KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kredyt dla firm

W niniejszym dziale prezentujemy artykuły w formie poradnikowej poświęcone kredytom hipotecznym dla przedsiębiorców, zarówno dla osób działających w oparciu o jednoosobową działalność gospodarczą jak i tych, które posiadają większe firmy. Dowiesz się z nich między innymi, jakie są warunki uzyskania kredytu hipotecznego dla firm oraz jaki jest wymagany okres prowadzenia działalności przy staraniu o kredyt w poszczególnych bankach.

Jakie są warunki uzyskania kredytu hipotecznego przy działalności gospodarczej?

Podpisywanie dokumentu Działalność gospodarcza, a więc prowadzenie firmy na własny rachunek, bez względu na to, czy jest to jednoosobowa firma, czy też przedsiębiorstwo zatrudniające większą ilość pracowników, jest pewnym utrudnieniem, jeżeli chodzi o starania o kredyt hipoteczny.

Banki bowiem znacznie bardziej łaskawym okiem patrzą na osoby posiadające umowę o pracę na czas nieokreślony czy nawet określony, niż na tych kredytobiorców, którzy podjęli ryzyko gospodarcze. Wynika to z przekonania tych instytucji o większej stabilności zatrudnienia i dochodów, aniżeli w przypadku osób, którym przyszło prowadzić firmę w warunkach konkurencyjnej gospodarki.

Jednakże sytuacja potencjalnych kredytobiorców prowadzących firmę nie jest aż tak beznadziejna, jakby na pierwszy rzut oka mogło się wydawać. Muszą one spełnić kilka kluczowych warunków, aby mogły ze spokojem podejść do starań o kredyt mieszkaniowy czy jakikolwiek inny kredyt pod hipotekę. W niniejszym poradniku koncentrujemy się na najważniejszych kwestiach, które mogą przybliżyć osoby prowadzące działalność do skutecznego uzyskania kredytu.

Hipoteczny kredyt dla wolnych zawodów

Budynek w rękach Przeciętny kredytobiorca, który stara się uzyskać kredyt hipoteczny, musi spełnić szereg warunków ustanowionych przez banki. Z reguły stosunkowo wyśrubowane wymagania odnoszą się do kryterium dochodów kredytobiorcy, w tym to kwestii okresu, na podstawie którego bank ustala wysokość dochodów. Ma to w konsekwencji między innymi wpływ na odpowiednie badanie zdolności kredytowej.

Nieco inaczej banki będą traktować przedstawicieli wolnych zawodów, zwłaszcza reprezentantów tzw. zawodów zaufania publicznego. Osoby wykonujące takie zawody, jak lekarz, prawnik czy architekt mają szanse uzyskać kredyt na nieco lepszych warunkach aniżeli przeciętny klient banku.

W naszym poradniku podpowiadamy, jakie zawody będą cieszyć się większym zaufaniem banków oraz na jakie korzyści mogą liczyć przedstawiciele wolnych zawodów starający się o kredyt hipoteczny.

Kredyt na hipotekę dla przedsiębiorcy a okres prowadzenia działalnosci gospodarczej

Budowa Przedsiębiorca starający się o kredyt hipoteczny dla osób prowadzących działalność gospodarczą nigdy nie miał i nadal zresztą nie ma łatwego życia. Niejednokrotnie brodzić musi w gąszczu rygorystycznych, a nieraz także wzajemnie przeczących sobie przepisów, poddawany jest silnej presji terminowego regulowania należności na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego.

Okazuje się, że bank, kolejna instytucja, która staje często na drodze prowadzącego DG, także nie będzie zbyt przychylnym okiem patrzeć na przedsiębiorcę, o ile nie wykaże się on skutecznym prowadzeniem firmy. I dotyczy to także kredytów hipotecznych, zarówno przeznaczonych na sfinansowanie bieżącej działalności, jak i na zakup nieruchomości. Jednym z aspektów oceny tejże skuteczności przez bank jest to, jak długo prowadzona jest firma, bez względu na to, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy większe przedsiębiorstwo.

I właśnie o wymaganiach banków odnośnie minimalnego okresu prowadzenia działalności gospodarczej uprawniającego do starań o uzyskania finansowania w banku będzie traktował niniejszy poradnik portalu Kred.pl.