KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

BPH obniżył marże

Przekazanie pieniędzyW dniu 29 kwietnia 2015 roku Bank BPH poinformował o wprowadzeniu nowej siatki marż wykorzystywanej przy ustalaniu oprocentowania kredytów hipotecznych przeznaczonych na cele mieszkaniowe.

Minimalna marża kredytu hipotecznego w BPH w tej chwili wynosi 0,7%, co sprawia, że aktualnie jest to najniższa marża kredytu dostępna na rynku bankowym. Jednak aby ją uzyskać, przyszły kredytobiorca, decydując się na kredyt w BPH, musi zdecydować się na wybranie szeregu usług dodatkowych tego banku, jak również powinien być przygotowany na zapłacenie wyższej prowizji kredytowej.

Oto, jakie warianty marż kredytowych znajdują się obecnie w ofercie Banku BPH.

BPH zaproponował dwie opcje, w ramach których marże – zarówno wyjściowa jak i najniższa – wyraźnie się różnią. W przypadku obydwu wariantów marż klient może uzyskać ich obniżenie pod warunkiem skorzystania między innymi z konta osobistego i karty kredytowej banku BPH. Dalsza obniżka marży nastąpi w sytuacji, gdy kredytobiorca zdecyduje się na spłatę kredytu rozłożoną na maksimum 15 lat.

Opcja 1

W tej opcji standardowa marża w BPH wynosi 1,95%, natomiast najniższa stawka marży to 1,40%. Możliwe jest w tym przypadku uzyskanie kredytu bez prowizji, jednak wymaga to wykupienia ubezpieczenia od utraty pracy czy czasowej albo permanentnej niezdolności do pracy.

Cała siatka marż oraz warunki ich uzyskania zaprezentowane zostały w poniższej tabeli.

WariantMarża kredytowaProwizja kredytowa
Standardowy 1,95% 1,6% lub 0% (pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia od utraty pracy)
z Kapitalnym Kontem 1,75% 1,6% lub 0% (warunek jak wyżej)
z Maksymalnym Kontem 1,65% 1,6% lub 0% (warunek jak wyżej)
z Maksymalnym Kontem i kartą kredytową Fair lub Gold 1,55% 1,6% lub 0% (warunek jak wyżej)
z Maksymalnym Kontem i karta kredytową Fair lub Gold przy 15-letnim lub krótszym okresie kredytowania 1,40% 1,6% lub 0% (warunek jak wyżej)

Opcja 2

Druga opcja charakteryzuje się znacznie niższymi stawkami marż. Okupione jest to jednak wyraźnym podwyższeniem poziomu prowizji kredytowej. Ta ostatnia standardowo wynosi aż 5% wartości zaciąganego kredytu, jednak możemy ją obniżyć wykupując ubezpieczenie od utraty pracy lub niezdolności do pracy – wtedy jej wysokość wynosić będzie 3,4%. Kosztem stosunkowo wysokiej prowizji uzyskać można obniżenie marży o 0,7 punktu procentowego w stosunki do Opcji 1. I tak standardowa marża w tej opcji wynosić będzie 1,25%, natomiast minimalna wynosi 0,7%. Warunkiem uzyskania najniższej na rynku marży jest jednak skorzystanie z kilku produktów banku - z Maksymalnego Konta i karty kredytowej Fair lub Gold oraz wybranie okresu spłaty zobowiązania na poziomie 15 lat lub krótszym.

Cała siatka marż w tej opcji przedstawiona jest poniżej.

WariantMarża kredytowaProwizja kredytowa
Standardowy 1,25% 5% lub 3,4% (pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia od utraty pracy)
z Kapitalnym Kontem 1,05% 5% lub 3,4% (warunek jak wyżej)
z Maksymalnym Kontem 0,95% 5% lub 3,4% (warunek jak wyżej)
z Maksymalnym Kontem i kartą kredytową Fair lub Gold 0,85% 5% lub 3,4% (warunek jak wyżej)
z Maksymalnym Kontem i karta kredytową Fair lub Gold przy 15-letnim lub krótszym okresie kredytowania 0,70% 5% lub 3,4% (warunek jak wyżej)

Ogólna charakterystyka:

Poniżej prezentujemy pozostałe najważniejsze parametry oferty BPH:

  • Minimalny wkład własny – 20% wartości nieruchomości;
  • Maksymalny okres kredytowania – 30 lat;
  • Wakacje kredytowe - raz w roku przez 1 miesiąc;
  • Inne: 3-miesięczna przerwa w spłacie kredytu w przypadku urodzenia dziecka lub jego adopcji.

Źródło: BPH

Porównaj oprocentowanie, marże, prowizje

Sprawdź inne aktualne kredyty hipoteczne dostępne we wszystkich bankach detalicznych - znajdziesz je w naszym zbiorczym porównaniu kredytów na górze strony - dzięki temu porównasz aktualne marże bankowe, prowizje, oprocentowanie nominalne i rzeczywiste ofert standardowych, pakietowych oraz promocyjnych.