KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kalkulator

Kalkulatory znajdujące się poniżej będą Ci pomocne w ocenie szans na uzyskanie kredytu hipotecznego. Przede wszystkim znajdziesz tutaj kalkulator kredytowy obliczający wysokość rat kredytu mieszkaniowego czy pożyczki hipotecznej i generujący harmonogram miesięcznych spłat zobowiązania wobec banku a także symulator zdolności kredytowej pozwalający na wyliczenie maksymalnej możliwej do uzyskania kwoty finansowania przy określonych dochodach oraz wydatkach

W niniejszej sekcji publikujemy ponadto narzędzia wspomagające proces analizy parametrów poszczególnych ofert. Wśród nich na uwagę zasługuje kalkulator RRSO obliczający wysokość oprocentowania rzeczywistego w oparciu o informacje o oprocentowaniu nominalnym, wysokości prowizji i innych opłatach bankowych, wyszukiwarka dokumentów pozwalająca na wygenerowanie listy zaświadczeń koniecznych do złożenia w banku wraz z wnioskiem kredytowym czy porównywarkę pozwalającą na zestawienie dwóch wybranych ofert i obliczenie różnic w kosztach obydwu rozwiązań.

Ponadto, zawarte w tej sekcji narzędzia do porównania kredytów gotówkowych czy samochodowych dostępnych na rynku, pozwolą Ci na pełniejszą ocenę aktualnej oferty w bankach.

Kalkulator kredytu hipotecznego

kalkulator kredytowy hipoteczny[Aktualizacja - 19 październik 2016]. Symulator pozwalający na zaawansowanie obliczanie kosztów zobowiązań wobec banku, obliczanie rat oraz generowanie pełnego harmonogramu spłaty pożyczonych środków miesięcznych odstępach. Niniejsze narzędzie oblicza koszty jakimi obciążony jest kredyt - narzędzie to generuje harmonogram miesięcznych spłat zarówno w systemie rat równych jak i malejących. Zawarta pod symulatorem tabela aktualnego oprocentowania kredytów oraz pożyczek pomoże Ci przeprowadzić symulację kredytu oferowanego w poszczególnych bankach.

Zdolność kredytowa

Kalkulator zdolności kredytowej[Aktualizacja - 19 październik 2016]. Kalkulator znajdujący się na niniejszej stronie to narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć, na jaki kredyt będzie Cię stać. Kalkulator ten bierze pod uwagę wysokość dochodów netto.

Kalkulator gotówkowy 2016

Gotówka [Aktualizacja: 14 kwiecień 2016]. Niniejszy kalkulator gotówkowy na 2016 rok pozwoli Ci dowiedzieć się, ile wynosi miesięczna rata i oprocentowanie w poszczególnych bankach oferujących tego typu pożyczki gotówkowe. Wypełnij poszczególne pola na poniższym formularzu: wpisz kwotę, o którą planujesz się starać, walutę kredytu (w tym przypadku, celem uzyskania największego wyboru dostępnych na rynku ofert, radzimy wybrać naszą rodzimą walutę - PLN), rodzaj rat, a także podaj długość okresu spłaty (wyrażoną w miesiącach). Następnie uruchom kalkulator kredytowy, aby wyszukać aktualne oferty pożyczek dostępnych w bankach i wygenerować listę propozycji uszeregowaną pod względem wysokości raty.

Kalkulator RRSO

Przeliczenia

Poniżej znajdziesz kalkulator obliczający oprocentowanie rzeczywiste - parametr pomocny w ocenie wysokości faktycznie ponoszonych kosztów zaciągnięcia zobowiązania.

Koszty kredytu to bowiem nie tylko oprocentowanie nominalne, na które składa się obowiązująca w danym momencie stawka pożyczek międzybankowych (WIBOR - w przypadku pożyczek w złotych; LIBOR/EURIBOR - w przypadku ich odpowiedników we frankach szwajcarskich lub euro) oraz marża kredytu hipotecznego w danym banku, ale również różne opłaty okołokredytowe (takie jak na przykład prowizja, czy ubezpieczenie niskiego wkładu własnego).

Wszystkie te powyższe opłaty podwyższają realny koszt zobowiązania i wchodzą w skład wskaźnika określanego jako oprocentowanie rzeczywiste. Oprocentowanie rzeczywiste, a poprawniej mówiąc Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) to wskaźnik najpełniej mówiący o tym, jak droga jest pożyczka, o którą planujemy się starać.

Dokumenty do kredytu

DokumentacjaZa pomocą poniższego generatora wyszukasz dokumenty do kredytu hipotecznego<, jakie wymagane są w poszczególnych bankach pożyczających pod zastaw mieszkania, domu czy działki. Narzędzie to w szczególności generuje listę niezbędnych dokumentów w zależności od rodzaju zobowiązania, o które zamierzasz się starać (kredyt mieszkaniowy, konsolidacyjny, refinansowy, pożyczka hipoteczna), a także rodzaju uzyskiwanych dochodów (np. umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło, dochody z działalności gospodarczej, itp.).

Kalkulator samochodowy 2016

Auto[Aktualizacja: 11 kwiecień 2016] Znajdujący się poniżej kalkulator samochodowy pozwoli Ci znaleźć oraz wybrać najlepszy kredyt samochodowy dostępny na rynku w 2015 roku. Narzędzie to pozwala nie tylko na obliczenie wysokości raty, ale także na porównanie ofert dostępnych w ofercie takich banków, jak między innymi Volkswagen Bank, mBank, Deutsche Bank Polska, Getin Bank, czy Raiffeisen Polbank.

Aby wybrać właściwą pożyczkę na samochód, wpisz do poniższego formularza odpowiednie parametry, takie jak cel finansowania (czy zamierzasz kupić nowy samochód czy też auto używane), rok produkcji samochodu, który zamierzasz nabyć (pamiętaj jednak, że w przypadku, gdy jako cel finansowania wybierzesz zakup nowego samochodu - ta opcja będzie niedostępna), cenę auta, wysokość kwoty kredytu na samochód, o którą zamierzasz wnioskować, walutę (czy ma to być pożyczka w złotych czy w walucie obcej), rodzaj rat (raty równe w każdym miesiącu mają tę samą wysokość, raty malejące w każdym kolejnym miesiącu będą się zmniejszać) oraz preferowany przez Ciebie okres spłaty wyrażony miesiącach.

Kalkulator konsolidacji

KonsolidacjaZamieszczony poniżej kalkulator konsolidacyjny jest narzędziem pozwalającym na szybkie obliczenie korzyści w formie oszczędności, które mogą być uzyskane dzięki konsolidacji dotychczasowego zadłużenia. Podstawową cechą konsolidacji zadłużenia jest zamiana jednego lub więcej stosunkowo drogich zobowiązań kredytowych na jedną pożyczkę, w przypadku której wysokość raty będzie niższa od sumy rat dotychczas spłacanych pożyczek.

Kalkulator złoty czy waluta

Złoty - EuroSymulacja wyboru waluty pozwala na bezpośrednie porównanie kredytów hipotecznych udzielanych w złotych i walucie obcej. Dzięki niemu będziesz w stanie dokładnie porównać wysokość miesięcznych rat, a także sumaryczne koszty kredytu w zależności od rodzaju waluty, w której chcesz otrzymać finansowanie. Użycie niniejszego narzędzia pozwoli Ci przede wszystkim sprawdzić, który kredyt - złotówkowy czy walutowy - jest bardziej opłacalny zarówno w krótkiej, jak i dłuższej perspektywie czasowej.

Porównaj kredyty hipoteczne

Dwa budynki © Andy Dean - Fotolia.comPoniżej prezentujemy narzędzie służące do porównania kredytów hipotecznych z dwóch różnych banków pod względem sumarycznej wysokości odsetek, wysokości miesięcznej raty czy kosztów związanych z jego przyznaniem i uruchomieniem.

Jest to narzędzie szczególnie przydatne w sytuacji, gdy kredytobiorca stoi przed dylematem wyboru jednej spośród ofert przygotowanych przez dwa banki i nie jest pewien, jaki kredyt hipoteczny wybrać. Przeprowadzone za pomocą tego kalkulatora porównanie pozwoli osiągnąć cel, jakim jest lepszy i bardziej przemyślany wybór najkorzystniejszego kredytu.