KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

W BPH nie uzyskasz już kredytu na mieszkanie

FacebookTwitter

Logo BPHKurczy się lista potencjalnych banków, które skłonne są udzielić kredytu pod zastaw hipoteczny. Kika dni temu bank BPH poinformował, że od 1 września 2016 roku klienci indywidualni nie będą mogli ubiegać się w tym banku o kredyt hipoteczny. Jest to pokłosie zmian własnościowych wynikających z przejęcia części akcji BPH przez Alior Bank.

Szkoda, bowiem w ostatnich miesiącach oferta hipoteczna BPH należała do najkorzystniejszych na rynku, choć była trudna do uzyskania, między innymi ze względu na wymóg posiadania wysokiego wkładu.

Oto więcej szczegółów na temat przyczyn wycofania się z przyjmowania wniosków a także odnośnie sytuacji dotychczasowych kredytobiorców posiadających kredyty w tym banku.

Jaka jest przyczyna wycofania tych kredytów?

Rezygnacja z przyjmowania wniosków o kredyt hipoteczny wynika z niedawnego przejęcia Banku BPH przez Alior Bank i faktycznego podziału tej instytucji. Transakcja pomiędzy Alior Bankiem i BPH nie obejmowała dotychczas posiadanych kredytów hipotecznych w złotówkach, we frankach szwajcarskich oraz w innych walutach obcych. Co z dotychczas podpisanymi umowami kredytowymi? Bank deklaruje, że w wyniku przejęcia podstawowej działalności przez Alior Bank dotychczasowe umowy kredytu hipotecznego nie ulegną zmianie, natomiast wnioski kredytowe złożone do 31 sierpnia 2016 roku włącznie będą rozpatrywane zgodnie z dotychczasowymi procedurami. Oficjalny komunikat na ten temat znajduje się w tym miejscu.

Słów parę o historii BPH

Przypomnijmy, że początki istnienia Banku BPH sięgają roku 1989, kiedy to Bank Przemysłowo-Handlowy został wydzielony ze struktur Narodowego Banku Polskiego. 31 grudnia 2001 roku doszło do fuzji Banku Przemysłowo-Handlowego z Powszechnym Bankiem Kredytowym SA, w wyniku której powstał Bank BPH, będący w tamtym czasie trzecim co do wielkości bankiem komercyjnym w Polsce, oraz drugim, jeżeli chodzi o wielkość udzielonych kredytów. W roku 2005 austriacka grupa HVB, będąca większościowym posiadaczem akcji BPH, została przejęta przez włoską grupę UniCredit. W wyniku tego przejęcia, UniCredit, posiadający większościowy pakiet akcji Banku Pekao SA, doprowadził w listopadzie 2007 roku do fuzji Pekao oraz BPH, wchłaniając do struktur Pekao 285 spośród 485 oddziałów Banku BPH. Pozostałe 200 oddziałów banku nabył GE Money Bank należący do amerykańskiej grupy GE Capital. Z końcem 2009 roku nastąpiło formalne połączenie Banku BPH z GE Money Bank, przy czym dotychczas funkcjonująca nazwa to Bank BPH S.A. Grupa GE Capital.

Pod koniec marca 2016 roku Grupa GE Capital podpisała z Alior Bankiem umowę sprzedaży podstawowej działalności banku. Fuzja prawna obydwu banków ma być sfinalizowana na jesieni tego roku, natomiast fuzja operacyjna – w marcu 2017.

BPH posiadał w swojej ofercie następujące produkty hipoteczne: kredyt mieszkaniowy, kredyt konsolidacyjny oraz pożyczkę hipoteczną. W ostatnich miesiącach promocyjny kredyt mieszkaniowy BPH należał do najkorzystniejszych ofert kredytowych, pod warunkiem zgromadzenia przez osobę wnioskującą 20-procentowego wkładu własnego.

Przeczytaj również: