KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Porady

Spośród wszystkich produktów kredytowych, tak zwany kredyt mieszkaniowy, udzielany na zakup lokali mieszkalnych czy domów, jest instrumentem kredytowym cieszącym się największym zainteresowaniem wśród potencjalnych kredytobiorców. W niniejszym dziale skupiamy się zatem na zaprezentowaniu różnych aspektów tego kredytu. W szczególności omawiamy tu i porównujemy między innymi różne parametry kredytu hipotecznego na mieszkanie dostępnego w ponad 20 bankach oferujących w naszym kraju ten rodzaj finansowania (w tym kwestie długości spłaty kredytu, wieku kredytobiorców, kosztów kredytowych takich, jak na przykład wycena nieruchomości czy oprocentowanie).

Kredyt hipoteczny na umowę zlecenie i umowę o dzieło

PodarekUmowa zlecenie oraz umowa o dzieło to bardzo rozpowszechniony na polskim rynku pracy rodzaj umów o charakterze cywilnoprawnym. Nawiasem mówiąc, dochody na podstawie takich form to „chleb powszedni” nie tylko reprezentantów elitarnych środowisk artystycznych czy przedstawicieli wolnych zawodów (np. lekarz, architekt, adwokat), ale także wielu zwykłych robotników, rzemieślników czy pracowników umysłowych. Fakt osiągania dochodów na podstawie tych źródeł to spory problem dla najmłodszego pokolenia, od niedawna aktywnego na rynku pracy. I nie chodzi li tylko o kwestię braku lub niskich składek na ZUS. Dodatkowe zmartwienie wśród młodych ludzi (zarówno mężczyzn jak i kobiet) pracujących na umowę zlecenie powoduje też przekonanie o mniejszych szansach na kredyt, zwłaszcza taki, który może być przeznaczony na zakup własnego mieszkania.

Przyjęło się sądzić, że w odróżnieniu od umów w ramach stosunku pracy, takich jak umowa o pracę na czas nieokreślony czy określony, umowy o charakterze cywilnoprawnym, zwane dosyć pogardliwie „śmieciówkami”, przekreślają szansę na kredyt mieszkaniowy. Tymczasem analiza aktualnej oferty kredytowej w bankach wskazuje, że można uzyskać kredyt hipoteczny na umowę-zlecenie i to nawet przy dochodach wyłącznie uzyskiwanych na podstawie tych umów, aczkolwiek trzeba spełnić określone warunki.

Niniejszy artykuł ma na celu wskazanie, gdzie obecnie można dostać kredyt przy umowie o dzieło lub przy dochodach osiąganych w ramach umowy zlecenia oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby bank w pełni zaakceptował dochody z takiej umowy.

Poprawiony: 06 grudzień 2016, 14:02

Co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym?

Klucze - © Alex - Fotolia.com Rozpoczęcie starań o kredyt hipoteczny to częsta decyzja, którą podejmuje wiele osób planujących zakup mieszkania czy budowę domu, nie mając jednocześnie wystarczających środków finansowych, aby w całości pokryć koszty związane z kupnem czy budową nieruchomości. Znacząca większość przyszłych kredytobiorców niewiele jednak wie, czym jest ten instrument finansowy, a tym bardziej nie zna jego rodzajów, mechanizmów zabezpieczających czy czynników wpływających na cenę takiego zobowiązania.

Niniejszy poradnik portalu Kred.pl ma na celu wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z tą formą kredytu bankowego.

Zawiera on między innymi definicję tego instrumentu finansowego, jego rodzaje (podział zarówno pod względem ich przeznaczenia jak również pod kątem waluty), składowe kosztów zobowiązania zaciąganego pod hipotekę nieruchomości czy stosowane przez banki w naszym kraju zabezpieczenia takich produktów.

Poprawiony: 12 grudzień 2016, 07:06

Dlaczego kredyt na 35 lat to zły pomysł?

Dwa domki © Helder Almeida - Fotolia.com Na tendencje, jakim podlega kredyt hipoteczny, zwraca uwagę niedawno opublikowany raport AMRON-SARFiN, poświęcony między innymi sytuacji na rynku kredytowym w IV kwartale 2013 roku. W powyższej analizie pojawiła się między innymi informacja o strukturze udzielanych kredytów pod względem długości okresu kredytowania. Okazuje się, że Polacy bardzo chętnie zapożyczają się na 25 lat i więcej – w ostatnim kwartale 2013 roku aż 63,75% wszystkich nowo udzielonych instrumentów tego typu stanowiły kredyty długoterminowe, zaciągane na okres od 25 do 35 lat. Jednocześnie dał się zaobserwować trend wzrostowy – liczba kredytów długoterminowych w IV kwartale wzrosła o 3% w porównaniu z III kwartałem 2014 roku. Wynika z tego, że w dalszym ciągu Polacy chętnie decydują się na długoterminowy kredyt mieszkaniowy.

Bez wątpienia w wielu indywidualnych przypadkach rozłożenie spłaty zadłużenia na 35 lat jest jedynym sposobem na uzyskanie raty kredytowej w wysokości, która jak najmniej nadszarpnie budżet domowy. Jednak w przypadku osób, które mają dobrą sytuację finansową maksymalne wydłużanie okresu spłaty długu jest po prostu nierozsądne. Dlaczego? Bo zaciągając kredyt na 35 lat dobrowolnie oddajemy bankowi równowartość samochodu! I to nie byle jakiego - spłacając pożyczone od banku 200 000 złotych fundujemy swojemu bankowi nowiutki model Lexusa CT. W niniejszym poradniku wyjaśniamy, dlaczego taki kredyt hipoteczny na 30 czy 35 lat jest mało opłacalnym rozwiązaniem i co zrobić, aby ograniczyć wysokość spłacanego zadłużenia o kilkadziesiąt tysięcy lub nawet więcej.

Poprawiony: 04 październik 2016, 13:43

Jaki kredyt hipoteczny wybrać w 2018?

Latające domki Jaki kredyt na mieszkanie lub dom wybrać w 2018 roku? Czy lepszy i korzystniejszy będzie kredyt z oprocentowaniem na warunkach standardowych czy też oferta pakietowa z obniżoną marżą? Czy dostaniesz kredyt w euro, funtach brytyjskich lub frankach szwajcarskich? Czy da się jeszcze w tym roku uzyskać dofinansowanie wkładu własnego w ramach programu Mieszkanie dla młodych?

Maksymalny wiek kredytobiorcy - poradnik

Starsi kredytobiorcy W dobie coraz bardziej restrykcyjnych zasad przyznawania kredytów hipotecznych, wybór banku pozwalającego na uzyskanie jak najbardziej elastycznych warunków kredytowania jest - oprócz kosztów kredytowych - jedną z najważniejszych kwestii rozpatrywanych przy wyborze najkorzystniejszego kredytu.

Jakiś czas temu w jednym z naszych poradników poruszaliśmy kwestię maksymalnego okresu kredytowania, czyli długości okresu, na który możemy uzyskać kredyt hipoteczny w poszczególnych bankach (zainteresowanych tym zagadnieniem odsyłamy doi poradnika zatytułowanego Maksymalny okres kredytowania - gdzie najdłuższy kredyt hipoteczny).

Tym razem postanowiliśmy przybliżyć kwestię maksymalnego wieku, jaki może osiągnąć kredytobiorca w naszych bankach w momencie przypadającym na płatność ostatniej raty kredytowej.

Poprawiony: 07 grudzień 2016, 13:14

Strona 1 z 3