KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Mieszkaj bez kompromisów z ING – niska marża i brak prowizji

FacebookTwitter

Dom z rąkMieszkaj bez kompromisów to obecny na rynku od dłuższego już czasu wariant kredytu hipotecznego dostępnego w ING Banku Śląskim. Dodajmy, że jest to oferta, która spotkała się wcześniej z dobrym przyjęciem czego odzwierciedleniem jest chociażby nagroda w kategorii Najlepszy kredyt przyznana ING Bankowi Śląskiemu w trakcie plebiscytu Złoty Bankier 2014.

Najwyraźniej uznanie dla tego produktu nie rozleniwiło ING, bowiem od czasu do czasu decyduje się on na akcje promujące tę ofertę kredytową. Właśnie w ostatnich dniach ING postanowił odświeżyć tę ofertę wprowadzając odpowiednie zmiany między innymi w wysokości marży. Oto garść istotnych informacji dotyczących aktualnych parametrów tej oferty, jak również warunków uprawniających do jego uzyskania.

Kredyt hipoteczny w ING  - ma co można go przeznaczyć?

Trzeba przyznać, że oferta ING w wariancie funkcjonującym pod nazwą Mieszkaj bez kompromisów, to nie jest produkt skierowany do wszystkich klientów. ING zdecydował się powiem przygotować ofertę skrojoną na miarę dla młodych ludzi, będącą w gruncie rzeczy swoistą odpowiedzią na dofinansowanie przyznawane przez kilkanaście naszych banków w ramach programu MDM (warto zaznaczyć, że ING Bank Śląski nie uczestniczy w tym programie). W przypadku oferty Mieszkaj na swoim, podobnie jak w programie MDM obowiązuje limit wiekowy uprawniający do starań o kredyt – wynosi on 35 lat. Jednocześnie nie jest on przeznaczony na dowolny cel - może być on jedynie przeznaczony na cel mieszkaniowy lub budowlany (zakup mieszkania lub domu nieruchomości czy budowę domu). Innymi słowy nie możemy w tym przypadku wykorzystać go jako pożyczki hipotecznej czy kredytu konsolidacyjnego. Szerszą charakterystykę tej oferty przedstawialiśmy w tym artykule.

Marża bankowa

Marża kredytu to bodaj najbardziej kluczowy element decydujący o całościowych kosztach finansowania zakupu nieruchomości. W przypadku oferty „Mieszkaj bez kompromisów” marża wynosi 1,65%. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wysokość marży w tej ofercie jest stała i niezależna zarówno od poziomu składu własnego, jak i od wysokości pożyczanych środków. Innymi słowy bez względu na fakt, czy klient będzie pożyczał 200 tysięcy czy pól miliona złotych – jego marża będzie taka sama. Podobnie zresztą wygląda kwestia wkładu własnego – niezależnie czy będzie on na poziomie, dajmy na to 25% czy 50% - nie zmieni to wysokości marży bankowej.

Należy jednak pamiętać, że zarówno wkład własny jak i kwotą, o który można się starać obwarowane są pewnymi poziomami minimalnymi. I tak. minimalny wkład własny w ING Banku Śląskim wynosi 20% - jest on jednocześnie jednym z najwyższych na rynku finansowym w naszym kraju. Podobnie, ING ustanowił taki minimalną kwotę, o którą można wnioskować w ramach niniejszego wariantu kredytowego – wynosi ona 100 000 złotych.

Porównując obecną wysokość marży do poprzednich odsłon tej oferty daje się zauważyć, że ING łagodnie obniżył poziom marży w stosunku do promocji z lipca 2015 (była ona wtedy na poziomie 1,70%) z drugiej jednak strony zarówno z początkach tej oferty w lipcu 2014 jak i w jej wariancie z lutego 2015 marża była na identycznej wysokości 1,65% jak obecnie.

Prowizja

W ramach oferty Mieszkaj bez kompromisów obowiązującej od 1 października ING zdecydował się na udzielanie kredytów bez prowizji. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż niniejsza oferta nie jest jedyną w ramach której w ING można uniknąć kosztów prowizji- od dłuższego bowiem czasu można korzystać z oferty pod nazwą „0% prowizji”- jednak w odróżnieniu od tej ostatniej, w przypadku oferty Mieszkaj bez kompromisów – uzyskać można znacznie niższą marżę kredytową. Brak prowizji pozwala na uzyskanie całkiem wymiernych oszczędności, bowiem w warunkach standardowego finansowania zakupu nieruchomości prowizja wynosi 1,9% pożyczanej kwoty (przykładowo przy kredycie mieszkaniowym na 300 tysięcy złotych standardowa prowizja wynosiła by 5700 złotych).

Oprocentowanie

Rzeczywiste oprocentowanie kredytu w ING – biorąc pod uwagę powyżej podaną wysokość marży oraz zerową prowizję – jest relatywnie niskie na tle konkurentów. Wynosi ono 3,46%. Jednocześnie jest to najniższe oprocentowanie spośród wszystkich dostępnych w ING ofert przeznaczonych na finansowanie zakupu nieruchomości )oprócz „mieszkaj bez kompromisów” ING posiada także rozwiązania o nazwie Obniżona marża” „0% prowizji” oraz „Oferta standardowa”.

Przykładowo przy kredycie na 30 lat na kwotę 300 000 złotych z 25% wkładem własnym oprocentowanie w ING wyniesie:

  • W ofercie Mieszkaj bez kompromisów – 3,46%;
  • W ofercie Obniżona marża – 3,56%;
  • W ofercie 0% prowizji - 3,96%;
  • W ofercie standardowej – 3,96%.

Możliwość załatwiania kredytu drogą online

Mieszkaj bez kompromisów to swoisty „kredyt online”. Bank deklaruje, że dokumenty mogą być składane w banku przez internet. Tym samym nie jest konieczna wizyta w banku celem złożenia wniosku kredytowego z załącznikami – wystarczy odwiedzenie banku tylko raz – przy okazji podpisywania umowy kredytowej. Z pewnością takie rozwiązanie jest kolejnym ukłonem w kierunku młodych kredytobiorców.

Jakie warunki należy spełnić, aby go dostać?

Warunkiem starań o kredyt ING w ofercie „Mieszkaj bez kompromisów” jest:

  • Maksymalny wiek kredytobiorcy (lub przynajmniej jeden z kredytobiorców na dzień złożenia wniosku kredytowego) nie wyższy niż 35 lat;
  • Uzyskiwanie średniomiesięcznych dochodów netto na poziomie przynajmniej 1000 złotych;
  • Posiadanie lub założenie oszczędnościowo-rozliczeniowego w ING Banku Śląskim;
  • Zadeklarowanie comiesięcznych wpływów na powyższe konto w kwicie przynajmniej 2000 złotych;
  • Przystąpienie przez przynajmniej jednego z kredytobiorców do programu ubezpieczeniowego w opcji Zycie Plus lub Bezpieczny Kredyt Plus oferowanego za pośrednictwem ING.

Do kiedy obowiązywać będą powyższe warunki?

ING Bank Śląski ogłosił, że powyższa oferta obowiązywać będzie do 31 stycznia 2016 roku.