KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA OFERT BANKOWYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA, WAD I ZALET

Rodzaj kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:
KALKULATORY KREDYTOWE

Kalkulator gotówkowy

FacebookTwitter

Gotówka [Aktualizacja: 14 kwiecień 2016]. Niniejszy kalkulator kredytu gotówkowego na 2016 rok pozwoli Ci dowiedzieć się, ile wynosi miesięczna rata i oprocentowanie w poszczególnych bankach oferujących tego typu pożyczki gotówkowe. Wypełnij poszczególne pola na formularzu poniższego kalkulatora: wpisz kwotę, o którą planujesz się starać, walutę kredytu (w tym przypadku, celem uzyskania największego wyboru dostępnych na rynku ofert, radzimy wybrać naszą rodzimą walutę - PLN), rodzaj rat, a także podaj długość okresu spłaty (wyrażoną w miesiącach). Następnie naciśnij przycisk "Porównaj", a kalkulator wyszuka aktualne oferty pożyczek dostępnych w bankach i wygeneruje listę propozycji uszeregowaną pod względem wysokości raty.

Krótki czas oczekiwania na kredyt gotówkowy, w niektórych przypadkach wynoszący zaledwie kilkadziesiąt minut, jest jedną z najważniejszych zalet takich pożyczek. Tego typu szybkie rozwiązanie pozwala na doraźną poprawę sytuacji finansowej. Pamiętaj jednak, że w zdecydowanej większości przypadków nawet najtańszy kredyt gotówkowy charakteryzuje się wyższym kosztem, aniżeli kredyt hipoteczny czy pożyczka hipoteczna. Szczególnie jest to widoczne w przypadku oprocentowania RRSO (które - poza marżą bankową oraz stosowaną przez bank stawką pożyczek międzybankowych WIBOR - uwzględnia wszystkie opłaty okołokredytowe, takie jak między innymi prowizja czy wymagane przez bank ubezpieczenia).

KALKULATOR KREDYTU GOTÓWKOWEGO

Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2016

Niniejsze porównanie przedstawia aktualnie najtańsze oferty dostępne w poszczególnych bankach komercyjnych. Zestawienie ułożone jest w kolejności począwszy od banku, który oferuje najtańszy kredyt gotówkowy pod względem wysokości oprocentowania rzeczywistego RRSO. Oprócz wysokości oprocentowania, porównanie zawiera dane dotyczące wysokości miesięcznej raty oraz tego, ile wynosi prowizja kredytowa. Porównanie zestawia parametry kredytu gotówkowego zaciąganego na kwotę 10 000 złotych na okres 4 lat.

Najlepszy kredyt gotówkowy - ranking

BankProduktOprocentowanie nominalneProwizjaRata (zł)Oprocentowanie RRSO
EurobankPożyczka gotówkowa "wypożyczka"0,00%10,00%2294,86%
BGŻ BNP ParibasKredyt gotówkowy4,99%2,90%2376,64%
Alior BankPożyczka 5% z gwarancją5,00%0,00%2386,97%
EurobankTani kredyt z kontem6,00%3,00%2427,79%
T-Mobile Usługi BankowePożyczka8,00%0,00%2448,30%
ING Bank ŚląskiPożyczka standardowa7,79%0,99%2468,63%
Raiffeisen PolbankKredyt na miarę7,50%2,50%2489,15%
BGŻ BNP ParibasiGotówka5,00%8,00%2499,35%
Santander Consumer BankMistrzowski kredyt4,99%10,90%25510,86%
Santander Consumer BankKredyt gotówkowy7,99%5,00%25611,08%
mBankmRaty8,25%6,50%26112,21%
Pekao SAPożyczka ekspresowa na dowolny cel8,99%5,00%26112,21%
Credit AgricoleProstoliczony kredyt gotówkowy6,50%12,50%26713,47%
Getin BankKredyt gotówkowy dla Ciebie8,70%8,49%26813,84%
Citi Bank HandlowyPożyczka gotówkowa6,46%9,00%27014,23%
Millennium BankPożyczka gotówkowa7,99%11,99%27314,95%
BZ WBKKredyt gotówkowy9,00%9,99%27415,04%
mBankKredyt gotówkowy8,99%10,99%27615,59%
PKO BPMini ratka na dowolny cel9,99%9,99%27916,21%
Deutsche Bankdb Kredyt Gotówkowy7,50%7,50%28918,48%
Santander Consumer BankKredyt bez wychodzenia z domu9,99%30,00%33027,64%

Oprocentowanie kredytów gotówkowych

W poniższej tabeli przedstawione jest porównanie oprocentowania pożyczek gotówkowych dostępnych w poszczególnych bankach. Zestawienie prezentuje zarówno najniższe możliwe do uzyskania oprocentowanie kredytu gotówkowego w danym banku, jak i przykładowe oprocentowanie dla określonej wysokości zobowiązania i długości okresu finansowania (kredyt na 100 000 złotych na 60 miesięcy).

Rzeczywiste oprocentowanie kredytu gotówkowego

BankOprocentowanie RRSO od: Oprocentowanie kredytu na 10000 zł na 60 miesięcy
eurobank2,53%2,53%
BPH6,77%8,38%
Bank Pocztowy8,19%10,01%
BNP Paribas8,89%12,35%
ING Bank Śląski9,16%12,83%
Deutsche Bank9,37%9,37%
Volkswagen Bank direct9,37%10,47%
BGŻ10,08%11,01%
Raiffeisen Polbank10,47%10,47%
T-Mobile10,83%14,68%
Bank SMART11,25%11,89%
Meritum Bank11,66%12,71%
Getin Bank11,72%11,77%
PKO BP11,96%13,38%
Inteligo12,03%12,83%
BZWBK12,10%12,81%
Plus Bank12,47%13,98%
Pekao SA12,57%13,29%
Millennium13,93%15,15%
Citi Handlowy14,06%14,69%
Credit Agricole14,40%15,10%
Alior Bank15,54%17,47%
BOŚ15,64%16,60%
mbank16,72%17,64%

Maksymalna kwota oraz najdłuższy okres spłaty

Poniższe zestawienie przedstawia porównanie kredytów gotówkowych pod względem najwyższej kwoty oraz maksymalnego okresu spłaty w poszczególnych bankach.

Najdłuższy okres kredytowania i maksymalna kwota finansowania

BankMaksymalny okres spłatyMaksymalna kwota
Alior Bank120 miesięcy120 000 zł
Bank Pocztowy150 miesięcy150 000 zł
Bank SMART120 miesięcy150 000 zł
BGŻ96 miesięcy100 000 zł
BNP Paribas84 miesiące150 000 zł
BOŚ120 miesięcy150 000 zł
BPH120 miesięcy150 000 zł
BZWBK72 miesiące120 000 zł
Citi Handlowy72 miesiące120 000 zł
Credit Agricole72 miesiące120 000 zł
Deutsche Bank60 miesięcy200 000 zł
eurobank108 miesięcy10 000 zł
Getin Bank48 miesięcy200 000 zł
ING Bank Śląski96 miesięcy160 000 zł
Inteligo96 miesięcy20 000 zł
mbank84 miesiące150 000 zł
Meritum Bank120 miesięcy200 000 zł
Millennium94 miesiące150 000 zł
Pekao SA84 miesiące150 000 zł
PKO BP96 miesięcy150 000 zł
Plus Bank96 miesięcy80 000 zł
Raiffeisen Polbank60 miesięcy80 000 zł
T-Mobile24 miesiące50 000 zł
Volkswagen Bank direct72 miesiące50 000 zł

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Uzyskanie pożyczki gotówkowej w banku wiąże się z koniecznością posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. W związku z powyższym na naszych stronach udostępniliśmy kalkulator zdolności kredytowej pozwalający na obliczenie wysokości tego wskaźnika przy zdefiniowanych przez użytkownika dochodach i wydatkach takich jak liczba osób w gospodarstwie domowym, sumaryczne dochody netto kredytobiorcy, wydatki na spłatę innych zobowiązań kredytowych, wydatki na utrzymanie mieszkania. Powyższy kalkulator dostosowany jest do przepisów obowiązujących w 2016 roku zawartych w wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego Rekomendacji S.