KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Ranking kredytów hipotecznych dla osób prowadzących działalność gospodarczą

FacebookTwitter

Dom w kuli Powszechnie panuje opinia, że kredyt hipoteczny znacznie łatwiej jest uzyskać osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, zwłaszcza pracownikowi sfery budżetowej, aniżeli osobie prowadzącej działalność gospodarczą. I rzeczywiście, jest w tym wiele prawdy, jako, że banki postrzegają osoby zatrudnione na stałe, na podstawie umowy o pracę (zwłaszcza, jeżeli jest to umowa o pracę na czas nieokreślony), jako kredytobiorców, do których można mieć większe zaufanie. No, może właściwie nie tyle chodzi o zaufanie, co o przeświadczenie panujące wśród banków i ich analityków kredytowych, że osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma większą gwarancję utrzymania zatrudnienia i uzyskiwania stabilnych dochodów pozwalających na rzetelną spłatę zaciągniętego zobowiązania.

Z drugiej strony, przedsiębiorca (zarówno taki, który prowadzi firmę zatrudniającą mniejszą lub większą liczbę pracowników, jak i osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą), postrzegany jest często przez banki jako kredytobiorca nie dający stuprocentowej gwarancji spłaty zaciągniętego kredytu. Pomimo takiego nastawienia banków kredyt hipoteczny jak najbardziej jest w zasięgu ręki osób prowadzących firmę.

Sprawdźmy zatem najlepsze kredyty hipoteczne dla kredytobiorców prowadzących działalność gospodarczą.

Założenia niniejszego rankingu

Ranking kredytów hipotecznych dla przedsiębiorców opracowany został na podstawie całkowitych kosztów takiego zobowiązania finansowego, uwzględniając odsetki, prowizję kredytową, oprocentowanie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenia na życie/od utraty stałego źródła dochodu, itp. Niniejsze porównanie przygotowano dla kredytu w wysokości 392 000 PLN, zaciąganego na okres 30 lat, o który stara się małżeństwo prowadzące biuro projektowe od ponad 2 lat. Ich sumaryczne dochody netto za ostatni rok to 96 000 PLN (średniomiesięczne dochody netto dla tych małżonków wynoszą więc 8 000 PLN). Małżeństwo posiada ponadto wkład własny w wysokości 20% wartości nieruchomości. Pozwala to w konsekwencji na zakup nieruchomości o wartości 490 000 złotych.

Najlepsze kredyty hipoteczne dla przedsiębiorców

Biorąc pod uwagę powyższej przedstawione założenia dotyczące warunków kredytowania, okazuje się, że osoba prowadząca działalność gospodarcza nie powinna mieć problemów w znalezieniu stosunkowo korzystnego kredytu hipotecznego z marżą oscylującą wokół 1%. Ba! Jak się okazuje może być nawet jeszcze taniej... Zresztą wszyscy trzej laureaci rankingu kredytów przygotowali oferty, w których marża nie będzie przekraczać tej kluczowej granicy.

Najtańszy kredyt hipoteczny dla osób prowadzących działalność gospodarczą

W rankingu kredytów dla osób prowadzących działalność gospodarczą (z wkładem własnym w wysokości 20 procent wartości nieruchomości) zwyciężył ING Bank Śląski. W przypadku tej oferty marża kredytu wynosi 0,85%, co w konsekwencji daje oprocentowanie nominalne kredytu w wysokości 5,79%. Ten bank ma aktualnie bardzo liberalne podejście do kwestii obliczania zdolności kredytowej. Maksymalna zdolność kredytowa modelowego małżeństwa przekracza nieznacznie 830 000 złotych. Miesięczna rata wyniesie 2298 PLN, a łączny koszt kredytu - niespełna 448 000 PLN.

Wicelider rankingu także zaproponuje marżę poniżej 1%

Na drugiej pozycji znalazł się Bank Nordea. Koszty kredytu hipotecznego są w tym przypadku nieco wyższe, ale w dalszym ciągu ten kredyt jak najbardziej można uznać za korzystne rozwiązanie. Nordea przygotował bowiem dla przedsiębiorców kredyt z marżą 0,95%, a więc raptem o 0,1 punktu procentowego wyższą, aniżeli w przypadku zwycięzcy niniejszego zestawienia. W tym przypadku łączny koszt kredytu wyniesie nieco ponad 454 tysiące złotych.

Gdzie jeszcze znajdziesz tani kredyt?

Trzecie miejsce w rankingu najlepszych kredytów hipotecznych dla przedsiębiorców zajął Eurobank, oferując kredyt z marżą w wysokości 1,00%. Łączny koszt kredytu w przypadku oferty kredytowej Eurobanku wynosi nieco ponad 458 000 PLN.

Sprawdź także tutaj aktualne kredyty hipoteczne na warunkach promocyjnych