KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:
KREDYT HIPOTECZNY Kredyt refinansowy

Tani kredyt refinansowy eurobanku do końca grudnia 2013

FacebookTwitter

logo_euban1 31 grudzień 2013 to ostatni dzień, w którym w Eurobanku można składać wniosek o promocyjny kredyt refinansowy. Przypomnijmy, że jest to rodzaj kredytu zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości pozwalający na spłatę zaciągniętego gdzie indziej zobowiązania. De facto jest to więc przeniesienie kredytu zaciągniętego wcześniej w innym banku.

Aby refinansowanie kredytu było opłacalne, warunki finansowania muszą być korzystniejsze niż przy starym kredycie. W szczególności kredyt tego rodzaju powinien charakteryzować się wyraźnie niższą marżą niż przypadku dotychczas spłacanego zobowiązania. Szerzej piszemy o tym w naszym specjalnym poradniku znajdującym się tutaj.

Czy zatem warunki kredytu refinansowego eurobanku w promocji można uznać za korzystne i pozwalające na obniżenie kosztów obsługi dotychczasowego zadłużenia? Wygląda na to, że odpowiedz na powyższe pytanie powinna być twierdząca.

Marża kredytu refinansowego

Refinansowanie starego zadłużenia (np. posiadanego przez nas kredytu na mieszkanie) za pomocą promocyjnego kredytu w eurobanku (jeżeli zdążymy złożyć dokumenty w okresie promocyjnym) zaczyna się bowiem od stosunkowo niskiego pułapu. Faktyczna wysokość marży zależy od poziomu wkładu własnego (LtV). Siatka marż jest przy tym zresztą dosyć mało skomplikowana.

Minimalna marża wynosi 1,29%. Uzyskać ją mogą te osoby, w przypadku których kwota takiego kredytu nie będzie przekraczać 85% aktualnej wartości ich mieszkania czy domu. Natomiast jeżeli relacja kwoty kredytu do wartości nieruchomości zawiera się w zakresie od 85% do 100%, wtedy marża kredytu refinansowego wyniesie 1,59%.

Taka propozycja (zwłaszcza w przypadku marży w wysokości 1,29%) wydaje się być korzystna dla posiadaczy kredytów w złotych. Jeżeli spłacają oni raty już kilka lat, to jest wielce prawdopodobne, że obniżyli swoje zadłużenie na tyle, że aby relacja kwoty kredytu do wartości nieruchomości była niższa niż wspomniane 85%. Wtedy marża w wysokości 1,29% może znacząco obniżyć koszty obsługi dotychczasowego zadłużenia.

Gorzej z osobami, które kilka lat temu zaciągnęły kredyt we frankach – z powodu znacznego wzrostu kursu tej waluty ich zadłużenie może być w chwili obecnej nawet wyższe aniżeli wartość nieruchomości. Wtedy nie będą mieli oni szans nawet na kredyt refinansowy z marżą 1,59%

Zerowa prowizja kredytowa

Atutem promocji w eurobanku jest brak prowizji kredytowej. Pamiętajmy jednak, że przypadku przeniesienia kredytu do eurobanku (tak jak do każdego innego banku) w wielu przypadkach konieczne obędzie opłacenie w poprzednim banku prowizji od wcześniejszej spłaty zadłużenia. Wysokość tej prowizji różni się w poszczególnych bankach – w poradniku znajdującym się na tej stronie zaprezentowaliśmy szczegółowy wykaz stawek prowizyjnych w każdym z banków działających w Polsce w rozbiciu na poszczególne lata.

Charakterystyka ogólna:

Kredyt refinansowy w eurobanku charakteryzuje się następującymi parametrami:

  • Maksymalny okres kredytowania – 30 lat;
  • Minimalna marża – 1,25%;
  • Promocyjna prowizja kredytowa - 0% wartości kredytu;
  • Wakacje kredytowe – raz na 12 miesięcy;
  • Możliwość podwyższenia zdolności kredytowej poprzez połączenie swoich dochodów z dochodami innej osoby;
  • Uwzględnianie dochodów z zagranicy przy obliczaniu zdolności kredytowej;
  • Możliwość zaciągania kredytu wspólnie przez osoby niespokrewnione;
  • Darmowa wcześniejsza spłata po 3 latach.