KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kredyty hipoteczne - ranking kredytowy ofert w euro - czerwiec 2010

FacebookTwitter

KluczykiObserwowane w pierwszej dekadzie maja zawirowania na rynku walut doprowadziły do wzrostu kursu euro z około 3.85 do wartości przekraczającej 4 PLN. Na dzień 4 czerwca 2010 kurs euro wynosi 4.19 PLN. Z pewnością nie jest to dobra informacja dla osób posiadających kredyty hipoteczne w tej walucie, oznacza to bowiem wzrost raty kredytu o 8-9 procent.

Z drugiej jednak strony ciągle niskie stawki EURIBOR 3M lub LIBOR 3M, będące podstawą oprocentowania większości kredytów mieszkaniowych w euro, sprawiają, że raty kredytów w EUR w dalszym ciągu są znacznie niższe, niż w przypadku kredytów w złotych. Nie dziwi więc, iż kredyt mieszkaniowy w euro w dalszym ciągu cieszy się w naszym kraju sporym zainteresowaniem.

Które banki zatem udzielają obecnie najkorzystniejszych kredytów hipotecznych w tej walucie?

Wyraźne zmiany w rankingu najlepszych banków

Rating kredytów w EUR na czerwiec 2010 roku wskazuje na pewne przetasowania w czołówce banków oferujących kredyty hipoteczne w europejskiej walucie. Kwietniowy zwycięzca rankingu - Alior Bank - spadł na dalsze pozycje wraz z powrotem standardowej w tym banku marży kredytu wynoszącej 2.70% (w kwietniu natomiast można było uzyskać kredyt z marżą wynoszącą 2.10%) oraz w związku z pobieraniem standardowej prowizji kredytowej w wysokości 5% jego wartości, która znacząco podnosi oprocentowanie rzeczywiste tej oferty. Warto w tym przypadku zaznaczyć, że prowizja może być jednak w zależności od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy obniżona do 2%.

W którym banku obecnie najlepszy kredyt hipoteczny?

Aktualnym liderem w ratingu kredytów hipotecznych w euro jest Bank DnB NORD, za sprawą wprowadzonej przez tę instytucję w dniu 12 maja bieżącego roku oferty "Promocja gwarantowana" (obowiązywać ona będzie do 15 czerwca 2010). Oprocentowanie nominalne tego kredytu wyniesie 2.70%, na co składa się stopa EURIBOR 6M (aktualnie 1.00%) oraz marża wynosząca 1.70%. Przy takich warunkach miesięczna rata 30-letniego kredytu na kwotę 200 000 złotych przy wkładzie własnym 20 procent, po uwzględnieniu aktualnych stawek spreadu walutowego (który aktualnie w tym banku wynosi 8.9%), wyniesie około 883 PLN. Ważnym plusem tej oferty jest zerowa stawka marży kredytowej przez pierwszy rok spłaty zobowiązania (oznacza to, że przez pierwszych 12 miesięcy oprocentowanie nominalne równe będzie wartości stawki EURIBOR 6M) oraz brak prowizji kredytowej. Inna zaletą tej promocji jest gwarancja pozytywnej decyzji kredytowej w ciągu 10 dni od złożenia wniosku, co więcej -  jeśli jednak bank spóźni się z wydaniem decyzji - wtedy marża zostanie obniżona o 0.1%. Warto jednak mieć świadomość, że promocyjne warunki oprocentowania wiążą się z koniecznością skorzystania z innych produktów tego banku -  w tym przypadku tak niskie oprocentowanie kredytu dostępne jest przy zakupie pakietu konta PERSONALE lub EKSKLUSIV. Inną niedogodnością tej propozycji jest konieczność posiadania 15% wkładu własnego - jeśli dochody kredytobiorcy są niższe niż 10 000 złotych miesięcznie.

Prawie najtańszy kredyt hipoteczny oferuje...

Drugie miejsce czerwcowego rankingu zajmuje Deutsche Bank. Oferuje on kredyt z oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym 3.50%, a wysokość raty kredytu na 200 000 PLN rozłożonego na 30 lat wyniesie niespełna 889 PLN. Plusem jest tu brak prowizji od udzielenia kredytu.

Trzeci w kolejności najlepszy bank

Na trzecim miejscu niniejszego zestawienia uplasował się Kredyt Bank, który w ostatnich tygodniach zaczął się energicznie starać o pozyskanie większego udziału w rynku kredytów na zakup nieruchomości. Podobnie jak DnB NORD i Deutsche Bank, Kredyt Bank aktualnie oferuje kredyt mieszkaniowy z zerową stawką prowizji od jego udzielenia. Jego oprocentowanie rzeczywiste wynosi 3.76%, a wysokość raty kredytowej w przypadku pożyczenia z banku kwoty 200 000 na 30 lat - około 917 złotych.

Które banki jeszcze znalazły się w pierwszej piątce?

Czwarte miejsce naszego rankingu kredytów na mieszkanie zajmuje Bank Ochrony Środowiska. W BOŚ oprocentowanie rzeczywiste wynosi aktualnie 3.79%, natomiast prowizja kredytowa stanowi 1,5% kwoty kredytu. Rata kredytu, jaką przyszłoby nam co miesiąc zapłacić w tym banku wyniesie nieco ponad 909 złotych.

Piąta lokata niniejszego zestawienia kredytów przypadła Multibankowi. RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania w tej instytucji wynosi 3.92%, natomiast prowizja kredytowa to - podobnie jak w przypadku BOŚ - 1,5%. Z harmonogramu rat kredytowych wynika, że miesięczna rata przy kredycie na 200 tysięcy złotych na 30 lat wyniesie tutaj niewiele ponad 907 złotych.

Pełna lista banków ujętych w rankingu znajduje się poniżej.Zawarliśmy w niej dziesiątkę najkorzystniejszych ofert kredytowych dostępnych obecnie na rynku bankowym

Ranking kredytów hipotecznych w euro - czerwiec 2010

L.p.Nazwa bankuOprocentowanie rzeczywisteWysokość prowizjiMiesięczna rata
1 DnB NORD 3.45% 0.00% 883.31 PLN
2 Deutsche Bank 3.50% 0.00% 888.73 PLN
3 Kredyt Bank 3.76% 0.00% 917.07 PLN
4 BOŚ 3.79% 1.50% 909.29 PLN
5 Multibank 3.92% 1.50% 907.14 PLN
6 Raiffeisen Bank 4.01% 0.00% 945.36 PLN
7 mBank 4.05% 0.00% 907.14 PLN
8 Alior Bank 4.48% 5.00% 947.56 PLN
9 Polbank 4.84% 1.50% 1007.44 PLN
10 Nordea 4.90% 2.00% 1027.24 PLN

Jeżeli chcesz uzyskać aktualne stawki marż oraz oprocentowania kredytów hipotecznych proponowanych w działających na teranie naszego kraju bankach, odwiedź naszą stronę główną, na której prezentujemy najświeższe informacje o promocjach i obniżkach w instytucjach oferujących kredyty hipoteczne w 2017 roku. Oprócz informacji dotyczących warunków kredytowania, wysokości oprocentowania oraz marży, czy też prowizji, tam także znaleźć można najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych. Poszczególne kredyty będziesz mógł również sprawdzić za pomocą naszego kalkulatora pożyczek zamieszczonego u góry niniejszej strony. Jeżeli natomiast chciałbyś przeczytać porady dotyczące kredytu hipotecznego krok po kroku, sprawdź tę stronę - dzięki niej poznasz nie tylko warunki udzielania wsparcia finansowego w banku, ale także podpowiemy Ci, na co szczególnie zwracać uwagą występując do banku z wnioskiem o kredyt

Metodologia ustalenia ratingu kredytowego

Powyższy ranking kredytów mieszkaniowych sporządzony został w oparciu o następujące założenia: wartość nieruchomości: 250 000 PLN, wysokość kredytu: 200 000 PLN, okres kredytowania:30 lat, wiek najstarszego kredytobiorcy: 30 lat, rodzaj rat: raty równe.

Informacje dotyczące nominalnego oraz rzeczywistego oprocentowania kredytu hipotecznego w każdym z banków, jak również  dane odnośnie wysokości prowizji uzyskano z banków. Wysokość raty kredytowej ustalono w oparciu o kalkulator opublikowany na tej stronie, za pomocą którego przeprowadziliśmy symulację spłaty kredytu przy określonym oprocentowania oraz zdefiniowanym okresie kredytowania. Podstawowym kryterium niniejszego rankingu jest Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa biorąca pod uwagę całkowity koszt kredytu (sumę odsetek oraz wszystkich wymaganych przez dany bank opłat okołokredytowych). Z tej przyczyny oferta o niższej wysokości raty kredytowej może się znajdować na niższej pozycji.