KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA OFERT BANKOWYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA, WAD I ZALET

Rodzaj kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:
KALKULATOR KREDYTOWY

Dokumenty do kredytu hipotecznego

Email
FacebookTwitter

DokumentyZa pomocą poniższego kalkulatora wyszukasz dokumenty do kredytu hipotecznego<, jakie wymagane są w poszczególnych bankach pożyczających pod zastaw mieszkania, domu czy działki. Kalkulator ten w szczególności generuje listę niezbędnych dokumentów w zależności od rodzaju zobowiązania, o które zamierzasz się starać (kredyt mieszkaniowy, konsolidacyjny, refinansowy, pożyczka hipoteczna), a także rodzaju uzyskiwanych dochodów (np. umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło, dochody z działalności gospodarczej, itp.).

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do banku?

W przypadku starań o kredyt hipoteczny, dokumenty wymagane przez poszczególne banki przy określonych wariantach finansowania mogą być zróżnicowane. To, jakie dokumenty do kredytu hipotecznego będziesz musiał przygotować, w dużej mierze jest kwestią wewnętrznych regulacji w bankach. Zwróć więc uwagę na to, że każdy z banków może mieć nieco inne wymagania, jeżeli chodzi zarówno o liczbę danych, ich rodzaje czy zakres czasowy danych, które bank będzie od ciebie potrzebował. Wpisując do poniższego narzędzia odpowiednie dane, takie jak cel kredytowania, rynek nieruchomości, przedmiot zakupu czy rodzaj dochodów, otrzymasz wykaz dokumentów, jakie powinieneś przygotować. Narzędzie to pozwala na znalezienie dokumentów wymaganych między innymi przez takie banki oferujące kredyty hipoteczne, jak, jak PKO BP, Pekao SA, mBank, ING, BZ WBK oraz kilkanaście mniejszych instytucji działających na rynku hipotecznym<

WYSZUKIWARKA DOKUMENTÓW DO KREDYTU MIESZKANIOWEGO

UWAGA! Powyższy kalkulator nie generuje wykazu dokumentów niezbędnych do oceny stanu prawnego i technicznego nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu. Jest to kwestia rozpatrywana indywidualnie w odniesieniu do każdej jednostkowej sytuacji. Obligatoryjnie wymaganym dokumentem dotyczącym nieruchomości mającej być przedmiotem kredytowania lub przedmiotem zabezpieczenia jest odpis z księgi wieczystej. Pozostałe wymagane dane mogą być już różne w zależności od sytuacji prawnej nieruchomości lub stanu zaawansowania prac związanych z budową domu lub bloku mieszkalnego przez dewelopera. Szczegółowo kwestie te omawiamy w specjalnym poradniku.

Przeczytaj poradnik o dokumentach

W dziale Poradniki znajdziesz dodatkowe informacje na temat procesu starań o kredyt w banku. W szczególności polecamy przeczytanie poradnika o dokumentacji dołączanej do wniosku kredytowego, który opublikowany jest w tym miejscu. Wyjaśnia on szczegółowo, o jakie rodzaje danych dochodowych i osobowych oraz dokumentacji dotyczącej nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem, możesz być poproszony w banku.

Sprawdź nasz kalkulator kredytu

Sprawdź także nasze inne kalkulatory hipoteczne, które przygotowaliśmy celem ułatwienia decyzji o wyborze kredytu. W szczególności odwiedź przygotowany przez nas kalkulator kredytu hipotecznego znajdujący się na tej stronie. Dzięki któremu będziesz miał możliwość poznania kosztów kredytu hipotecznego czy obliczenia wysokości rat w systemie rat równych lub malejących. Ponadto dzięki niemu wygenerujesz sobie pełny harmonogram miesięcznych spłat na określoną przez Ciebie kwotę kredytu oraz okres jego spłaty. Dowiesz się z niego także, ile każdego miesiąca będziesz spłacał odsetek oraz ile pożyczonego z banku kapitału

.