KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA OFERT BANKOWYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA, WAD I ZALET

Rodzaj kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kalkulatory kredytowe

Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulatory, znajdujące się poniżej będą Ci pomocne w ocenie szans na uzyskanie kredytu hipotecznego. Przede wszystkim znajdziesz tutaj kalkulator kredytowy obliczający wysokość rat kredytu mieszkaniowego czy pożyczki hipotecznej i generujący harmonogram miesięcznych spłat zobowiązania wobec banku a także symulator zdolności kredytowej pozwalający na wyliczenie maksymalnej możliwej do uzyskania kwoty finansowania przy określonych dochodach oraz wydatkach

W niniejszej sekcji publikujemy ponadto narzędzia wspomagające proces analizy parametrów poszczególnych ofert. Wśród nich na uwagę zasługuje kalkulator RRSO obliczający wysokość oprocentowania rzeczywistego w oparciu o informacje o oprocentowaniu nominalnym, wysokości prowizji i innych opłatach bankowych, wyszukiwarka dokumentów pozwalająca na wygenerowanie listy zaświadczeń koniecznych do złożenia w banku wraz z wnioskiem kredytowym czy porównywarkę pozwalającą na zestawienie dwóch wybranych ofert i obliczenie różnic w kosztach obydwu rozwiązań.

Ponadto, zawarte w tej sekcji narzędzia do porównania kredytów gotówkowych czy samochodowych dostępnych na rynku, pozwolą Ci na pełniejszą ocenę aktualnej oferty w bankach.

Kalkulator kredytu hipotecznego 2016

Email Drukuj

obrazek[Aktualizacja - 25 kwiecień 2016]. Kalkulator kredytu hipotecznego, pozwalający na zaawansowanie obliczanie kosztów zobowiązań wobec banku, obliczanie rat oraz generowanie pełnego harmonogramu spłaty pożyczonych środków miesięcznych odstępach. Niniejszy kalkulator kredytowy oblicza koszty jakimi obciążony jest kredyt - narzędzie to generuje harmonogram miesięcznych spłat zarówno w systemie rat równych jak i malejących. Zawarta pod symulatorem tabela aktualnego oprocentowania kredytów oraz pożyczek pomoże Ci przeprowadzić symulację kredytu oferowanego w poszczególnych bankach.

Czytaj dalej   ❯❯

Zdolność kredytowa

Kalkulator zdolności kredytowej[Aktualizacja - 28 kwiecień 2016]. Na niniejszej stronie znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej portalu Kred.pl. Jest to narzędzie, które na podstawie Twoich dochodów i wydatków pozwoli Ci obliczyć, na jaki kredyt będzie Cię stać. Kalkulator ten bierze pod uwagę wysokość dochodów netto.

Czytaj dalej   ❯❯

Kalkulator gotówkowy

Gotówka [Aktualizacja: 14 kwiecień 2016]. Niniejszy kalkulator kredytu gotówkowego na 2016 rok pozwoli Ci dowiedzieć się, ile wynosi miesięczna rata i oprocentowanie w poszczególnych bankach oferujących tego typu pożyczki gotówkowe. Wypełnij poszczególne pola na formularzu poniższego kalkulatora: wpisz kwotę, o którą planujesz się starać, walutę kredytu (w tym przypadku, celem uzyskania największego wyboru dostępnych na rynku ofert, radzimy wybrać naszą rodzimą walutę - PLN), rodzaj rat, a także podaj długość okresu spłaty (wyrażoną w miesiącach). Następnie naciśnij przycisk "Porównaj", a kalkulator wyszuka aktualne oferty pożyczek dostępnych w bankach i wygeneruje listę propozycji uszeregowaną pod względem wysokości raty.

Czytaj dalej   ❯❯

Kalkulator kredytowy oprocentowania RRSO

Email Drukuj

Przeliczenia

Poniżej znajdziesz kalkulator obliczający oprocentowanie rzeczywiste - parametr pomocny w ocenie wysokości faktycznie ponoszonych kosztów zaciągnięcia zobowiązania.

Koszty kredytu to bowiem nie tylko oprocentowanie nominalne, na które składa się obowiązująca w danym momencie stawka pożyczek międzybankowych (WIBOR - w przypadku pożyczek w złotych; LIBOR/EURIBOR - w przypadku ich odpowiedników we frankach szwajcarskich lub euro) oraz marża kredytu hipotecznego w danym banku, ale również różne opłaty okołokredytowe (takie jak na przykład prowizja, czy ubezpieczenie niskiego wkładu własnego).

Wszystkie te powyższe opłaty podwyższają realny koszt zobowiązania i wchodzą w skład wskaźnika określanego jako oprocentowanie rzeczywiste. Oprocentowanie rzeczywiste, a poprawniej mówiąc Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) to wskaźnik najpełniej mówiący o tym, jak droga jest pożyczka, o którą planujemy się starać.

Czytaj dalej   ❯❯

Dokumenty do kredytu hipotecznego

Email Drukuj

DokumentyZa pomocą poniższego kalkulatora wyszukasz dokumenty do kredytu hipotecznego<, jakie wymagane są w poszczególnych bankach pożyczających pod zastaw mieszkania, domu czy działki. Kalkulator ten w szczególności generuje listę niezbędnych dokumentów w zależności od rodzaju zobowiązania, o które zamierzasz się starać (kredyt mieszkaniowy, konsolidacyjny, refinansowy, pożyczka hipoteczna), a także rodzaju uzyskiwanych dochodów (np. umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło, dochody z działalności gospodarczej, itp.).

Czytaj dalej   ❯❯

Kalkulator samochodowy

Email Drukuj

Auto[Aktualizacja: 11 kwiecień 2016] Znajdujący się poniżej kalkulator kredytu samochodowego pozwoli Ci znaleźć oraz wybrać najlepszy kredyt samochodowy dostępny na rynku w 2015 roku. Kalkulator ten pozwala nie tylko na obliczenie wysokości raty, ale także na porównanie ofert dostępnych w ofercie takich banków, jak między innymi Volkswagen Bank, mBank, Deutsche Bank Polska, Getin Bank, czy Raiffeisen Polbank.

Aby wybrać właściwą pożyczkę na samochód, wpisz do poniższego kalkulatora odpowiednie parametry, takie jak cel finansowania (czy zamierzasz kupić nowy samochód czy też auto używane), rok produkcji samochodu, który zamierzasz nabyć (pamiętaj jednak, że w przypadku, gdy jako cel finansowania wybierzesz zakup nowego samochodu - ta opcja będzie niedostępna), cenę auta, wysokość kwoty kredytu na samochód, o którą zamierzasz wnioskować, walutę (czy ma to być pożyczka w złotych czy w walucie obcej), rodzaj rat (raty równe w każdym miesiącu mają tę samą wysokość, raty malejące w każdym kolejnym miesiącu będą się zmniejszać) oraz preferowany przez Ciebie okres spłaty wyrażony miesiącach.

Czytaj dalej   ❯❯

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego hipotecznego

Email Drukuj

Kalkulator kredytów hipotecznych © bzyxx - Fotolia.comKalkulator kredytu konsolidacyjnego pozwalający na obliczenie oszczędności, które mogą być uzyskane dzięki konsolidacji dotychczasowego zadłużenia. Istotą kredytu konsolidacyjnego jest zamiana jednego lub kilku stosunkowo drogich zobowiązań na jedną pożyczkę konsolidacyjną zabezpieczoną w tym przypadku hipoteką na określonej nieruchomości.

Innymi słowy kredyt konsolidacyjny hipoteczny pozwala na połączenie kilku różnych droższych zobowiązań w jeden większy tani kredyt, co sprawia, że regulowanie dotychczasowych kilku zobowiązań finansowych wobec banku odbywa się w formie jednej comiesięcznej raty, której wysokość jest niższa, aniżeli suma wszystkich rat dotychczas posiadanych zobowiązań.

Czytaj dalej   ❯❯

Kalkulator hipoteczny waluty kredytu

Email Drukuj

Złoty - EuroKalkulator złoty czy waluta pozwala na bezpośrednie porównanie kredytów hipotecznych udzielanych w złotych i walucie obcej. Dzięki niemu będziesz w stanie dokładnie porównać wysokość miesięcznych rat, a także sumaryczne koszty kredytu w zależności od rodzaju waluty, w której chcesz otrzymać finansowanie. Użycie niniejszego kalkulatora pozwoli Ci przede wszystkim sprawdzić, który kredyt - złotówkowy czy walutowy - jest bardziej opłacalny zarówno w krótkiej, jak i dłuższej perspektywie czasowej.

Czytaj dalej   ❯❯

Porównaj kredyty hipoteczne

Email Drukuj

Dwa budynki © Andy Dean - Fotolia.comPoniżej prezentujemy narzędzie służące do porównania kredytów hipotecznych z dwóch różnych banków pod względem sumarycznej wysokości odsetek, wysokości miesięcznej raty czy kosztów związanych z jego przyznaniem i uruchomieniem.

Jest to narzędzie szczególnie przydatne w sytuacji, gdy kredytobiorca stoi przed dylematem wyboru jednej spośród ofert przygotowanych przez dwa banki i nie jest pewien, jaki kredyt hipoteczny wybrać. Przeprowadzone za pomocą tego kalkulatora porównanie pozwoli osiągnąć cel, jakim jest lepszy i bardziej przemyślany wybór najkorzystniejszego kredytu.

Czytaj dalej   ❯❯