KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Tani kredyt w Pekao SA z niską marżą - lipiec 2015

BanknotyBanki oferujące kredyty pod zastaw nieruchomości w 2015 roku zdecydowanie nie szastają spektakularnymi akcjami promocyjnymi, których efektem byłoby znaczące obniżenie poziomu marży czy oprocentowania kredytów. A właśnie to marża kredytu jest kluczowym czynnikiem wpływającym na koszt kredytu przeznaczonego na nabycie mieszkania czy domu. Dodatkowo weszliśmy w okres wakacyjny, który z reguły jest porą pewnego zastoju w handlu nieruchomościami, a tym samym w aktywności klientów banków na polu korzystania z produktów kredytowych.

Tymczasem od 1 lipca 2015 kredyt hipoteczny Banku Pekao SA oferowany jest w promocji polegającej na obniżeniu marży kredytowej. Ponadto, relatywnie korzystna jest w tym przypadku kwota prowizji, jaką należy zapłacić za udzielenie i uruchomienie kredytu. Jaką marżę i prowizję można więc w tym banku uzyskać?

Ile wynosi promocyjna marża kredytowa?

Najniższa marża w Pekao wynosi 1,59%. Szybkie porównanie z dotychczas realizowanymi w tym banku akcjami promocyjnymi wskazuje, że mamy do czynienia z niewielkim obniżeniem wysokości tego parametru. Nie jest to jednak jakaś spektakularna obniżka, nieco wcześniej można było starać się w tym banku o kredyt z marżą rzędu 1,69%.

Ponadto biorąc pod uwagę warunki kredytowania w tym banku obowiązujące w zeszłym roku, da się zauważyć wyraźny wzrost marży minimalnej. Przykładowo w połowie 2014 roku utrzymywała się ona na poziomie 1,39%, o czym pisaliśmy w informacji pod tytułem "Kredyty w Pekao - promocja na czerwiec 2014".

Niemniej jednak, biorąc pod uwagę marazm panujący na rynku kredytowym w okresie wakacyjnym, każda obniżka marży czy prowizji jest obecnie mile widziana.

Jak to się przekłada na oprocentowanie?

Marża  - obok stopy bazowej WIBOR - jest kluczowym elementem wchodzącym w skład oprocentowania kredytu. Nic więc dziwnego, że w związku z historycznie niskimi wartościami WIBOR oprocentowanie kredytu w Pekao będzie na stosunkowo korzystnym poziomie. Ile ono konkretnie wyniesie? Biorąc pod uwagę aktualną wysokość stopy bazowej WIBOR 3M obowiązującą w tym banku (w chwili obecnej WIBOR 3M w Pekao wynosi 1,70%), oprocentowanie nominalne  w Pekao SA znajduje się na poziomie 3.29%.

O ile Pekao obniżył prowizję?

Również prowizja kredytowa należy do najkorzystniejszych na rynku. Najniższa prowizja, jaką pójdzie nam zapłacić, wynosi teraz 1,59%.

Jakie warunki musisz spełnić?

Aby skorzystać z obniżenia marży oraz prowizji należy jednak dokonać kilku czynności związanych ze skorzystaniem z dodatkowych produktów tego banku. W szczególności warunkiem uzyskania kredytu w promocji jest:

  • Skorzystanie z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Pekao;
  • Systematyczne przelewanie wynagrodzenia na powyższy ROR;
  • Posiadanie karty debetowej tego banku;
  • Zakup karty kredytowej;
  • Zawarcie umowy ubezpieczenia nieruchomości oferowanego przez Pekao.

Do kiedy obowiązują te warunki promocyjne?

Promocyjne zasady udzielania kredytu w Pekao na powyższych warunkach obowiązywać będą stosunkowo krótko. Termin zakończenia promocji to 17 lipca 2015. Niewykluczone jednak, że niniejsza promocja ulegnie przedłużeniu.