KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kredyt w eurobanku - darmowe ubezpieczenie i niska marża

FacebookTwitter

logo_euban2 Kredyt hipoteczny w eurobanku od kilku już miesięcy jest przedmiotem aktywnego promowania, polegającego na wprowadzaniu korzystniejszych warunków jego uzyskania.

Przykładem może być aktualnie obowiązująca promocja opatrzona nazwą „Niski procent”, która pozwala na uzyskanie korzystnej marży kredytowej.

Kilka tygodni temu pisaliśmy także o pokrewnej akcji o nazwie „Niski procent na targach”, w ramach której bank oferuje niższe oprocentowanie kredytu osobom, które wybiorą się na Targi Mieszkań i Domów, odbywające się w kilku największych miastach naszego kraju. Nagrodą dla osób które znajdą się na tej imprezie będzie obniżenie marży kredytu do poziomu zaczynającego się od 1,59%. Co prawda akcja ta dobiega końca, ale jeszcze w najbliższych dniach będzie można z niej skorzystać w Warszawie oraz Krakowie.

Tymczasem 30 września eurobank ogłosił nową promocję kredytową: „3-letnia zero-składka”. Polega ona między innymi na tym, że kredyt w tym banku będzie można dostać wraz z darmowym ubezpieczeniem nieruchomości na okres 3 lat. Co więcej daje ona możliwość uzyskania bardzo niskiej marży lub prowizji 0%. Jakie są warunki kredytowania w ramach tej promocji i co trzeba zrobić, aby taki kredyt dostać?

Ubezpieczenie nieruchomości gratis

Darmowe ubezpieczenie kupowanego na kredyt mieszkania czy domu przysługuje na okres trzech lat. Jakie wymierne korzyści daje skorzystanie z takiego wariantu kredytowego?

Otóż obowiązkowe ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości jest wymagane przez praktycznie wszystkie banki udzielające kredytów na mieszkanie. Z reguły roczna stawka ubezpieczenia oscyluje wokół 0,1% wartości nieruchomości. Przykładowo, jeżeli wartość kredytowanego mieszkania wynosi 400 000 złotych, wtedy w ciągu trzech lat będziemy musieli wydać na jego ubezpieczenie około 1200 złotych. Dzięki promocji w eurobanku, tyle właśnie pieniędzy może nam zostać w kieszeni, bowiem bank będzie za nas opłacał ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych. Ubezpieczycielem będzie zaś Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz.

Wybierz niższą marżę lub brak prowizji

Ale tak naprawdę to nie darmowe ubezpieczenie mieszkania czy domu decyduje o atrakcyjności promocyjnej odsłony kredytu zaproponowanego przez eurobank. Znacznie większe oszczędności w całkowitych kosztach kredytu jest w stanie poczynić odpowiednio niska marża bankowa lub prowizja kredytowa. Teraz klienci eurobanku mają do wyboru możliwość skorzystania z jednego z 2 wariantów kredytowania – kredytu z obniżoną marżą lub bez prowizji.

Wariant „Marża promocyjna”

W przypadku tej promocji marża kredytu jest na stosunkowo niskim poziomie, jak na obecną sytuację panującą na rynku bankowym. Minimalna marża wynosi bowiem 1,43%. Jej faktyczna wysokość będzie jednak zależeć od poziomu wkładu własnego (LTV) oraz od liczby źródeł dochodu kredytobiorcy lub kredytobiorców. Przy najbardziej niekorzystnym dla kredytobiorcy układzie trzech powyższych parametrów maksymalna marża w tym wariancie wyniesie 1,93%. Konsekwencją uzyskania niższej marży będzie jednak konieczność zapłacenia prowizji kredytowej. W eurobanku wynosi ona standardowo 2% wartości kredytu.

Wariant „Prowizja promocyjna”

W ramach niniejszej promocji możemy także uzyskać kredyt bez prowizji. W przypadku,  gdyby klient preferował ten wariant kredytowania, będzie się jednak musiał przygotować na podwyższenie wysokości marży o 0,3 punktu procentowego w porównaniu z obowiązującą w wariancie „Marża promocyjna”.

Marże kredytu hipotecznego w eurobanku

Poniżej prezentujemy tabelę zawierającą pełną siatkę marż obowiązujących w ramach tej promocji, w zależności od liczby źródeł dochodów do kredytu.

1. Dwa lub więcej źródeł dochodu

Poziom LTVMarże w wariancie "Marża promocyjna"Marże w wariancie "Prowizja promocyjna"
do 60% 1,43% 1,73%
od 60,01% do 80% 1,57% 1,87%
od 80,01% do 90% 1,83% 2,13%

2. Jedno źródło dochodu

Poziom LTVMarże w wariancie "Marża promocyjna"Marże w wariancie "Prowizja promocyjna"
do 60% 1,53% 1,83%
od 60,01% do 80% 1,67% 1,97%
od 80,01% do 85% 1,93% 2,23%

Na co można przeznaczyć ten kredyt

Niniejszy kredyt można przeznaczyć zarówno na zakup mieszkania czy domu (cel mieszkaniowy) jak również na refinansowanie kredytuzaciągniętego w innym banku (cel refinansowy).

Jakie warunki trzeba spełnić?

Celem uzyskania promocyjnych warunków kredytowania należy:

  • założyć konto osobiste w pakiecie Prestige lub Online;
  • zadeklarować comiesięczne przelewanie wynagrodzenia na powyższe konto;
  • zawrzeć umowę o kartę kredytową eurobanku;
  • za pomocą powyższej karty kredytowej dokonywać co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie;
  • skorzystać z ubezpieczenia nieruchomości na pięć lat;
  • skorzystać z ubezpieczenia na życie w ramach dowolnego pakietu z oferty eurobanku (ubezpieczenie należy utrzymywać przez cały okres kredytowania);
  • posiadać udział zobowiązań kredytowych do dochodu netto na poziomie nie wyższym niż 45%.

Czas trwania promocji

Niniejsza promocja obowiązuje od 29 września do 31 grudnia 2014 roku.

Źródło: eurobank