KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA, WAD I ZALET

Rodzaj kredytu
Rynek (pierwotny lub wtórny)
Rodzaj kupowanej nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta kredytu
Rodzaj rat kredytowych
Okres spłaty kredytu lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
Zaawansowane opcje
opcje_off

Ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznychW dziale "Ranking kredytów hipotecznych" zamieszczamy systematycznie aktualizowane porównanie kredytów hipotecznych przeznaczonych na zakup mieszkania lub domu. Naszym celem jest przedstawienie czytelnikom aktualnych informacji o najlepszych kredytach hipotecznych pod kątem atrakcyjności ich oprocentowania rzeczywistego RRSO (uwzględniającego zarówno oprocentowanie nominalne kredytu jak i opłaty okołokredytowe w tym zwłaszcza koszty opłat prowizyjnych), wysokości standardowych i promocyjnych marż kredytów hipotecznych jak również korzystnych warunków obniżenia prowizji od udzielenia kredytu. W szczególności warto sprawdzić nasz najbardziej aktualny ranking kredytów hipotecznych na luty - marzec 2014 roku prezentujący porównanie kredytów bankowych na zakup mieszkania lub domu z wkładem własnym na poziomie 20%.

Ranking kredytów hipotecznych – luty 2014

Email Drukuj

Kredyt hipoteczny - rankingOd czasu opublikowania naszego ostatniego – grudniowego rankingu kredytów mieszkaniowych – wiele się zmieniło na rynku kredytów hipotecznych. Zmianą zasadniczą, o której niewątpliwie wszyscy poszukujący aktualnie kredytu na mieszkanie powinni wiedzieć, jest wejście w życie programu Mieszkanie dla młodych (MDM), który pozwala na uzyskanie dopłat do kredytu mieszkaniowego ze środków skarbu państwa osobom do 35 roku życia.

Nie wszyscy jednak mają świadomość, że zmiany w kredytach hipotecznych w 2014 roku wykraczają daleko poza wprowadzenie programu MDM, a wynikają one w dużej mierze z zeszłorocznej nowelizacji Rekomendacji S. Wpłynęła ona między innymi na wycofanie się banków z udzielania kredytów hipotecznych bez wkładu własnego.  W rezultacie wprowadzenia tej zmiany, od 1 stycznia 2014 roku osoby starające się o jakikolwiek kredyt hipoteczny (np. kredyt na mieszkanie, kredyt refinansowy itd.) muszą posiadać wkład własny w wysokości co najmniej 5% wartości nabywanego na kredyt mieszkania czy domu. To jednak nie koniec zmian! Czym jeszcze różnią się warunki udzielania kredytów hipotecznych w 2014 roku w porównaniu z wymogami obowiązującymi w roku ubiegłym? Szczegółowo opisaliśmy to w artykule Kredyt hipoteczny 2014 – co się zmienia?

Tymczasem sprawdźmy, jak w nowych uwarunkowaniach 2014 roku radzą sobie poszczególne banki na rynku hipotek i który z nich aktualnie oferuje najlepszy kredyt hipoteczny.

Więcej…

Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2013

Email Drukuj

Ranking kredytówOstatni ranking kredytów hipotecznych na 2013 rok pod wieloma względami jest szczególny. Od 2014 roku nastąpi bowiem wiele zmian na rynku kredytów hipotecznych. Zmiany te na pewno na zawsze zmienią zarówno podejście banków do udzielania kredytów hipotecznych jak i zachowania ich klientów pragnących takie kredyty uzyskać.

Jedną z najważniejszych zmian będzie wprowadzenie programu Mieszkanie dla młodych, który szeroko omawialiśmy w tym artykule. Dzięki programowi MdM osoby do 35 roku życia będą mogły uzyskać dopłaty do kredytu mieszkaniowego pokrywające maksymalnie do 20% wkładu własnego. Program ten będzie jednak obejmował tylko mieszkania kupowane na rynku pierwotnym.

Zmiany dotyczyć będą także maksymalnego okresu kredytowania – od 2014 roku kredyt hipoteczny będzie można zaciągnąć maksymalnie na 35 lat. Ponadto od przyszłego roku korzystniejsze będą zasady obliczania zdolności kredytowej – zamiast wyliczania zdolności na okres maksymalnie 25 lat, ta ostatnia będzie mogła być obliczana w taki sposób, jakby kredytobiorca zamierzał spłacać kredyt przez 30-letni okres. W końcu zupełnie znikną z rynku kredyty mieszkaniowe bez wkładu własnego – w przyszłym roku będziemy musieli posiadać środki finansowe w wysokości minimum 5% wartości nieruchomości.

Zanim jednak te zmiany wejdą w życie, spójrzmy gdzie pod koniec 2013 roku znaleźć można najlepsze kredyty hipoteczne przeznaczone na zakup mieszkania czy domu.

Więcej…

Ranking kredytów hipotecznych – listopad 2013

Email Drukuj

Ranking 2013 Listopad 2013 nie zmienił w sposób znaczący warunków udzielania kredytów hipotecznych w naszych bankach. Z jednej strony Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na jakąkolwiek zmianę wysokości stóp procentowych, która ewentualnie mogła by skutkować podwyższeniem lub obniżeniem oprocentowania kredytów hipotecznych. Co więcej, stopy procentowe pozostają niezmienione od lipca 2013, kiedy to RPP po raz ostatni je obniżyła. To powoduje, że rynek bankowy dosyć spokojnie podchodzi do kształtowania stawek WIBOR, będących jedną ze składowych oprocentowania kredytów hipotecznych w złotych. W końcówce listopada 2013 najpopularniejsza ze stawek WIBOR dla kredytów złotowych – WIBOR 3M – kształtowała się na poziomie 2,65%, natomiast WIBOR 6M – 2,70%. Drugi ze składników nominalnego oprocentowania kredytów już tak spokojnie się nie zachowuje: marże kredytów hipotecznych – bo o nich tutaj mowa - powoli rosną. Na szczęście dla przyszłych kredytobiorców mocny nacisk należy położyć na słowo „powoli”…

Jak w takich warunkach wygląda aktualny ranking kredytów bankowych pod hipotekę? Który bank w listopadzie 2013 roku zaoferował najlepszy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania?

Więcej…

Ranking kredytów hipotecznych bez wkładu własnego - listopad 2013

Email Drukuj

klucze do mieszkania - fotografiaSzybkim krokiem zbliżamy się do końca 2013 roku. Przełom obecnego oraz 2014 roku zaznaczy się silnymi zmianami w kredytach hipotecznych. Uwaga wielu młodych ludzi pragnących stać się posiadaczami własnego M skupia się w chwili obecnej na programie Mieszkanie dla młodych, którego charakterystykę niedawno przedstawiliśmy.

Warto jednak pamiętać, że wprowadzenie programu Mieszkanie dla młodych to nie jedyna znacząca zmiana zasad udzielania kredytów zabezpieczonych hipoteką na nieruchomości. Równie ważne jest to, co się stanie w kredytami hipotecznymi bez wkładu własnego. Otóż od początku 2014 roku znikają one z rynku kredytów hipotecznych.

Kto nie zgromadził do tej pory oszczędności pozwalających na sfinansowanie kosztów zakupu przynajmniej części nieruchomości, ten z pewnością zainteresowany jest tym, w których bankach jeszcze można znaleźć kredyty hipoteczne bez wkładu własnego. I co najważniejsze - który z nich jest najlepszy. O tym będzie właśnie mowa w naszym rankingu kredytów hipotecznych bez wkładu własnego na listopad 2013.

Więcej…

Ranking kredytów hipotecznych - październik 2013

Email Drukuj

Ranking kredytówKredyty hipoteczne w złotych niemal całkowicie zdominowały rynek kredytów mieszkaniowych w naszym kraju. W tej chwili już ponad 99% wszystkich kredytów na mieszkanie udzielanych jest w naszej rodzimej walucie. Nie pozostaje to bez wpływu na ofertę banków - większość z nich już dawno wycofała się w kredytów w euro, a te które pozostały, z reguły mają dosyć wyśrubowane wymagania dochodowe wobec klientów, o których wspominaliśmy w naszym październikowym rankingu hipotek w EUR.

Zdając sobie więc sprawę, iż w tej chwili zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi koncentruje się wokół kredytów w złotówkach postanowiliśmy z końcem miesiąca opublikować porównanie kredytów hipotecznych w złotych za październik. Jednocześnie mamy nadzieję, że listopad 2013 przyniesie nam nieco lepsze warunki kredytowania, zwłaszcza w odniesieniu do marż kredytowych.

Więcej…

Ranking kredytów hipotecznych w euro - październik 2013

Email Drukuj

Fotografia przedstawiająca banknoty i monety w euroKredyty mieszkaniowe udzielane w walucie Eurolandu szczyt popularności miały 2-3 lata temu. Ich stosunkowo duży udział w rynku kredytowym wynikał przede wszystkim w niskiego poziomu stóp procentowych dla strefy euro. Stopy te ustalane co miesiąc przez Europejski Bank Centralny spadły między innymi w odpowiedzi na kryzys zapoczątkowany na rynkach finansowych jeszcze w 2007 roku, choć jego pierwsze i najgwałtowniejsze uderzenie miało miejsce rok później.

W chwili obecnej popularność kredytów udzielanych w euro znacząco spadła. Jak wskazywały analizy rynku hipotecznego za I kwartał 2013 oraz ostatni kwartał 2012 roku udział kredytów hipotecznych w euro w ogólnej puli kredytów hipotecznych oscylował wokół 1%. Tylko więc co setny kredyt na mieszkanie udzielany był w tej walucie.

Czy rzeczywiście kredyty w EUR powinniśmy spisać na straty? A może w pewnych przypadkach warto jeszcze z niego skorzystać. Jeżeli tak to który bank oferuje najlepszy kredyt hipoteczny w euro? Na te oraz inne pytania odpowiada nasz ranking na październik 2013.

Więcej…

Strona 1 z 8

Jesteś tutaj: RANKING Ranking kredytów hipotecznych