KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Biznes Hipoteka dla firm w Deutsche Bank

FacebookTwitter

Przedsiębiorca Kredyty hipoteczne dla firm są rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie znaczącego zastrzyku środków finansowych, które w wielu wypadkach stają się motorem rozwoju przedsiębiorstwa. W szczególności uzyskanie środków pod zastaw posiadanej przez firmę nieruchomości może być przydatne w trakcie przygotowywania gruntu pod nowe inwestycje. Ale nie tylko rozwój działalności gospodarczej może być celem takiego finansowania.

Właśnie z myślą o wielorakich potrzebach przedsiębiorców, pod koniec września Deutsche Bank (charakterystyka) przygotował nowy produkt o nazwie Biznes Hipoteka. Jest to kredyt , który jest swego rodzaju rozszerzeniem dostępnej w Deutsche Banku oferty kredytowej dla firm. Skierowany jest on przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw ale nie tylko, bowiem taki kredyt mogą dostać także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Oto szczegółowa charakterystyka Biznes Hipoteki.

Na co można przeznaczyć ten kredyt dla firm?

Podstawowym przeznaczeniem Biznes Hipoteki jest sfinansowanie działalności firmy zarówno pod kątem ewentualnych inwestycji jak i pod względem bieżącego funkcjonowania biznesu. Krótko mówiąc, można go przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą.

W jakiej walucie i w jakiej wysokości można go uzyskać?

Ciekawostką jest fakt, że Deutsche Bank oferuje kilka różnych wariantów w walut, w których można otrzymać finansowanie. Oprócz kredytu w złotych, można bowiem uzyskać także kredyty w euro lub dolarach. Minimalna kwota kredytu wynosi natomiast 100 000 złotych (lub równowartość tej kwoty – w przypadku kredytu walutowego).

Jak dużą kwotę dostanie firma?

Jeżeli natomiast chodzi o maksymalną wysokość kredytu to zależna jest ona od wysokości wskaźnika LTV dla danej nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu. Maksymalne LTV wynosi w tym przypadku 70%, co oznacza, że kwota pożyczonych od banku środków finansowych nie może przekraczać 70% wartości nieruchomości. Generalna prawidłowość jest taka, iż wraz ze wzrostem długości okresu kredytowania zmniejszać się będzie maksymalny wskaźnik LTV. Kwotę będącą równowartości 70% LTV otrzymać można bowiem tylko wtedy, gdy okres spłaty kredytu nie przekracza 5 lat. Przy okresie kredytowania w zakresie pomiędzy 5 a 10 lat maksymalny LTV wynosi 60%, a w przypadku kredytu na okres od 10 do 15 lat – 50% wartości nieruchomości. Piętnaście lat to zresztą maksymalny okres, na jaki można tej kredyt uzyskać.

Co może być zabezpieczeniem?

Jako zabezpieczenie pożyczonych przez bank pieniędzy można wykorzystać zarówno mieszkanie, jak i dom czy działkę. Można także wziąć kredyt pod hipotekę nieruchomości komercyjnej. We wszystkich powyższych warrantach podstawowe zabezpieczenie wierzytelności stanowić będzie wpis hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości stanowiącej przedmiot zabezpieczenia oraz cesja praw z polisy ubezpieczenia od pożaru i innych zdarzeń losowych danej nieruchomości na kwotę nie niższą niż 120% kwoty kredytu.