KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kalkulator konsolidacji 2018

FacebookTwitter

KonsolidacjaZamieszczony poniżej kalkulator konsolidacyjny jest narzędziem pozwalającym na szybkie obliczenie korzyści w formie oszczędności, które mogą być uzyskane dzięki konsolidacji dotychczasowego zadłużenia. Podstawową cechą konsolidacji zadłużenia jest zamiana jednego lub więcej stosunkowo drogich zobowiązań kredytowych na jedną pożyczkę, w przypadku której wysokość raty będzie niższa od sumy rat dotychczas spłacanych pożyczek.

Kredyt konsolidacyjny - kalkulator

Aby obliczyć korzyści płynące z konsolidacji dotychczas posiadanego zadłużenia, do poniższego skryptu wpisz wymagane parametry wszystkich posiadanych przez Ciebie zobowiązań finansowych wobec banku (kredyt mieszkaniowy, gotówkowy, samochodowy, karta kredytowa, limit na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym). Przy obliczaniu konsolidacji długów możesz uwzględnić dowolną liczbę różnych kredytów posiadanych w różnych bankach: aby dodać kolejny kredyt wystarczy, że klikniesz na link "dodaj zobowiązanie". W dalszej kolejności wpisz parametry kredytu konsolidacyjnego, w tym jego oprocentowanie oraz okres spłaty. Po naciśnięciu przycisku "Oblicz" kalkulator wygeneruje informacje o wysokości Twojej miesięcznej raty po konsolidacji kredytów a także o kwocie o którą zmniejszy się wysokość Twoich miesięcznych zobowiązań kredytowych.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Konsolidacja zadłużenia w poszczególnych bankach opierać się może na różnych zasadach. W szczególności instytucje bankowe proponują dwa zasadnicze rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny - w tym przypadku konsolidacji zadłużenia towarzyszy zabezpieczenie przez bank wierzytelności poprzez założenie strong>hipoteki na posiadanej przez kredytobiorcę nieruchomości. Taki kredyt - z powodu wysokiego poziomu zabezpieczenia pożyczanych środków - charakteryzuje się stosunkowo niskim oprocentowaniem (od około 5%) oraz długim możliwym okresem spłaty (kredyt ten w niektórych bankach może być spłacany przez okres 35 lat). Wysokie także mogą być kwoty przyznawanych środków - z reguły maksymalna wysokość kredytu 70-80% wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem długu
  • kredyt konsolidacyjny gotówkowy - jest to kredyt, który nie wymaga zabezpieczenia w postaci ustanowienia hipoteki na nieruchomości na rzecz banku. Brak tak solidnego zabezpieczenia kredytu jak w przypadku konsolidacji z hipoteką sprawia, że banki w tym przypadku proponują mniej korzystne warunki finansowania. Niższa jest w tym przypadku maksymalna kwota przyznawanego kredytu (w zależności od banku będzie ona wynosić od 150 000 do 200 tysięcy złotych). Znacznie krótszy będzie także maksymalny okres spłaty takiej pożyczki konsolidacyjnej - nie przekracza on 120 miesięcy (10 lat), a w niektórych bankach może być on jeszcze krótszy. Taki kredyt będzie także droższy aniżeli kredyt oparty o hipotekę - rzeczywiste oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego (uwzględniające różne wymagane przez bank prowizje oraz ubezpieczenia) jest z reguły wyższe niż 10% a w niektórych przypadkach może nawet przekraczać 20%.

Zalety i wady konsolidacji

Musisz mieć świadomość, że konsolidacja zadłużenia jak każda inna decyzja finansowa podejmowana przez Ciebie w banku będzie korzystna tylko w określonych sytuacjach. Z pewnością, jeżeli masz kilka drogich kredytów, z których spłatą od miesięcy nie możesz sobie poradzić warto rozważyć konsolidację. Warunkiem uzyskania korzyści z takiego rozwiązania jest jednak to, aby oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego było mniejsze aniżeli oprocentowanie posiadanych kredytów czy limitów kredytowych. Tylko wtedy bowiem odczujesz korzyści w postaci obniżenia się raty kredytu. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny będzie charakteryzował się szeregiem zalet, do których należą:

  • niższa wysokość miesięcznych rat;
  • niższe oprocentowanie kredytu;
  • mniej skomplikowany i czasochłonny proces obsługi zadłużenia z racji mniejszej liczby kredytów do spłaty;
  • większa kontrola nad budżetem domowym.

 

Niestety, kredyt konsolidacyjny nie jest rozwiązaniem idealnym i posiada także swoje wady, które w sposób szczególny ujawniają się, gdy kłopoty finansowe są niewielkie. Jeżeli Twoje problemy ze spłatą kredytów mają charakter krótkotrwały (np. w danym miesiącu nie jesteś w stanie spłacić raty kredytu hipotecznego, ale wiesz że w przyszłych miesiącach Twoja sytuacja finansowa się poprawi), to lepiej pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach (np. w przypadku kredytu hipotecznego możesz skorzystać z tzw. wakacji kredytowych). Może się bowiem okazać, że w takim wypadku konsolidacja kredytów będzie droższa aniżeli obsługa dotychczasowego zobowiązania kredytowego. Do innych zasadniczych wad kredytu konsolidacyjnego należą:

  • częsta konieczność wydłużenia okresu kredytowania sprawiająca, że dłużej będziesz musiał czekać na uzyskanie pełnej wolności finansowej;
  • wyższa sumaryczna kwota odsetek w przypadku konieczności wydłużenia okresu spłaty kredytu;
  • konieczność przejścia przez często skomplikowane procedury i formalności związane z przyznaniem takiego kredytu (zwłaszcza w przypadku konsolidacji z zastosowaniem zabezpieczenia hipotecznego).

 

Poznaj pełne koszty konsolidacji

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaki będzie całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego albo wysokość odsetek, które będziesz musiał płacić, wykorzystaj nasz kalkulator kredytowy znajdujący się na niniejszej stronie, która pomoże Ci określić szczegółowy plan spłaty kredytu konsolidacyjnego z rozbiciem na poszczególne składowe każdej raty. W szczególności poznasz wysokość raty kapitałowej oraz raty odsetkowej, jakie każdego miesiąca będziesz spłacał w banku. Istotną funkcjonalnością tego narzędzia jest generowanie miesięcznego harmonogramu spłaty, który pozwala szczegółowo przeanalizować wysokość poszczególnych składowych każdej raty. Ten symulator kredytowy da Ci także rozeznanie w kwocie pozostałego do spłaty zadłużenia w banku w trakcie każdego miesiąca obsługi zobowiązania finansowego.