KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:
KREDYT HIPOTECZNY

Informacje z rynku kredytowego

Letnia promocja hipoteki w eurobanku

Oddział EurobankuW niedawnym artykule informowaliśmy o kontynuacji promocji w Banku Pekao, dzięki której można uzyskać korzystne warunki oprocentowania oraz prowizji. Pekao jednak nie jest jedynym bankiem, który przygotował na okres wakacyjny stosowną akcję promującą kredyt w eurobanku<.

Mimo, iż wakacyjna pora nie sprzyja intensyfikacji sprzedaży hipotek, eurobank (sprawdź jego charakterystykę) również przygotował korzystne rozwiązanie dla osób planujących zarówno zakup nieruchomości jak i refinansowanie kredytu zaciągniętego w innym banku. W dniu 27 czerwca 2015 roku zainicjował on bowiem akcję pod nazwą „Letnia promocja hipoteki”. Na czym ona polega promocja kredytu w eurobanku i jakie korzyści daje przyszłemu kredytobiorcy daje to rozwiązanie?

Tani kredyt w Pekao SA z niską marżą - lipiec 2015

BanknotyBanki oferujące kredyty pod zastaw nieruchomości w 2015 roku zdecydowanie nie szastają spektakularnymi akcjami promocyjnymi, których efektem byłoby znaczące obniżenie poziomu marży czy oprocentowania kredytów. A właśnie to marża kredytu jest kluczowym czynnikiem wpływającym na koszt kredytu przeznaczonego na nabycie mieszkania czy domu. Dodatkowo weszliśmy w okres wakacyjny, który z reguły jest porą pewnego zastoju w handlu nieruchomościami, a tym samym w aktywności klientów banków na polu korzystania z produktów hipotecznych.

Tymczasem od 1 lipca 2015 kredyt hipoteczny Banku Pekao SA oferowany jest w promocji polegającej na obniżeniu marży kredytowej. Ponadto, relatywnie korzystna jest w tym przypadku kwota prowizji, jaką należy zapłacić za udzielenie i uruchomienie kredytu. Jaką marżę i prowizję można więc w tym banku uzyskać?

Stałe oprocentowanie hipoteki w BZ WBK

dom z rąkStopy procentowe w naszym kraju, wpływające między innymi na wysokość oprocentowania kredytów hipotecznych znajdują się na historycznie najniższym poziomie. Wynika to z faktu, obowiązujących niskich stawek pożyczek międzybankowych WIBOR, będących obok marży, jednym ze składników stóp procentowych kredytów w naszej rodzimej walucie. Na przykład najpopularniejsza w w przypadku kredytów w złotych stawka WIBOR 3M wynosi aktualnie 1,68%. Powoduje to, że aktualnie na rynku dostać można relatywnie tanie kredyty w złotych, charakteryzujące się -obok niskiego poziomu marż – niższymi w stosunku do poprzednich lat poziomami oprocentowania.

Świadomość niskich stóp procentowych powoduje jednak, iż wielu kredytobiorców ma poczucie tymczasowości niskich stóp procentowych – wiedzą oni, że kiedyś w końcu w górę pójdzie inflacja, która jest głównym czynnikiem wpływającym na obniżkę stóp. Są oni więc również świadomi, że przyjdzie kiedyś moment, że oprocentowanie kredytów pójdzie w górę podążając za wzrostem stawek WIBOR.

Rozwiązanie na wypadek wzrostu oprocentowania kredytów oraz pożyczek hipotecznych przygotował ostatnio jeden z największych banków działających w Polsce. Chodzi o kredyt hipoteczny BZ WBK ze stałym oprocentowaniem. Na czym on polega?

Banki chcą pomagać spłacającym kredyty mieszkaniowe

Chmury25 maja 2015 roku Związek Banków Polskich opublikował dokument, który może być szczególnie istotny dla osób posiadających kredyt hipoteczny we frankach. Deklaracja, w sprawie udzielenia przez banki wsparcia dla kredytobiorców posiadających kredyty mieszkaniowe w tym walutowe – tak zatytułował ją ZBP – jest 2-stronicowym planem działań banków w zakresie pomocy tym, którzy popadli w tarapaty finansowe, między innymi z powodu tegorocznego wzrostu kursu franka szwajcarskiego.

Deklaracja obejmuje 4 aspekty działań, które banki planują podejmować w odniesieniu do klientów spłacających kredyty mieszkaniowe, w tym również te walutowe. Warto zwrócić uwagę na tę ostatnią kwestię, bowiem wynika z tego, że możliwe wsparcie banków nie tylko w stosunku do „frankowiczów”, ale także posiadaczy kredytów hipotecznych w złotych, czy w innych walutach obcych.

BPH obniżył marże

Przekazanie pieniędzyW dniu 29 kwietnia 2015 roku Bank BPH poinformował o wprowadzeniu nowej siatki marż wykorzystywanej przy ustalaniu oprocentowania kredytów hipotecznych przeznaczonych na cele mieszkaniowe.

Minimalna marża kredytu hipotecznego w BPH w tej chwili wynosi 0,7%, co sprawia, że aktualnie jest to najniższa marża kredytu dostępna na rynku bankowym. Jednak aby ją uzyskać, przyszły kredytobiorca, decydując się na kredyt hipoteczny w BPH, musi zdecydować się na wybranie szeregu usług dodatkowych tego banku, jak również powinien być przygotowany na zapłacenie wyższej prowizji kredytowej.

Oto, jakie warianty marż kredytowych znajdują się obecnie w ofercie Banku BPH.

Eurobank – kredyt z marżą 1,3% od marca 2015

Logo Eurobank2W parze taniej” to dostępny w eurobanku od ponad dwóch lat kredyt hipoteczny, którego jedną z najważniejszych cech jest możliwość złożenia wniosku kredytowego przez dwie osoby (lub więcej) oraz korzystniejsze parametry finansowania pod warunkiem legitymowania się dochodami pochodzącymi z dwóch lub więcej źródeł. Może on być traktowany jako kredyt mieszkaniowy, jak również może być zaciągnięty w celu refinansowania kredytu zaciągniętego wcześniej w innym banku.

W dniu 1 marca 2015 roku kredyt hipoteczny "W parze taniej" został nieco odświeżony. Zmiany dotyczą nieco innej, niż do tej pory, siatki marż, przy czym podobnie jak do tej pory wysokość marży zależna jest wysokości wkładu własnego, liczby źródeł dochodu oraz od tego, czy klient zdecyduje się zapłacić prowizję czy też będzie chciał uniknąć tej opłaty.

Oto, jak kształtują się zatem marże dostępne w ramach tego rozwiązania.

Strona 1 z 3