KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Przeznaczenie kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:

Kalkulator złoty czy waluta

FacebookTwitter

Złoty - EuroSymulacja wyboru waluty pozwala na bezpośrednie porównanie kredytów hipotecznych udzielanych w złotych i walucie obcej. Dzięki niemu będziesz w stanie dokładnie porównać wysokość miesięcznych rat, a także sumaryczne koszty kredytu w zależności od rodzaju waluty, w której chcesz otrzymać finansowanie. Użycie niniejszego narzędzia pozwoli Ci przede wszystkim sprawdzić, który kredyt - złotówkowy czy walutowy - jest bardziej opłacalny zarówno w krótkiej, jak i dłuższej perspektywie czasowej.

Kredyt w złotówkach czy w walucie?

Za pomocą poniższego kalkulatora będziesz w stanie porównać raty a także koszty kredytu hipotecznego zaciąganego w złotówkach lub w walucie obcej. Wpisz wszystkie niezbędna dane, takie jak wysokość pożyczki, okres jego spłaty, rodzaj rat, oprocentowanie kredytu złotowego i walutowego oraz aktualny kurs danej waluty obcej. Po naciśnięciu przycisku "Oblicz" uzyskasz natychmiastowy wynik porównania.

Kalkulator wyboru waluty

Który kredyt jest lepszy - w złotówkach czy w walucie obcej?

To, jaki kredyt wybrać - złotowy czy walutowy - zależy nie tylko od wysokości oprocentowania kredytu. Biorąc pod uwagę wybór waluty, należy także pamiętać o tym, że nie wszyscy kredytobiorcy będą mieli szanse na pożyczenie pieniędzy w euro czy w innych walutach obcych. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż aby uzyskać finansowanie w walutach obcych trzeba mieć wyższą zdolność kredytową. Ponadto nieliczne banki, które udzielają jeszcze kredytów w euro, mają bardzo wysokie wymagania odnośnie wysokości miesięcznych dochodów netto pożyczkobiorcy. W końcu - zgodnie z wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego Rekomendacją S - od lipca 2014 o finansowanie w walucie obcej mogą się starać tylko te osoby, które otrzymują w tej walucie wynagrodzenie (innymi słowy w praktyce szanse na finansowanie w euro będą mieli tylko ci, którzy pracują za granicą w krajach strefy euro i uzyskują wynagrodzenie za pracę w tej walucie).

Wiele dodatkowych informacji na ten temat oraz odpowiedzi na wątpliwości dotyczące wyboru rodzaju kredytu uzyskasz dzięki poradnikowi zatytułowanemu "Jaki kredyt hipoteczny wybrać?", który publikujemy na tej stronie. Zwracamy w nim uwagę nie tylko na dylemat wyboru waluty finansowania, ale także opisujemy zalety i wady poszczególnych rodzajów kredytów, w tym także rozwiązań oferowanych w bankach w promocjach na zasadzie tzw. cross-sellingu oraz dofinansowania w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla młodych" (MDM).

Symulator kredytowy obliczający raty kredytu hipotecznego

Odwiedź również nasz szczegółowy kalkulator kredytowy kred.pl. Jest to zaawansowany skrypt, dzięki któremu będziesz mógł przeprowadzić analizę kosztów kredytu dotyczącą wysokości poszczególnych miesięcznych rat w rozbiciu na raty kapitałowe i raty odsetkowe. Dzięki niemu będziesz także mógł wygenerować pełny harmonogram spłat zadłużenia w ratach miesięcznych w oparciu o wprowadzone przez siebie dane. Pozwoli Ci on zorientować się, jaki udział w każdej racie ma spłata kapitału oraz ile wynoszą odsetki kredytowe. Dodatkowo między innymi dowiesz się, ile po określonym czasie spłacisz pożyczonego kapitału oraz ile po spłacie każdej raty kredytowej pozostało Ci jeszcze niespłaconego zadłużenia.