KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA OFERT BANKOWYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA, WAD I ZALET

Rodzaj kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:
KREDYT HIPOTECZNY KOMPLETNY PRZEWODNIK
KALKULATOR KREDYTOWY > Dokumenty do kredytu hipotecznego - kalkulator

Dokumenty do kredytu hipotecznego - kalkulator

Email
FacebookTwitter

Dokumentacja Za pomocą poniższego kalkulatora kredytowego wygenerujesz listę dokumentów do kredytu hipotecznego, jakie wymagane są w poszczególnych bankach oferujących kredyty pod zastaw mieszkania, domu czy działki. Kalkulator ten w szczególności generuje listę niezbędnych dokumentów w zależności od rodzaju kredytu, o który zamierzasz się starać (kredyt mieszkaniowy - np. na zakup mieszkania lub domu, kredyt konsolidacyjny, kredyt refinansowy, pożyczka hipoteczna), a także rodzaju uzyskiwanych dochodów (np. umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło, dochody z działalności gospodarczej, itp.).

Jakie dokumenty do kredytu hipotecznego musisz przedstawić w banku?

To, jakie dokumenty będziesz musiał przygotować, w dużej mierze jest kwestią wewnętrznych regulacji w bankach. Zwróć więc uwagę na to, że każdy z banków może mieć nieco inne wymagania jeżeli chodzi zarówno o liczbę dokumentów, ich rodzaje czy zakres czasowy danych które bank będzie od ciebie potrzebował.

Generator listy dokumentów potrzebnych do kredytu

Wpisując odpowiednie dane do niniejszego kalkulatora, takie jak bank, w którym zamierzasz starać się o kredyt, cel kredytowania, rynek nieruchomości, przedmiot zakupu czy rodzaj dochodów, otrzymasz wykaz dokumentów, jakie powinieneś przygotować.

UWAGA! Niniejszy kalkulator nie generuje wykazu dokumentów niezbędnych do oceny stanu prawnego i technicznego nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu. Jest to kwestia rozpatrywana indywidualnie w odniesieniu do każdej jednostkowej sytuacji. Obligatoryjnie wymaganym dokumentem dotyczącym nieruchomości mającej być przedmiotem kredytowania lub przedmiotem zabezpieczenia jest odpis z księgi wieczystej. Pozostałe wymagane dokumenty mogą być już różne w zależności od sytuacji prawnej nieruchomości lub stanu zaawansowania prac związanych z budową domu lub bloku mieszkalnego przez dewelopera. Szczegółowo kwestie te omawiamy w specjalnym poradniku.

Poradnik o dokumentach do kredytu hipotecznego

W dziale Poradniki znajdziesz dodatkowe informacje. W szczególności polecamy przeczytanie artykułu o wymaganych przez banki dokumentach, który wyjaśnia, o jakie rodzaje dokumentów osobowych, dokumentów o dochodach oraz dokumentacji dotyczącej nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem kredytu możesz być poproszony w banku.

Kalkulator kredytu

Sprawdź także nasze inne kalkulatory hipoteczne, które przygotowaliśmy celem ułatwienia decyzji o wyborze kredytu. W szczególności odwiedź nasz kalkulator kredytu hipotecznego, dzięki któremu będziesz miał możliwość obliczenia wysokości rat kredytu w systemie rat równych lub malejących, a także wygenerujesz pełny harmonogram miesięcznych spłat kredytu na określoną przez Ciebie kwotę kredytu oraz okres jego spłaty.

.