KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA OFERT BANKOWYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA, WAD I ZALET

Rodzaj kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:
KREDYT HIPOTECZNY KOMPLETNY PRZEWODNIK

Kalkulatory kredytowe

Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulatory kredytowe, znajdujące się poniżej będą Ci pomocne w ocenie szans na uzyskanie kredytu hipotecznego, kredytu samochodowego czy kredytu gotówkowego. Między innymi znajdziesz tutaj kalkulator kredytu hipotecznego obliczający wysokość miesięcznych rat kredytowych i generujący harmonogram spłat miesięcznych rat kredytowych, kalkulator zdolności kredytowej pozwalający na wyliczenie maksymalnej możliwej do uzyskania kwoty kredytu przy określonych dochodach, czy kalkulator oprocentowania rzeczywistego obliczający wysokość oprocentowanie rzeczywistego kredytu, w oparciu o informacje o oprocentowaniu nominalnym, wysokości prowizji i innych opłatach okołokredytowych.

Kalkulator kredytu hipotecznego 2015

Email Drukuj

Kalkulator kredytowy hipoteczny[Aktualizacja - 24 sierpień 2015]. Kalkulator kredytu hipotecznego, pozwalający na zaawansowanie obliczanie kosztów kredytów hipotecznych (takich, jak kredyt mieszkaniowy, kredyt na budowę domu czy pożyczka hipoteczna), obliczanie rat kredytowych oraz generowanie pełnego harmonogramu spłaty kredytu w ratach miesięcznych. Niniejsze narzędzie oblicza koszty kredytu hipotecznego oraz generuje harmonogram miesięcznych spłat zarówno w systemie rat równych jak i rat malejących. Zawarta pod symulatorem kredytowym tabela aktualnego oprocentowania kredytów hipotecznych oraz pożyczek pomoże Ci przeprowadzić symulację kredytu oferowanego w poszczególnych bankach.

Więcej…

Kalkulator zdolności kredytowej

Kalkulator zdolności kredytowej[Aktualizacja - 27 sierpień 2015] Kalkulator zdolności kredytowej portalu hipotecznego Kred.pl jest narzędziem online, które pozwala na obliczenie maksymalnej zdolności kredytowej w przypadku podejmowania starań o kredyt hipoteczny lub innego rodzaju kredyt bankowy. Niniejszy kalkulator Został stworzony przede wszystkim z myślą o obliczaniu kwoty kredytu mieszkaniowego, budowlanego oraz pożyczki hipotecznej, możliwych do uzyskania w 2015 roku. Ponadto, ze względu na uniwersalny charakter tego kalkulatora kredytowego, pozwala on także na obliczenie tego parametru dla kredytu gotówkowego czy samochodowego. Kalkulator ten bierze przede wszystkim pod uwagę takie elementy, jak wysokość średnich miesięcznych dochodów netto uzyskiwanych przez kredytobiorcę lub współkredytobiorców z różnych źródeł (umowa o pracę na czas nieokreślony czy określony, umowa o dzieło, umowa - zlecenie, działalność gospodarcza, prowadzenie gospodarstwa rolnego, tzw. wolny zawód, itp.), jak również wydatki kredytobiorcy (w tym kwoty pieniężne przeznaczane na spłatę innych kredytów, limity na kartach kredytowych, limity debetowe na rachunkach bieżących, wydatki pokrywające czynsz i media oraz inne opłaty eksploatacyjne ponoszone na mieszkanie lub dom).

Więcej…

Kalkulator kredytu gotówkowego 2015

Gotówka {Aktualizacja: 11 maj 2015] Niniejszy kalkulator kredytu gotówkowego na 2015 rok pozwoli Ci dowiedzieć się, ile wynosi miesięczna rata i oprocentowanie kredytu gotówkowego w poszczególnych bankach oferujących tego typu pożyczki gotówkowe. Wypełnij poszczególne pola na formularzu poniższego kalkulatora gotówkowego: wpisz kwotę kredytu gotówkowego, o który zamierzasz się starać, walutę kredytu (w tym przypadku, celem uzyskania największego wyboru dostępnych na rynku kredytów gotówkowych, radzimy wybrać naszą rodzimą walutę - PLN), rodzaj rat kredytowych, a także podaj długość okresu spłaty kredytu gotówkowego (wyrażoną w miesiącach). Następnie naciśnij przycisk "Szukaj oferty", a kalkulator kredytu gotówkowego wyszuka aktualne oferty pożyczek dostępnych w bankach i wygeneruje listę kredytów gotówkowych uszeregowaną pod względem wysokości raty kredytu.

Więcej…

Kalkulator kredytowy oprocentowania rzeczywistego

Email Drukuj

Przeliczenia

Poniżej znajdziesz Kalkulator oprocentowania rzeczywistego, będący narzędziem służącym do obliczenia wysokości faktycznie ponoszonych kosztów zaciągnięcia kredytu.

Koszty kredytu to bowiem nie tylko oprocentowanie nominalne, na które składa się obowiązująca w danym momencie stawka pożyczek międzybankowych (WIBOR - w przypadku kredytów w złotych; LIBOR/EURIBOR - w przypadku kredytów we frankach szwajcarskich lub euro) oraz marża kredytu hipotecznego w danym banku), ale również różne opłaty okołokredytowe (takie jak na przykład prowizja od udzielenia kredytu, czy ubezpieczenie niskiego wkładu własnego).

Wszystkie te powyższe opłaty okołokredytowe podwyższają realny koszt kredytu hipotecznego i wchodzą w skład wskaźnika określanego jako oprocentowanie rzeczywiste. Oprocentowanie rzeczywiste, a poprawniej mówiąc Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) to wskaźnik najpełniej mówiący o tym, jak drogi jest kredyt, o który planujemy się starać.

Więcej…

Dokumenty do kredytu hipotecznego - kalkulator

Email Drukuj

Dokumentacja Za pomocą poniższego kalkulatora kredytowego wygenerujesz listę dokumentów do kredytu hipotecznego, jakie wymagane są w poszczególnych bankach oferujących kredyty pod zastaw mieszkania, domu czy działki. Kalkulator ten w szczególności generuje listę niezbędnych dokumentów w zależności od rodzaju kredytu, o który zamierzasz się starać (kredyt mieszkaniowy - np. na zakup mieszkania lub domu, kredyt konsolidacyjny, kredyt refinansowy, pożyczka hipoteczna), a także rodzaju uzyskiwanych dochodów (np. umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło, dochody z działalności gospodarczej, itp.).

Więcej…

Kalkulator kredytu samochodowego 2015

Email Drukuj

Auto[Aktualizacja: 23 marzec 2015] Znajdujący się poniżej kalkulator kredytu samochodowego pozwoli Ci znaleźć oraz wybrać najlepszy kredyt samochodowy dostępny na rynku w 2015 roku. Kalkulator ten pozwala nie tylko na obliczenie wysokości raty kredytu samochodowego, ale także na porównanie kredytów samochodowych dostępnych w ofercie takich banków, jak między innymi Volkswagen Bank, mBank, Deutsche Bank Polska, Getin Bank, czy Raiffeisen Polbank.

Aby wybrać właściwy kredyt na samochód, wpisz do poniższego kalkulatora kredytowego odpowiednie parametry, takie jak cel kredytu (czy zamierzasz kupić nowy samochód czy też auto używane), rok produkcji samochodu, który zamierzasz nabyć (pamiętaj jednak, że w przypadku, gdy jako cel kredytu wybierzesz zakup nowego samochodu - ta opcja będzie niedostępna), cenę auta, wysokość kwoty kredytu na samochód, o którą zamierzasz wnioskować, walutę kredytu (czy ma to być kredyt samochodowy w złotych czy w walucie obcej), rodzaj rat (raty równe w każdym miesiącu mają tę samą wysokość, raty malejące w każdym kolejnym miesiącu będą się zmniejszać) oraz preferowany przez Ciebie okres spłaty kredytu wyrażony miesiącach.

Więcej…

Kalkulator zdolności kredytowej Comperia

Email Drukuj

liczenie Comperia.pl – pierwsza polska porównywarka kredytów hipotecznych – udostępniła naszemu serwisowi opracowany przez siebie kalkulator kredytowy obliczający zdolność kredytową. Dzięki temu będziesz miał możliwość porównania swojej zdolności z wynikami obliczonymi przez opracowany przez redakcję serwisu Kred.pl kalkulator zdolności kredytowej.

Zachęcamy do dokonania takiego porównania, ponieważ dzięki temu będziesz mógł jeszcze precyzyjniej ocenić swoje szanse na uzyskanie kredytu, bez względu na to, czy chcesz uzyskać kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy czy samochodowy.

Pamiętaj jednak o tym, że pomimo dołożenia wszelkich starań, aby rezultaty przeprowadzanych obliczeń były jak najdokładniejsze, wyniki podawane przez obydwa kalkulatory zdolności kredytowej mają charakter orientacyjny. Wynika to z faktu, iż każdy bank stosuje swój własny, unikalny algorytm obliczania zdolności kredytowej, który w różnym stopniu bierze pod uwagę poszczególne składowe decydujące o wysokości zdolności kredytowej (dochody kredytobiorcy, wydatki na utrzymanie mieszkania czy samochodu, raty innych kredytów itp.). Co więcej, każdy bank ocenia strukturę dochodów oraz wydatków każdego potencjalnego kredytobiorcy w sposób indywidualny.

Więcej…

Kalkulator kredytów - złoty czy waluta

Email Drukuj

Złoty - EuroKalkulator kredytowy złoty czy waluta pozwala na bezpośrednie porównanie kredytów hipotecznych udzielanych w złotych i walucie obcej. Dzięki niemu będziesz w stanie dokładnie porównać wysokość miesięcznych rat kredytu, a także sumaryczne koszty kredytu w zależności od rodzaju waluty, w której chcesz otrzymać kredyt. Użycie niniejszego kalkulatora kredytowego pozwoli Ci przede wszystkim sprawdzić, który kredyt - złotówkowy czy walutowy - jest bardziej opłacalny zarówno w krótkiej jak i dłuższej perspektywie czasowej.

Więcej…

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego hipotecznego

Email Drukuj

Kalkulator kredytów hipotecznych © bzyxx - Fotolia.comKalkulator kredytu konsolidacyjnego hipotecznego pozwalający na obliczenie oszczędności, które mogą być uzyskane dzięki konsolidacji dotychczasowego zadłużenia. Istotą kredytu konsolidacyjnego jest zamiana jednego lub kilku stosunkowo drogich zobowiązań na jeden tańszy kredyt konsolidacyjny zabezpieczony w tym przypadku hipoteką na określonej nieruchomości.

Innymi słowy kredyt konsolidacyjny hipoteczny pozwala na połączenie kilku różnych droższych kredytów w jeden większy tani kredyt, co sprawia, że regulowanie dotychczasowych kilku zobowiązań finansowych wobec banku odbywa się w formie jednej comiesięcznej raty kredytowej, której wysokość jest niższa, aniżeli suma wszystkich rat dotychczas posiadanych zobowiązań kredytowych.

Więcej…

Porównaj kredyty hipoteczne

Email Drukuj

Dwa budynki © Andy Dean - Fotolia.comPoniżej prezentujemy kalkulator kredytowy służący do porównania kredytów hipotecznych z dwóch różnych banków (np. kredytów mieszkaniowych, pożyczek hipotecznych, czy kredytów budowlanych) pod względem sumarycznej wysokości odsetek kredytowych, wysokości miesięcznej raty kredytu czy kosztów związanych z jego przyznaniem i uruchomieniem.

Jest to narzędzie szczególnie przydatne w sytuacji, gdy kredytobiorca stoi przed dylematem wyboru kredytu spośród ofert przygotowanych przez dwa banki i nie jest pewien, jaki kredyt hipoteczny wybrać. Przeprowadzone za pomocą tego kalkulatora kredytowego porównanie pozwoli osiągnąć cel, jakim jest lepszy i bardziej przemyślany wybór najkorzystniejszego kredytu.

Więcej…