KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Ranking kredytów hipotecznych

Latające domki W dziale "Ranking kredytów hipotecznych" zamieszczamy systematycznie aktualizowane porównanie kredytów zabezpieczonych hipoteką na nieruchomości a przeznaczonych na zakup mieszkania lub domu. Naszym celem jest zaprezentowanie czytelnikom aktualnych informacji o najlepszych ofertach hipotecznych pod kątem atrakcyjności ich oprocentowania rzeczywistego RRSO (uwzględniającego zarówno oprocentowanie nominalne jak i opłaty okołokredytowe, w tym zwłaszcza koszty opłat prowizyjnych), wysokości standardowych i promocyjnych marż kredytów hipotecznych, jak również korzystnych warunków obniżenia prowizji kredytowej. W szczególności warto sprawdzić nasz ostatni ranking kredytów na sierpień - wrzesień 2016 przedstawiający najtańsze kredyty mieszkaniowe.

Kredyty hipoteczne - ranking na marzec 2015

Ranking © Rob FotoliaOto nasz majowy ranking kredytów hipotecznych przeznaczonych na sfinansowanie zakupu mieszkania lub domu. Każdy kredyt mieszkaniowy zabezpieczony hipotecznie porównywaliśmy pod kątem oprocentowania rzeczywistego (RRSO), dodatkowo porównując wysokość miesięcznej raty kredytu.

Kredyt hipoteczny - ranking na grudzień 2014

Młodzi w mieszkaniuGrudzień jest miesiącem, który charakteryzuje się z reguły mniejszym zainteresowaniem jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny na zakup domu czy lokalu mieszkalnego. Nie ma w tym nic dziwnego, wszakże wraz ze zbliżaniem się okresu bożonarodzeniowego coraz mocniej zaabsorbowani jesteśmy przygotowaniami do świąt, jednocześnie odsuwając w czasie podjęcie tak istotnych dla naszej przyszłości decyzji, jak kupno mieszkania bądź domu i związane z tym poszukiwanie odpowiedniego kredytu.

Z drugiej jednak strony pewna część klientów pod koniec grudnia nasiliła poszukiwania odpowiedniego kredytu, mając świadomość, że od 1 stycznia 2015 roku trzeba będzie posiadać znacznie wyższy wkład własny, będący warunkiem uzyskania kredytu (szczegółowo pisaliśmy o tym w artykule przygotuj wyższy wkład własny).

Grudniowy ranking kredytów hipotecznych pokazuje, że większość banków swój kredyt hipoteczny pozostawiła bez zmian, jeżeli chodzi o warunki otrzymania i spłaty. W efekcie bardzo niewiele instytucji zdecydowało się na wprowadzenie istotnych zmian w warunkach pożyczania. Jednak pomimo tak małej aktywności banków w grudniu, lista instytucji oferujących najtańsze kredyty uległa modyfikacji.

Jak zatem wygląda sytuacja na rynku kredytów hipotecznych na koniec 2014 roku? Oto nasze grudniowy ranking najlepszych ofert.

Kredyty hipoteczne - ranking na listopad 2014

PodarekJesień jest tradycyjnie okresem lekkiego, powakacyjnego ożywienia na rynku kredytów hipotecznych. W bieżącym roku jest to jednak ożywienie połowiczne, przede wszystkim związane ze znacznym wzrostem zainteresowania zakupami nieruchomości wśród potencjalnych kredytobiorców. Istotnie, już dawno nie było takiego ruchu w biurach pośrednictwa czy u deweloperów, jak tej jesieni (inną kwestią jest znacznie większa świadomość kupujących, a co za tym idzie – wybredność w trakcie podejmowania decyzji o wyborze nieruchomości). Nie trzeba chyba nadmieniać, że część osób planuje sfinansować zakupy za pomocą kredytu mieszkaniowego…

Niestety, w ślad za większym zainteresowaniem kredytami wśród klientów, nie idzie w parze szczególnie intensywna chęć banków do promowania swoich produktów poprzez obniżki marży, prowizji czy też innych parametrów kredytowych. Nie znaczy to jednak, że obecnie na rynku nie ma żadnych obniżek – kilka banków aktywnie promuje swoje oferty, żeby wymienić chociażby Eurobank czy Deutsche Bank Polska. Ponadto, od czasu, gdy opublikowaliśmy ostatni ranking kredytów hipotecznych opublikowany we wrześniu bieżącego roku, rynek tych produktów bankowych przeszedł pewne zmiany, na które warto zwrócić uwagę.

Zatem, zanim przedstawimy najlepsze kredyty hipoteczne w listopadzie 2014 roku, sprawdźmy, jakie nastąpiły zmiany, które zaciążyły na wynikach niniejszego rankingu kredytowego.

Ranking najtańszych kredytów mieszkaniowych - wrzesień 2014

Dom na dłoni ©denphumi Fotolia.com Wrzesień z reguły jest okresem nieco większej aktywności banków, jeśli chodzi o kredyty mieszkaniowe i promocyjne akcje z nimi związane. Ne oznacza to wszak wcale, że okres wakacyjny był w bankach czasem zupełnego zastoju w promowaniu swoich kredytów hipotecznych – wypada chociażby w tym miejscu przypomnieć o Deutsche Banku, który w lipcu wprowadził atrakcyjniejsze warunki oferowanych przez siebie hipotek. Również Bank PKO BP powrócił do bardziej aktywnego propagowania informacji o swoich usługach proponując swoim klientom między innymi promocyjny kredyt z obniżoną marżą w pierwszym roku spłaty zobowiązania finansowego.

Dodać w tym miejscu należy, że w chwili obecnej osoby poszukujące kredytu hipotecznego na sfinansowanie zakupu nieruchomości praktycznie skazane są na oferty w polskich złotych. Wynika to z faktu wprowadzenia pewnych zmian prawnych w systemie bankowym. Otóż, od 1 lipca 2014 roku Ci klienci banków, którzy otrzymują wynagrodzenie w złotówkach, nie mają możliwości dostania kredytu walutowego. Takie oferty mogą otrzymać tylko i wyłącznie osoby zarabiające w danej walucie obcej.

Tymczasem wróćmy do ofert przygotowanych przez banki i sprawdźmy, który z nich posiada we wrześniu najtańszy kredyt mieszkaniowy. Oto nasz ranking kredytów hipotecznych na wrzesień 2014 roku.

Kredyty hipoteczne - ranking najlepszych ofert kredytowych - sierpień 2014

Klucze na tle domu Lato jest tradycyjnie okresem relatywnego zastoju, jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne oferowane przez banki. Wynika to przede wszystkim z ustabilizowanego popytu na te produkty w trakcie pory urlopowo-wakacyjnej, będącego konsekwencją większego zainteresowania wakacyjnymi wojażami, aniżeli poszukiwaniem odpowiedniego, korzystnego kredytu pod zastaw mieszkania czy domu.

Nie można jednak powiedzieć, że okres letni nie przyniósł żadnych wydarzeń bezpośrednio wpływających na rynek kredytowy w naszym kraju. W tym kontekście należałoby wspomnieć o bodaj najbardziej zasadniczej zmianie, przed którą stanęli kredytobiorcy planujący uzyskać finansowanie w euro – od 1 lipca 2014 kredytobiorcy mogą dostać kredyt wyłącznie w takiej walucie, w jakiej osiągają dochody. Innymi słowy: jeżeli twoja pensja wypłacana jest w złotówkach, tu możesz się starać tylko o hipotekę w złotych, jednocześnie nie mając szans na kredyt w euro czy w jakiejkolwiek innej walucie obcej.

Powyższa zmiana w zasadach udzielania kredytów sprawia, że przytłaczająca większość Polaków, planująca zakup mieszkania na kredyt, zainteresowana jest obecnie jedynie finansowaniem w złotych. Ponieważ poprzedni ranking kredytów hipotecznych publikowaliśmy na przełomie czerwca i lipca 2014 roku, przyszła więc pora na wskazanie, który bank aktualnie posiada w swojej ofercie najlepszy kredyt udzielany w złotówkach. Oto więc nasz ranking najtańszych kredytów na sierpień 2014 roku.

Kredyt hipoteczny - rating na czerwiec 2014

Domek w dłoniach © RFsole - Fotolia.comPrzełom wiosny i lata to okres, w którym kredyt hipoteczny cieszy się stosunkowo dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Nic w tym dziwnego, ponieważ wiosenno-letnia aura nie tylko stymuluje nas do większej aktywności oraz podejmowania ważnych życiowych decyzji, ale ważna jest również z tego względu, iż jest to dobry moment na rozglądanie się za nieruchomościami. Dotyczy to zwłaszcza domów, w przypadku których zwykle właśnie na wiosnę lub latem podejmujemy kluczowe decyzje zarówno o kupnie gotowego budynku, jak i o rozpoczęciu budowy wymarzonego domu, niejednokrotnie decydując się przy tym na kredyt hipoteczny w banku.

Od czasu opublikowania naszego kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych minęło 2 miesiące. Wiele się w związku z tym mogło zmienić w układzie sił pomiędzy poszczególnymi instytucjami bankowymi pożyczającymi fundusze na mieszkanie, czy dom. Pora więc sprawdzić, jak w czerwcu 2014 roku wyglądał ranking najlepszych kredytów przeznaczonych na zakup mieszkania lub domu.

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych na kwiecień 2014

Rodzina podziwiająca dom Rynek kredytów mieszkaniowych od kilku już miesięcy przeżywa okres stagnacji. Objawia się ona między innymi ustabilizowaniem warunków udzielania finansowania nieruchomości – nie zmieniają się znacząco marże w poszczególnych bankach, a w konsekwencji zmianie nie ulega także oprocentowanie kredytów hipotecznych. Nadal jest ono na wyjątkowo niskim poziomie, co wynika między innymi z rekordowego spadku wysokości stóp procentowych utrzymującego się już od lipca 2013 roku.

Z drugiej jednak strony kwiecień 2014 jest okresem zauważalnego wzrostu zainteresowania tego typu kredytami hipotecznymi wśród potencjalnych kredytobiorców. Idzie z tym w parze poprawiająca się sytuacja w budownictwie mieszkaniowym. Pomocny jest tutaj także zwiększający się zasięg programu Mieszkanie dla młodych - już niemal 10 banków przyjmuje wnioski o dopłaty do wkładu własnego ze środków skarbu państwa.

Jak w powyższych realiach zachowują się poszczególne banki? I co ważniejsze: który z nich oferuje najlepszy kredyt hipoteczny? O tym w naszym rankingu kredytowym za kwiecień 2014.

Kredyty hipoteczne - ranking na luty 2014

Słupki Od czasu opublikowania naszego ostatniego – grudniowego rankingu kredytów hipotecznych – wiele się zmieniło na rynku kredytów na cele mieszkaniowe. Zmianą zasadniczą, o której niewątpliwie wszyscy poszukujący aktualnie kredytu powinni wiedzieć, jest wejście w życie programu Mieszkanie dla młodych (MDM), który pozwala na uzyskanie dopłat do wkładu własnego ze środków skarbu państwa osobom do 35 roku życia.

Nie wszyscy jednak mają świadomość, że zmiany w kredytach hipotecznych w 2014 roku wykraczają daleko poza wprowadzenie programu MDM, a wynikają one w dużej mierze z zeszłorocznej nowelizacji Rekomendacji S. Wpłynęła ona między innymi na wycofanie się banków z udzielania finansowania na 100% nieruchomości. W rezultacie wprowadzenia tej zmiany, od 1 stycznia 2014 roku osoby starające się o jakikolwiek produkt zabezpieczony hipoteką (np. kredyt mieszkaniowy, refinansowy itd.) muszą posiadać wkład własny w wysokości co najmniej 5% wartości nabywanego mieszkania czy domu. To jednak nie koniec zmian! Czym jeszcze różnią się warunki udzielania kredytów w 2014 roku w porównaniu z wymogami obowiązującymi w roku ubiegłym? Szczegółowo opisaliśmy to w artykule poświęconym zmianom na rynku bankowym w 2014 roku.

Tymczasem sprawdźmy, jak w nowych uwarunkowaniach 2014 roku radzą sobie poszczególne banki na rynku kredytowym i który z nich aktualnie oferuje najlepszy kredyt pod hipotekę.

Strona 1 z 5