KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA OFERT: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA, WAD I ZALET

Rodzaj kredytu
Rynek (pierwotny lub wtórny)
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
Zaawansowane opcje
opcje_off

Ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznychW dziale "Ranking kredytów hipotecznych" zamieszczamy systematycznie aktualizowane porównanie kredytów hipotecznych przeznaczonych na zakup mieszkania lub domu. Naszym celem jest zaprezentowanie czytelnikom aktualnych informacji o najlepszych kredytach hipotecznych pod kątem atrakcyjności ich oprocentowania rzeczywistego RRSO (uwzględniającego zarówno oprocentowanie nominalne kredytu jak i opłaty okołokredytowe, w tym zwłaszcza koszty opłat prowizyjnych), wysokości standardowych i promocyjnych marż kredytów mieszkaniowych jak również korzystnych warunków obniżenia prowizji kredytowej. W szczególności warto sprawdzić nasz aktualny ranking kredytów hipotecznych na sierpień - wrzesień 2014 roku przedstawiający najtańsze kredyty hipoteczne przeznaczone na zakup mieszkania lub domu z wkładem własnym na poziomie 20 procent.

Ranking kredytów hipotecznych – sierpień 2014

Email Drukuj

Ilustracja rankingu kredytowego na sierpień 2014Lato jest tradycyjnie okresem relatywnego zastoju, jeżeli chodzi o zmiany w warunkach prezentowanych przez banki ofert kredytów hipotecznych. Wynika to przede wszystkim z ustabilizowanego popytu na produkty hipoteczne w trakcie pory urlopowo-wakacyjnej, będącego konsekwencją większego zainteresowania wakacyjnymi wojażami, aniżeli poszukiwaniem odpowiedniego, korzystnego kredytu pod hipotekę mieszkania czy domu.

Nie można jednak powiedzieć, że okres letni nie przyniósł żadnych wydarzeń bezpośrednio wpływających na rynek kredytowy w naszym kraju. W tym kontekście należałoby wspomnieć o bodaj najbardziej zasadniczej zmianie, przed którą stanęli kredytobiorcy – a której skutki analizowaliśmy 2 miesiące temu – od 1 lipca 2014 kredytobiorcy mogą dostać kredyt hipoteczny wyłącznie w takiej walucie, w jakiej osiągają dochody. Innymi słowy: jeżeli twoja pensja wypłacana jest w złotówkach, tu możesz się starać tylko o hipotekę w złotych, jednocześnie nie mając szans na kredyt w euro czy w jakiejkolwiek innej walucie obcej.

Powyższa zmiana w zasadach udzielania kredytów pod hipotekę sprawia, że przytłaczająca większość Polaków, planująca zakup mieszkania na kredyt, zainteresowana jest obecnie jedynie finansowaniem w złotych. Ponieważ poprzedni ranking kredytów hipotecznych w naszej rodzimej walucie publikowaliśmy na przełomie czerwca i lipca 2014 roku, przyszła więc pora na wskazanie, który bank aktualnie posiada w swojej ofercie najlepszy kredyt hipoteczny w PLN. Oto więc nasz ranking na sierpień 2014 roku.

Więcej…

Ranking kredytów hipotecznych – czerwiec 2014

Email Drukuj

Ranking kredytów - dom © RFsole - Fotolia.comPrzełom wiosny i lata to okres, w którym kredyty hipoteczne cieszą się stosunkowo dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Nic w tym dziwnego, ponieważ wiosenno-letnia aura nie tylko stymuluje nas do większej aktywności oraz podejmowania ważnych życiowych decyzji, ale ważna jest również z tego względu, iż jest to dobry moment na rozglądanie się za nieruchomościami. Dotyczy to zwłaszcza domów, w przypadku których zwykle właśnie na wiosnę lub latem podejmujemy kluczowe decyzje zarówno o kupnie gotowego budynku, jak i o rozpoczęciu budowy wymarzonego domu.

Od czasu opublikowania naszego poprzedniego rankingu kredytów hipotecznych minęło 2 miesiące. Wiele się w związku z tym mogło zmienić w układzie sił pomiędzy poszczególnymi instytucjami bankowymi udzielającymi kredytów na mieszkanie, czy dom. Pora więc sprawdzić, jak w czerwcu 2014 roku wyglądała rywalizacja banków o prymat w kredytach pod hipotekę przeznaczonych na zakup mieszkania lub domu.

Więcej…

Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2014

Email Drukuj

Zdjęcie do rankingu kredytów hipotecznych przedstawiające rodzinę podziwiającą domRynek kredytów hipotecznych od kilku już miesięcy przeżywa okres stagnacji. Objawia się ona między innymi ustabilizowaniem warunków udzielania finansowania zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości – nie zmieniają się znacząco marże w poszczególnych bankach, a w konsekwencji zmianie nie ulega także oprocentowanie kredytów hipotecznych. Nadal jest ono na wyjątkowo niskim poziomie, co wynika między innymi z rekordowego spadku wysokości stóp procentowych utrzymującego się już od lipca 2013 roku.

Z drugiej jednak strony kwiecień 2014 jest okresem zauważalnego wzrostu zainteresowania produktami hipotecznymi wśród potencjalnych kredytobiorców. Idzie z tym w parze poprawiająca się sytuacja w budownictwie mieszkaniowym. Pomocny jest tutaj także zwiększający się zasięg programu Mieszkanie dla młodych - już niemal 10 banków przyjmuje wnioski o dopłaty do wkładu własnego ze środków skarbu państwa.

Jak w powyższych realiach zachowują się poszczególne banki oferujące kredyty pod hipotekę? I co ważniejsze: który z nich oferuje najlepszy kredyt hipoteczny przeznaczony na mieszkanie? O tym w naszym rankingu kredytów hipotecznych za kwiecień 2014.

Więcej…

Ranking na najlepszy kredyt hipoteczny – luty 2014

Email Drukuj

Ranking kredytów hipotecznych - fotografia przedstawiająca osobę zastanawiającą się nad wyborem finansowania zakupu domuOd czasu opublikowania naszego ostatniego – grudniowego rankingu kredytów mieszkaniowych – wiele się zmieniło na rynku kredytów hipotecznych. Zmianą zasadniczą, o której niewątpliwie wszyscy poszukujący aktualnie kredytu na mieszkanie powinni wiedzieć, jest wejście w życie programu Mieszkanie dla młodych (MDM), który pozwala na uzyskanie dopłat do wkładu własnego ze środków skarbu państwa osobom do 35 roku życia.

Nie wszyscy jednak mają świadomość, że zmiany w kredytach w 2014 roku wykraczają daleko poza wprowadzenie programu MDM, a wynikają one w dużej mierze z zeszłorocznej nowelizacji Rekomendacji S. Wpłynęła ona między innymi na wycofanie się banków z udzielania finansowania bez wkładu własnego.  W rezultacie wprowadzenia tej zmiany, od 1 stycznia 2014 roku osoby starające się o jakikolwiek produkt hipoteczny (np. kredyt na mieszkanie, kredyt refinansowy itd.) muszą posiadać wkład własny w wysokości co najmniej 5% wartości nabywanego na kredyt mieszkania czy domu. To jednak nie koniec zmian! Czym jeszcze różnią się warunki udzielania kredytów w 2014 roku w porównaniu z wymogami obowiązującymi w roku ubiegłym? Szczegółowo opisaliśmy to w artykule Kredyt hipoteczny 2014 – co się zmienia?

Tymczasem sprawdźmy, jak w nowych uwarunkowaniach 2014 roku radzą sobie poszczególne banki na rynku hipotek i który z nich aktualnie oferuje najlepszy kredyt hipoteczny.

Więcej…

Ranking kredytowy hipoteczny – grudzień 2013

Email Drukuj

Ranking kredytów hipotecznych - fotografia kalkulatoraOstatni ranking kredytów hipotecznych na 2013 rok pod wieloma względami jest szczególny. Od 2014 roku nastąpi bowiem wiele zmian na rynku hipotek. Zmiany te na pewno na zawsze zmienią zarówno podejście banków do udzielania kredytów hipotecznych jak i zachowania ich klientów pragnących takie kredyty uzyskać.

Jedną z najważniejszych zmian będzie wprowadzenie programu Mieszkanie dla młodych, który szeroko omawialiśmy w tym artykule. Dzięki programowi MdM osoby do 35 roku życia będą mogły uzyskać dopłaty do kredytu mieszkaniowego pokrywające maksymalnie do 20% wkładu własnego. Program ten będzie jednak obejmował tylko mieszkania kupowane na rynku pierwotnym.

Zmiany dotyczyć będą także maksymalnego okresu kredytowania – od 2014 roku kredyt hipoteczny będzie można zaciągnąć maksymalnie na 35 lat. Ponadto od przyszłego roku korzystniejsze będą zasady obliczania zdolności kredytowej – zamiast wyliczania zdolności na okres maksymalnie 25 lat, ta ostatnia będzie mogła być obliczana w taki sposób, jakby kredytobiorca zamierzał spłacać pożyczone z banku środku przez 30-letni okres. W końcu zupełnie znikną z rynku kredyty mieszkaniowe bez wkładu własnego – w przyszłym roku będziemy musieli posiadać środki finansowe w wysokości minimum 5% wartości nieruchomości.

Zanim jednak te zmiany wejdą w życie, spójrzmy gdzie pod koniec 2013 roku znaleźć można najlepsze kredyty hipoteczne przeznaczone na zakup mieszkania czy domu.

Więcej…

Ranking banków - kredyt hipoteczny na listopad 2013

Email Drukuj

Ranking kredytów hipotecznych - ilustracja przedstawiająca domy z zaznaczonym oprocentowaniem Ostatni, październikowy ranking kredytów hipotecznych z wkładem własnym opublikowaliśmy na naszych łamach dokładnie miesiąc temu. Warto jednak przyjrzeć się temu, czy w końcówce roku 2013 nie zmieniła się kolejność banków oferujących najlepsze kredyty mieszkaniowe.

Listopad 2013 nie zmienił w sposób znaczący warunków udzielania kredytów hipotecznych w naszych bankach. Z jednej strony Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na jakąkolwiek zmianę wysokości stóp procentowych, która ewentualnie mogła by skutkować podwyższeniem lub obniżeniem oprocentowania kredytów hipotecznych. Co więcej, stopy procentowe pozostają niezmienione od lipca 2013, kiedy to RPP po raz ostatni je obniżyła. To powoduje, że rynek bankowy dosyć spokojnie podchodzi do kształtowania stawek WIBOR, będących jedną ze składowych oprocentowania kredytów w złotówkach. W końcówce listopada 2013 najpopularniejsza ze stawek WIBOR dla kredytów złotowych – WIBOR 3M – kształtowała się na poziomie 2,65%, natomiast WIBOR 6M – 2,70%. Drugi ze składników nominalnego oprocentowania kredytów już tak spokojnie się nie zachowuje: marże kredytów hipotecznych – bo o nich tutaj mowa - powoli rosną. Na szczęście dla przyszłych kredytobiorców, mocny nacisk należy położyć na słowo „powoli”…

Jak w takich warunkach wygląda aktualny ranking kredytów bankowych pod hipotekę? Który bank w listopadzie 2013 roku zaoferował najlepszy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania?

Więcej…

Strona 1 z 9

Jesteś tutaj: RANKING Ranking kredytów hipotecznych