KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kredyt hipoteczny - ranking kredytów w euro - LUTY 2011

FacebookTwitter

Kred04W dalszym ciągu kredyt hipoteczny w euro wydaje się być atrakcyjną propozycją dla większości potencjalnych kredytobiorców planujących zaciągnięcie kredytu na mieszkanie. Tym bardziej, że w porównaniu z 2009 rokiem oraz pierwszą połową 2010, obecne stawki marż dla ofert bankowych w walucie europejskiej uległy wyraźnemu obniżeniu.

Prezentowany tutaj ranking kredytów hipotecznych w euro wskazuje, że obecnie możliwe jest znalezienie oferty bankowej w euro charakteryzującej się marżą w wysokości mniejszej, niż 1.5%. Nie tylko to jednak sprawia, że kredyt mieszkaniowy w euro jest w dalszym ciągu tak pożądanym przez klientów produktem bankowym. Przede wszystkim kredyty bankowe denominowane w euro cechują się znacznie niższym oprocentowaniem nominalnym niż ich odpowiedniki w złotówkach - przyczyną tego stanu rzeczy jest znacznie niższa wysokość stóp procentowych w tzw. eurolandzie, która przy stawkach 3-miesięcznych kształtuje się na poziomie zbliżonym do 1% (wartość ta dotyczy to zarówno stawek LIBOR jak i EURIBOR). Jest to zatem czterokrotnie niższa stawka oprocentowania, niż w przypadku stawek WIBOR stosowanych dla kredytów w PLN.

W rezultacie powyższego, znaleźć można oferty w euro, które charakteryzują się oprocentowaniem rzeczywistym poniżej 4%. Wysokość comiesięcznej raty kredytowej jest znacząco niższa, niż w przypadku kredytu w rodzimej walucie. Przykład: klient, który uzyska kredyt w PLN na kwotę 200 tysięcy złotych, którego spłata rozłożona zostanie na 30 lat - musi liczyć się z uiszczaniem comiesięcznej raty w wysokości ok. 1100 PLN (nie uwzględniamy w tym przypadku kredytu preferencyjnego Rodzina na swoim). Tymczasem kredyt w euro - przy tych samych, co powyżej, parametrach kredytowania  - może cechować się miesięczną ratą nawet o 250 złotych niższą. Oczywiście takie rozwiązanie ma również swoje wady (m.in. spread walutowy, mniej korzystne zasady obliczania zdolności kredytowej, itp), nie zmienia to jednak faktu, iż w dalszym ciągu jest to dobra propozycja dla osób o dochodach wyższych, niż przeciętne, gotowych na nieco więcej ryzyka finansowego.

Który bank w obecnych warunkach proponuje najlepszy kredyt na mieszkanie w walucie eurolandu? Mamy nadzieję, że prezentowany poniżej ranking banków udzielających kredytów w euro na luty 2010, będzie wyczerpującą odpowiedzią na tak postawioną kwestię.

Najlepszy kredyt hipoteczny w EUR w lutym 2011

Pierwsze miejsce w niniejszym porównaniu przypadło Bankowi DnB NORD, który oferuje promocyjne rozwiązanie o wysokości rzeczywistego oprocentowania wynoszącej 3.09%. Oprocentowanie nominalne tego kredytu kształtuje się na poziomie 2.43%, na co składa się stopa LIBOR 3M dla waluty europejskiej (aktualnie ma ona wysokość równą 1.03%) oraz marża w wysokości 1.40%. Co więcej, przez pierwsze 12 miesięcy spłaty zadłużenia marża kredytu w euro wynosi 0%. Tak korzystne warunki udzielenia pożyczki na zakup mieszkania w banku DnB NORD dotyczą tych klientów, którzy skorzystają z następujących produktów banku: pakietu PERSONALE lub Pakietu EKSKLUSIV, karty kredytowej (z zastrzeżeniem, że karta kredytowa wydawana jest klientom o dochodzie netto nie niższym niż 5 000 złotych) oraz wykupią jeden z dwóch pakietów ubezpieczeniowych: DOM i ŻYCIE oraz DOM i ŻYCIE plus PRACA. Klienci, którzy zdecydują się tylko na pakiet PERSONALE lub EXKLUSIV oraz na kartę kredytową, mogą natomiast otrzymać marżę w wysokości 1,6% w całym okresie kredytowania. W ramach trwającej promocji bank DnB NORD nie pobiera prowizji kredytowej.

Wiceliderem lutowego porównania został...

Na drugiej pozycji w niniejszym rankingu uplasował się kredyt mieszkaniowy banku Raiffeisen.  Oprocentowanie rzeczywiste wynosi w tym przypadku 3.62%. Z kolei oprocentowanie nominalne jest na poziomie 3.02% - i składa się z trzymiesięcznej stawki LIBOR dla euro oraz z marży wynoszącej 1.99%. Jest to promocyjna oferta, przygotowana z myślą o klientach z dochodami wynoszącymi co najmniej 3 000 PLN (muszą oni zadeklarować wpływy na rachunek w banku w wysokości minimum 3 000 PLN miesięcznie przez okres co najmniej 5 lat). Standardowo w przypadku tej promocji bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1% wartości pożyczonych środków, ale jeśli klient za pośrednictwem banku wykupi ubezpieczenie na życie (opłata za to ubezpieczenie wynosi 0.25% kwoty udzielonego kredytu), wtedy nie zapłaci on prowizji. Promocja w Raiffeisen Banku obowiązywać ma do 28 lutego 2011 r.

Który bank znalazł się na najniższym miejscu podium?

Trzecie miejsce w lutowym zestawieniu najlepszych hipotek należy się Deutsche Bankowi, który oferuje kredyt mieszkaniowy charakteryzujący się oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym 3.88%. Oprocentowanie nominalne zaś to 3.03% (LIBOR 3M + marża banku 2.00%). Prowizja za udzielenie kredytu wynosi w tym przypadku 2%. Oferta dostępna jest dla korzystających z konta db Life (pod warunkiem utrzymywania na nim stałych wpływów) oraz z karty kredytowej Deutsche Banku. Korzystający wyłącznie z konta db Life i utrzymujący na nim stałe wpływy otrzymają marżę o 0,2 pkt. proc. wyższą od zaprezentowanej.  Dodajmy, że w przypadku tego rozwiązania możliwe są dalsze obniżki parametrów finansowania. Dotyczy to klientów, którzy zdecydują się na konta db Invest lub db Elite oraz tych, którzy wykupią produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy db Inwestuj w Przyszłość.

Pełne porównanie banków uwzględnionych w lutowym zestawieniu najtańszych ofert kredytowych znajduje się poniżej.

Ranking kredytów mieszkaniowych w EUR - luty 2011

Lp Nazwa banku Oprocentowanie rzeczywiste Wysokość prowizji Miesięczna rata
1 DnB NORD 3.09% 0.00% 845.01 PLN
2 Raiffeisen Bank
3.62% 1.00% 894.13 PLN
3 Deutsche Bank 3.88% 3.00% 903.67 PLN
4 PKO BP 4.00% 1.80% 927.90 PLN
5 Multibank 4.07% 4.00% 910.58 PLN
6 mBank 4.13% 0.00% 910.58 PLN
7 Kredyt Bank
4.37% 3.00% 949.85 PLN
8 Nordea Bank 4.48% 3.00% 970.13 PLN
9 BOŚ 4.65% 0.00% 1019.30 PLN
10 Polbank EFG 5.61% 0.00% 1056.96 PLN

Aktualne promocje na kredyt hipoteczny (tym między innymi oprocentowanie kredytów oraz ich marże) sprawdzisz na poniższej stronie. Poszczególne oferty bankowe możesz także ocenić wykorzystując w tym celu nasz kalkulator rat kredytu znajdujący się na samej górze niniejszej strony. Jeśli natomiast chciałbyś przeczytać porady i wskazówki  odnoszące się do procedury przyznawania kredytu na kupo domu czy mieszkania na poszczególnych etapach, zobacz nasz zaawansowany poradnik, w którym krok po kroku przedstawimy Ci, na co należy szczególnie uważać.

Warunki porównania kredytowego

Powyższy ranking kredytowy sporządzony został w oparciu o następujące założenia: wartość nieruchomości: 250 000 PLN, pożyczana z banku kwota: równowartość 200 000 PLN, okres kredytowania: 30 lat, wiek najstarszego kredytobiorcy: 30 lat, rodzaj rat: raty równe.

Podstawowym kryterium niniejszego rankingu jest Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa biorąca pod uwagę całkowity koszt zobowiązania finansowego (sumę odsetek oraz wszystkich wymaganych przez dany bank opłat okołokredytowych). Z tej przyczyny, oferta bankowa o niższej wysokości raty może się znajdować na niższej pozycji w tabeli. Rata kredytu hipotecznego ustalona została przy użyciu kalkulatora kredytowego znajdującego sie w tym miejscu.