KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kredyty hipoteczne - ranking na kwiecień 2012

FacebookTwitter

Mały domek Kwietniowy ranking klasyfikujący najlepsze kredyty hipoteczne w złotych, przygotowany przez portal kredytowy Kred.pl, przypada na szczególny okres – porę wiosenną, która na rynku kredytowania nieruchomości jest momentem tradycyjnego ożywienia.

Nic w tym dziwnego, bowiem wracają warunki ku temu, aby rozpocząć lub kontynuować budowę domu. Wraca też - po okresie jesienno-zimowej depresji – chęć do życia i optymistyczne spojrzenie w przyszłość, sprawiające, że więcej niż zwykle klientów zaczyna poszukiwać mieszkania, czy to na rynku wtórnym, czy też nieruchomości oferowanych przez deweloperów.

Banki, jak co roku, wykorzystują to wzmożone zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi proponując atrakcyjne warunki udzielania finansowania (opierając się na obniżeniu marży kredytu czy rezygnacji z pobierania prowizji od jego udzielenia), czy organizując dni otwarte, tak jak ostatnio uczynili to nasi najwięksi gracze na rynku kredytowym – PKO BP oraz Pekao SA. Popatrzmy zatem, gdzie aktualnie można znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny.

Najlepsze kredyty hipoteczne w kwietniu 2012

Najwyższa pora przyjrzeć się temu, które banki mają w swojej ofercie najtańsze kredyty przeznaczone na realizację marzeń o zakupie własnego mieszkania czy domu.

Najtańszy kredyt z "marżą idealną"

Kwietniowy ranking otwiera promocyjny kredyt mieszkaniowy Deutsche Banku o nazwie „Marża idealna”, która obowiązuje od lutego 2012 roku. W ramach tej promocji w pierwszym roku spłaty oferta w tym banku charakteryzuje się marżą w wysokości 0%. Po tym czasie oczywiście marża wzrasta, ale i tak jest ona na relatywnie niskim poziomie (można bowiem uzyskać marżę w wysokości 0,8%). W przypadku kredytu na kwotę 200 000 PLN przy wkładzie własnym w wysokości 20% marża kredytowa w Deutsche Banku po rocznym okresie promocyjnym wyniesie 1,1%. Dodając do tego aktualną stawkę WIBOR 3M w wysokości 4,94%, okazuje się, że nominalne oprocentowanie w Deutsche Banku wynosi 6,04%, zaś miesięczna rata po okresie promocyjnym – 1204 złote. Po uwzględnieniu opłat okołokredytowych wysokość oprocentowania rzeczywistego R.R.S.O. to 6,22%.

Na drugim miejscu oferta z gwarancją najniższej marży

Na drugim miejscu kwietniowego porównania znalazł się Bank BGŻ, który ostatnio zaproponował kredyt hipoteczny z gwarancją najniższej marży. Jest to ciekawa promocja polegająca na tym, że bank gwarantuje otrzymanie najniższej na rynku kredytowym marży. Jeżeli kredytobiorca uzyskałby w jakimś innym banku lepszą marżę, wtedy Bank BGŻ obniży marżę w swojej propozycji kredytowej. Dla kredytu w wysokości 200 tysięcy złotych rozłożonego na 30 lat, przy wkładzie własnym rzędu 20% marża wynosi 1%, co w połączeniu z drugą składową oprocentowania – stawką WIBOR – daje oprocentowanie nominalne wynoszące 5,94%. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż oprocentowanie nominalne kredytu mieszkaniowego w BGŻ jest niższe, aniżeli w przypadku kredytu oferowanego w Deutsche Banku. Podobnie zresztą jak wysokość miesięcznej raty kredytowej, która w przypadku propozycji BGŻ wynosi 1191 złotych. Jednak oprocentowanie rzeczywiste (R.R.S.O.) będące podstawowym kryterium naszego rankingu jest już wyższe od obowiązującego u lidera naszego zestawienia. Wynika to z konieczności zapłacenia prowizji od kredytowej, która w BGŻ stanowi 1,5% kwoty kredytu (3000 PLN). W efekcie, po dodaniu kosztów prowizji i innych mniejszych opłat okołokredytowych, rzeczywista roczna stopa procentowa wynosi w BGŻ 6,29%.

Trzeci bank z marżą na poziomie 0,99%

Na trzeciej pozycji w niniejszym rankingu znalazł się kredyt hipoteczny BZ WBK. I to pomimo marży bankowej w wysokości 0,99% skutkującej oprocentowaniem nominalnym wynoszącym  5,93%. Także i w tym przypadku kredytobiorca zapłaci prowizję od udzielenia kredytu. Będzie ona równowartością 2,5% pożyczonej od banku kwoty, czyli wyniesie 5000 PLN. W efekcie, pomimo niskiej raty o wysokości około 1190 PLN, oprocentowanie rzeczywiste w przypadku tego rozwiązania wynosi 6,34%.

Jakie jeszcze banki oferują korzystne kredyty

W pierwszej piątce kwietniowego rankingu znalazły się także: Bank Citi Handlowy oraz Credit Agricole, które oferują z oprocentowanie rzeczywiste wynoszące odpowiednio: 6,42% oraz 6,44%. W pierwszej dziesiątce najtańszych ofert znalazły się ponadto oferty ING, BOŚ, PKO BP, Eurobanku oraz Banku Nordea.

Pełna dziesiątka naszego porównania kredytów hipotecznych dostępnych w kwietniu przedstawiona została w poniższej tabeli zbiorczej.

Ranking kredytów hipotecznych w PLN - kwiecień 2012

Zestawienie w PLN - kwiecien 2012

Znajdź ofertę kredytu hipotecznego z najniższym oprocentowaniem

Zestawienie  porównujące kredyt mieszkaniowy w bankach detalicznych przygotowane zostało na podstawie następujących założeń: wartość nieruchomości: 250 000 złotych, kwota finansowania: 200 000 złotych, okres kredytowania: 30 lat, wiek najstarszego kredytobiorcy: 30 lat, rodzaj rat: raty równe.

Podstawowym kryterium niniejszego porównania kredytów jest Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa (R.R.S.O.) uwzględniająca całkowite koszty kredytu (sumę odsetek oraz wszystkich wymaganych przez dany bank opłat okołokredytowych - prowizji, ubezpieczenia pomostowego, ubezpieczenia brakującego wkładu własnego, itd). Z tego powodu kredyt o niższej wysokości raty może się znajdować na dalszej pozycji w naszym rankingu.