KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Najtańszy kredyt hipoteczny - ranking na lipiec 2013

FacebookTwitter

Budynek w rękach Lipcowy ranking kredytów hipotecznych na zakup mieszkania przypada na okres końca cyklu obniżek stóp procentowych. Przypomnijmy więc, że Rada Polityki Pieniężnej od listopada 2012 roku dokonywała comiesięcznych, stopniowych obniżek stóp, w rezultacie czego wskaźnik referencyjny wynosi obecnie 2,5%. Ma to swoje przełożenie na oprocentowanie, które w ślad za decyzjami RPP ulegało stopniowemu obniżeniu. Myli się jednak ten, kto myśli, że historycznie najniższe stopy procentowe sprawiły, że można przebierać w tanich kredytach jak w ulęgałkach. Co prawda kredyty hipoteczne tanieją, jak nigdy wcześniej, ale w ślad za coraz niższym ich kosztem, wcale nie idzie odpowiednio wysoka dostępność.

Wpływ na to ma między innymi stosunkowo niska przeciętna zdolność w bankach, której daleko do wartości obserwowanych kilka lat temu. Niebawem powinno się to nieco zmienić, w ślad za znowelizowaną Rekomendacją S, która uwalnia zasady obliczania tego parametru spod sztywnego, maksymalnego okresu spłaty kredytu, wynoszącego 25 lat.

Same koszty kredytu hipotecznego także nie obniżają się w takim stopniu, jak wynikało by to z obniżek stawek WIBOR wchodzących w skład oprocentowania tych produktów. Powodem tego są między innymi marże kredytowe, podwyższane bez rozgłosu przez banki. Jeszcze w maju 2013 roku bez problemu można było znaleźć promocyjne oferty z marżą poniżej 1%. Teraz takich ofert ze świecą szukać, o czym przekonaliśmy się niedawno przy okazji redagowania rankingu kredytów refinansowych na lipiec 2013. Jakie parametry kredytowe znajdziemy w bankach obecnie? Oto jak kształtuje się ranking najtańszych kredytów mieszkaniowych na lipiec 2013 roku.

Założenia rankingu kredytowego

Tradycyjnie analizie poddajemy rozłożony na 30 lat spłaty kredyt hipoteczny z wkładem w wysokości 20% (wartość nieruchomości - 250 tys. złotych, wysokość pożyczki - 200 tys. zł), a kluczowym parametrem rankingowym jest oprocentowanie rzeczywiste, uwzględniające najważniejsze koszty kredytu. Wysokość rat kredytowych została obliczona przy pomocy naszego symulatora dostępnego tutaj. Powyższy kalkulator na podstawie wysokości kredytu, liczby rat oraz oprocentowania pozwala na przeprowadzenie pełnej symulacji kredytowej włącznie z wygenerowaniem harmonogramu miesięcznych spłat zobowiązania wobec banku

Gdzie najtańszy kredyt?

Najtańszy kredyt pod względem oprocentowania rzeczywistego oferuje w lipcu Deutsche Bank. Propozycja Deutsche banku od wielu zresztą miesięcy utrzymuje się w czołówce propozycji pod względem atrakcyjności oprocentowania. Tak jest i tym razem, bowiem oprocentowanie rzeczywiste w DB wynosi 4,08%. Na oprocentowanie składa się, oprócz stawki WIBOR 3M, marża w wysokości 1.30%. W ramach promocji kredytobiorca nie zapłaci w tym przypadku prowizji kredytowej. Miesięczna rata kredytu na 200 tysięcy złotych rozłożonego na 30 lat wyniesie natomiast 954 złote. Warto nadmienić, iż Deutsche bank zwyciężył także nasz poprzedni ranking kredytowy, który opublikowaliśmy przez kilkoma miesiącami w artykule prezentującym ranking kredytów hipotecznych na luty 2013".

Wiceliderem rankingu został...

Na drugim miejscu znalazło się niedawno opisywany na naszych łamach kredyt oferowany w Banku Pocztowym. Oprocentowanie rzeczywiste tego kredytu to 4,12%, przy czym w jego skład wchodzi najniższa marża spośród wszystkich notowanych w rankingu ofert - wynosi ona 1,20%. Podobnie, jak w przypadku Deutsche Banku, również i tutaj w ramach promocji brak jest prowizji kredytowej. Rata kredytu mieszkaniowego w skali miesiąca wyniesie 959 złotych. Skąd więc wyższe, niż w Deutsche Banku, oprocentowanie rzeczywiste? Otóż warunkiem uzyskania tak atrakcyjnej marży jest między innymi skorzystanie z pakietu ubezpieczeń oferowanych przez bank.

Trzecie miejsce uzyskał...

Trzecie miejsce zajmuje kredyt mieszkaniowy proponowany w Credit Agricole, w którego przypadku oprocentowanie rzeczywiste wynosi 4,19%, marża kredytowa - 1,40%, a miesięczna rata to 965 złotych.

W pierwszej piątce najtańszych rozwiązań znalazła się jeszcze oferta kredytu hipotecznego w PKO BP (oferuje on kredyt z oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym 4,24%, w tym marża na poziomie 1,47%) oraz BZ WBK (w tym banku, podobnie jak w należącej do niego marce Kredyt Bank, oprocentowanie rzeczywiste wynosi 4,38% przy marży bankowej na poziomie 1,39%).

Poniżej publikujemy tabelę prezentującą pełne porównanie kredytów na lipiec. Zawiera ono wszystkie 21 banków obecnie przyznających kredyty hipoteczne.

Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2013

Zestawienie 07/2013 r.

Zawsze najbardziej aktualne informacje opisujące promocje na kredyt hipoteczny i aktualny ranking kredytów znajdziesz na naszej głównej stronie, na której sprawdzisz na przykład najświeższe wiadomości poświęcone kredytom pod zastaw nieruchomości. Co więcej, poznasz oprocentowanie czy marżę kredytu hipotecznego. Kredyty w poszczególnych bankach będziesz mógł także przeanalizować za pomocą naszego kalkulatora hipotecznego na górze strony. Jeżeli z kolei chcesz przeczytać informacje dotyczące procedury starań o finansowanie hipoteczne krok po kroku, odwiedź dział "Kredyty", w którym w formie rozbudowanego vademecum  opisujemy etapy starać o środki pieniężne przeznaczone na zakup bądź budowę nieruchomości.