KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Najtańsze kredyty hipoteczne na kwiecień 2011

FacebookTwitter

Dom w kuli Nasz kwietniowy ranking klasyfikujący kredyty hipoteczne przypada na sam środek corocznego ożywienia na rynku mieszkaniowym. Dodajmy: ożywienia szczególnego, ponieważ jest ono spowodowane nie tylko cyklicznym wzrostem zainteresowania zakupem mieszkań (które to zainteresowanie jest najbardziej nasilone w okresie wiosennym), ale także specyficznym wyścigiem z czasem wywołanym przez zmiany w kredytach Rodzina na swoim.

Nasze porównanie na kwiecień 2011 roku skupi się jednak na standardowych kredytach pod zastaw nieruchomości oferowanych w bankach bez wsparcia państwa. Od czasu marcowego rankingu kredytów mieszkaniowych w złotych opublikowanego na portalu Kred.pl (patrz: zestawienie serwisu Kred.pl na marzec 2011) byliśmy świadkami prawdziwego wysypu promocyjnych ofert w bankach. Swoje uatrakcyjnione propozycje zaprezentowały takie instytucje, jak ING Bank Śląski, Lukas Bank, PKO BP, BGŻ, Millennium, Deutsche Bank, Polbank, Kredyt Bank oraz DnB NORD. Sporo jak na jeden miesiąc. Jedne skupiły się na wprowadzeniu zerowej stawki prowizji kredytowej, inne postanowiły obniżyć marże, jeszcze inne wybrały drogę obniżania dodatkowych opłat okołokredytowych. Zainteresowanych szczegółami poszczególnych promocji zapraszamy do zbiorczego zestawienia promocyjnych ofert kredytowych zaprezentowanych w naszym artykule "Promocje na kwiecień 2011".

Czy zatem w obliczu tak dużej konkurencji triumfator naszej marcowej klasyfikacji – Eurobank – zdołał utrzymać pozycje lidera? Czy oprocentowanie rzeczywiste oscylujące wokół 5,5% to kres obniżek w tym sezonie, czy też można znaleźć tańsze kredyty na nieruchomości?

Oto najlepsze kredyty

Pora więc przedstawić nasz ranking ofert w złotych na kwiecień tego roku. Od razu odpowiadamy na pytanie postawione w poprzednim akapicie: nie, Eurobankowi nie udało się utrzymać pozycji lidera. Pojawił się bowiem kredyt jeszcze bardziej atrakcyjny, jeśli chodzi o warunki kredytowania. Jaki bank go oferuje?

Najtańszy kredyt hipoteczny w kwietniu 2011 roku

Zwycięzcą naszego rankingu na kwiecień 2011 roku został bank DnB NORD, za sprawą mocnych obniżek marży bankowej dla kredytu w PLN. W pierwszym roku kredytowania wyniesie ona 0%, a w następnych latach 1%. Do plusów obecnej oferty należy także fakt, iż najważniejsza opłata okołokredytowa, czyli prowizja, nie jest przez DnB NORD aktualnie naliczana. Efekt końcowy to produkt o wyjątkowo niskim oprocentowaniu rzeczywistym wynoszącym 5,34%. W przypadku pożyczenia z tego banku kwoty 200 000 PLN na 30 lat przy 20% wkładu własnego, miesięczna rata wyniesie 1096 złotych. Oferta byłaby idealna, gdyby nie zasady obliczania zdolności kredytowej (zwłaszcza w odniesieniu do osób prowadzących jednoosobowe gospodarstwa domowe, czyli tzw. singli), choć trzeba przyznać, że ostatnio DnB NORD poczynił duży krok w kierunku liberalizacji naliczania tego wskaźnika. Ostatnio bank ten poluzował też nieco swoje zasady dotyczące udziału własnych oszczędności w finansowaniu zakupu nieruchomości, dopuszczając możliwość nabywania mieszkania w całości za środki pożyczone od banku (dotychczas wymagał on wkładu własnego w wysokości co najmniej 10%).

Kto na drugim miejscu kwietniowego rankingu?

Drugie miejsce zajął wspomniany już Eurobank. Spadek na drugą pozycję nie oznacza wszakże, że jego oferta uległa pogorszeniu – w dalszym ciągu oferuje on ten sam atrakcyjny produkt z marżą wynoszącą przez cały okres kredytowania równe 1%, bez prowizji kredytowej oraz z ofertą zrefundowania kosztów przeprowadzki. Również i w tym przypadku kredytobiorcy nie zapłacą prowizji kredytowej. Oprocentowanie rzeczywiste wyniesie zaś 5,56%.

Który kredyt na trzeciej pozycji?

Na trzeciej pozycji uplasował się BNP Paribas Fortis ze swoją ofertą marży na poziomie 0,79% przez pierwsze trzy lata spłaty zadłużenia i 1,29% przez pozostały okres spłaty. W tym przypadku także nie pobierana jest prowizja kredytowa. Oprocentowanie rzeczywiste kredytu w BNP Paribas wynosi 5,63%, a miesięczna rata wyniesie 1132 złote.

Pozostali z pierwszej piątki najlepszych banków

W pierwszej piątce banków posiadających najtańsze kredyty hipoteczne znalazły się także: Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski.

Sprawdź pełne porównanie

Pełny ranking najlepszych kredytów przeznaczonych na zakup nieruchomości znajduje się w poniższej tabeli.

Ranking kredytów hipotecznych  w PLN - kwiecień 2011

Zestawienie 04/2011

Kredyty na cele mieszkaniowe - informacje o promocjach

Powyższe porównanie sporządzone zostało w oparciu o następujące założenia: wartość nieruchomości: 250 000 PLN, wysokość finansowania: 200 000 PLN, okres kredytowania: 30 lat, wiek najstarszego kredytobiorcy: 30 lat, rodzaj rat: raty równe, prowizja wliczona w kredyt .

Podstawowym kryterium niniejszego zestawienia jest Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa biorąca pod uwagę całkowity koszt kredytu (sumę odsetek oraz wszystkich wymaganych przez dany bank opłat okołokredytowych - prowizji, ubezpieczenia pomostowego, ubezpieczenia brakującego wkładu własnego, itd). Z tego powodu oferta banku o niższej wysokości raty kredytowej może się znajdować na dalszej pozycji w naszym rankingu.