KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2010

FacebookTwitter

WykresZ kilku względów ranking kredytów hipotecznych w PLN na listopad 2010 roku wydaje się być szczególny. Przede wszystkim jesień każdego roku nie jest okresem intensywnego promowania kredytów mieszkaniowych przez banki, które najchętniej lubią chwalić się korzystnymi ofertami kredytów w okresie wiosennym. Stąd wiele osób może być zaskoczonych ostatnimi ruchami kilku dużych banków które zdecydowały się obniżyć marże kredytów hipotecznych w złotówkach do wartości zaskakująco bliskich 1%.

Po drugie, obecny okres to czas wysokiego zainteresowania kredytem preferencyjnym "Rodzina na swoim". Wynika to w dużej mierze z planowanych zmian w zasadach udzielania kredytów z dopłatą do odsetek - miedzy innymi mają one na celu wyłączenie z możliwości finansowania kredytami preferencyjnymi mieszkań lub domów oferowanych na rynku wtórnym. To oczywiście nie jedyne zmiany w kredytach "RnS, ale sam fakt powolnego "wygaszania" kredytów preferencyjnych z pewnością skłania wielu potencjalnych kredytobiorców do coraz energiczniejszego poszukiwania odpowiednio taniego kredytu mieszkaniowego w celu sfinansowania zakupu wymarzonej nieruchomości.

Po trzecie, stagnacja na rynku walut połączona z relatywnie wysokimi marżami hipotek w euro, a także ze znikomą dostępnością kredytów mieszkaniowych we frankach szwajcarskich, każą łaskawiej patrzeć nam na kredyty w rodzimej walucie.

Zasady ustalania rankingu kredytowego

Poniższy rating kredytów mieszkaniowych sporządzony został w oparciu o następujące założenia: wartość nieruchomości: 250 000 PLN, wysokość finansowania: 200 000 PLN, okres kredytowania: 30 lat, wiek najstarszego kredytobiorcy: 30 lat, rodzaj rat: raty równe.

Podstawowym kryterium niniejszego rankingu jest Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa, oznaczana skrótem RRSO, biorąca pod uwagę całkowity koszt kredytu (a więc sumę odsetek oraz wszystkich wymaganych przez dany bank opłat okołokredytowych). Z tej przyczyny oferta hipoteczna o niższej wysokości raty kredytowej może się znajdować na niższej pozycji. Rata kredytu hipotecznego  w każdym z banków obliczana była za pomocą kalkulatora kredytowego znajdującego się na tej stronie.

Które banki w takich warunkach zaoferują nam obecnie najlepsze kredyty hipoteczne? Oto aktualnie zestawienie ofert kredytowych

 

Najtańszy kredyt hipoteczny dostaniesz teraz w Pekao

Listopadowym liderem rankingu kredytów hipotecznych w PLN jest Bank Pekao S.A. Pekao, przez ostatnie miesiące prezentował solidną, choć nie najtańszą ofertę kredytową. W tej chwili natomiast za sprawą marży wynoszącej 1.69% (w przypadku naszych założeń kredytowych, podanych na końcu rankingu)  jest to oferta wyjątkowo atrakcyjna i jednocześnie ciesząca się wyjątkowo dużym zainteresowaniem ze strony internautów.  Oprocentowanie rzeczywiste wynosi w tym przypadku 5.70%. Biorąc kredyt w wysokości 200 000 PLN na 30 lat, przy 20% wkładu własnego, rata kredytowa wyniesie nieco ponad 1139 PLN miesięcznie.

Tani kredyt w ING na drugiej pozycji

Na drugim miejscu naszego rankingu, tuż za propozycją banku Pekao, znajduje się oferta banku ING. W tym przypadku oprocentowanie rzeczywiste kredytu mieszkaniowego wynosi 5.85%, a rata kredytowa wyniesie 1140 PLN miesięcznie.

Trzeci na podium kredyt w BOŚ

Trzecie miejsce listopadowego zestawienia kredytów mieszkaniowych zajmuje Bank Ochrony Środowiska.  Kredyt hipoteczny BOŚ to przy tych założeniach oferta z oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym 5.93%, natomiast miesięczna rata kredytowa aktualnie wynosi w przypadku tej oferty nieco ponad 1153 PLN.

Pełna lista banków ujętych w notowaniu znajduje się poniżej.

Ranking kredytów hipotecznych w PLN - listopad 2010

LpNazwa bankuOprocentowanie rzeczywisteWysokość prowizjiMiesięczna rata
1 Pekao 5.70% 0.00% 1139.35 PLN
2 ING 5.85% 1.20% 1140.60 PLN
3 BOŚ 5.93% 1.50% 1153.21 PLN
4 BNP Paribas Fortis 6.01% 0.00% 1177.33 PLN
5 Lukas Bank 6.10% 2.00% 1165.88 PLN
6 BGŻ 6.16% 0.00% 1191.40 PLN
7 DnB NORD 6.30% 0.00% 1210.70 PLN
8 Alior Bank 6.34% 5.00% 1153.21 PLN
9 Millennium 6.38% 2.00% 1178.61 PLN
10 PKO 6.40% 1.80% 1205.54 PLN

Aktualne, obowiązujące w 2017 roku, promocje na kredyt hipoteczny dotyczące obniżek marży i oprocentowania lub rezygnacji z pobierania prowizji kredytowej sprawdzić możesz na tej stronie. Poza tym sprawdzisz tam również inne parametry kredytu mieszkaniowego. Oferty każdej instytucji możesz także sprawdzić posługując się kalkulatorem hipotecznym na górze serwisu. Jeśli natomiast chcesz przeczytać informacje odnoszące się do procedury przyznawania kredytów hipotecznych w poszczególnych etapach, sprawdź ten link.