyściach płynących z jego posiadania w kontekście starań o kredyt hipoteczny PKO (a także o kredyt gotówkowy) piszemy poniżej.

Tani kredyt hipoteczny

Posiadanie powyższego dokumentu pozwoli klientom tego banku na uzyskanie kredytu hipotecznego w PKO o nazwie Własny Kąt (zobacz szczegóły), przeznaczonego na zakup mieszkania czy domu, z prowizją kredytową zmniejszoną o połowę. Innymi słowy, w przypadku standardowej prowizji w wysokości 2% kwoty kredytu, za okazaniem Karty Dużej Rodziny kredytobiorca otrzyma kredyt z prowizją 1%.

Darmowa wycena nieruchomości

Warto mieć świadomość, że przedmiotem zniżek w przypadku kredytu mieszkaniowego PKO BP jest nie tylko prowizja kredytowa. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą również liczyć na uniknięcie opłaty za oszacowanie wartości nieruchomości czy przeprowadzanie kontroli inwestycji.

Uwaga na zdolność

Pamiętać jednak należy o tym, że finalna decyzja o przyznaniu kredytu nie jest zależna od posiadania tego dokumentu. Aby dostać kredyt, kredytobiorca będący posiadaczem Karty Dużej Rodziny musi spełnić szereg standardowych wymagań banku, w tym wymogów związanych z posiadaniem odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Tańszy kredyt gotówkowy w PKO

Ponadto Karta Dużej Rodziny pozwoli w tym banku na uzyskanie taniego kredytu gotówkowego. W tym przypadku oprocentowanie kredytu gotówkowego zostanie obniżone o 3 punkty procentowe, pod warunkiem przeznaczenia co najmniej połowy przyznanych z banku środków kredytowych na cele związane z edukacją dzieci.

Co to jest Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny jest specjalnym dokumentem wydawanym rodzinom wielodzietnym, posiadającym co najmniej trójkę dzieci. Nie ma żadnych wymagań dochodowych ograniczających dostępność tego dokumentu. Karta Dużej Rodziny uprawnia do uzyskania szeregu zniżek oferowanych zarówno przez podmioty publiczne jak i firmy prywatne.

Jak dostać Kartę Dużej Rodziny?

Kartę Dużej Rodziny wydaje prezydent miasta, burmistrz lub wójt. Wniosek o jej wydanie należy złożyć w Urzędzie Gminy właściwym dla miejsca zamieszkania. Więcej informacji na temat tego dokumentu znaleźć można w rzędowym serwisie informacyjnym pod adresem rodzina.gov.pl.

Warunki uzyskania

Najważniejsze parametry, jakimi charakteryzuje się kredyt mieszkaniowy PKO, są następujące:

  • waluta kredytu - PLN;
  • maksymalny okres kredytowania - 35 lat;
  • maksymalny wiek kredytobiorcy - 75 lat (dotyczy wieku w momencie spłaty ostatniej raty);
  • minimalna wysokość kredytu - brak dolnego limitu;
  • maksymalna kwota kredytu - równowartość 95% wartości nieruchomości;
  • sposób ustalania oprocentowania - marża kredytu + stawka WIBOR 3M;
  • marża - od 1,80% (w pierwszym roku spłaty marża obniżona);
  • prowizja kredytowa - w zakresie od 0 do 3,5%;
  • prowizja od wcześniejszej spłaty -  1.5% kwoty nadpłaty przez pierwsze 2 lata;