KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA OFERT BANKOWYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA, WAD I ZALET

Rodzaj kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:
KREDYT HIPOTECZNY KOMPLETNY PRZEWODNIK
WIADOMOŚCI > Kredyty hipoteczne > Tani kredyt mieszkaniowy PKO

Tani kredyt mieszkaniowy PKO

Email Drukuj
FacebookTwitter

logo_peobp3Kredyty hipoteczne w PKO BP od dawna cieszą się dużym powodzeniem. Nie powinno więc dziwić, że PKO BP przewodzi od dłuższego czasu w rankingach sprzedaży kredytów pod hipotekę mieszkań czy domów. Dane z lipca 2012 roku wskazują, że PKO sprzedał kredyty mieszkaniowe na kwotę ponad 718 milionów złotych. W efekcie, aktualny udział PKO w sprzedaży tych produktów wynosi 22,5 procenta.

Z pewnością duża w tym zasługa ostatnich promocji produktów hipotecznych, o których pisaliśmy między innymi w artykułach "Wiosenna promocja kredytu w PKO BP przedłużona" (przeczytaj artykuł) czy "Kredyt Lato 2012 w PKO BP" (czytaj cały artykuł).

Tymczasem, w ostatnich dniach znów jest głośno o kredytach mieszkaniowych w tym banku. Mianowicie do 14 września 2012 roku obowiązują promocyjne warunki ich udzielania  w tym największym banku działającym w naszym kraju (aktualizacja z dnia 12.10.2012: obecnie obowiązuje nowa promocyjna oferta w PKO BP udzielany w ramach jesiennej akcji promocyjnej, która obowiązywać będzie do 31 grudnia 2012). W niniejszym artykule prezentujemy jego warunki.

Kredyt hipoteczny z niską marżą - 1,2%

W ramach niniejszej promocji klienci tegoż banku mogą uzyskać tani kredyt z marżą wynoszącą 1,2%. Przy stawce pożyczek międzybankowych WIBOR 3M w wysokości równej 4,96% (stan na 10 września 2012) daje to oprocentowanie nominalne kredytu w wysokości 6,16%. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż marża w tej wysokości obowiązuje przez cały okres spłaty zadłużenia bez względu na jego kwotę czy wysokość wkładu własnego.

Istotna zaleta oferty - brak prowizji od udzielenia kredytu

Ponadto istnieje możliwość uzyskania kredytu bez prowizji. Możliwość ta dotyczy tych klientów PKO, którzy posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO BP, wykupią ubezpieczenie na życie i ubezpieczą się na wypadek utraty pracy i hospitalizacji na 4 lata.

Brak opłat za wycenę nieruchomości

W przypadku kredytów na dom czy mieszkanie do kwoty do 400 000 PLN klienci zwolnieni zostaną z opłaty za wycenę wartości nieruchomości.

Tani kredyt Rodzina na swoim

Promocja nie dotyczy tylko i wyłącznie standardowych kredytów pod hipotekę, bowiem obejmuje ona także preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatami do oprocentowania realizowanymi przez BGK. Udzielane są one w ramach rządowego programu Rodzina na Swoim, który funkcjonować będzie do końca 2012 roku.

Warunki uzyskania promocyjnego finansowania w PKO BP

Aby uzyskać promocyjny kredyt Własny Kąt albo kredyt Rodzina na swoim, potencjalni kredytobiorcy powinni złożyć wniosek kredytowy do 14 września 2012 roku oraz podpisać umowę w ciągu 30 dni od daty podjęcia decyzji kredytowej.

Kredyt mieszkaniowy PKO - charakterystyka ogólna produktu:

  • maksymalna kwota finansowania - do 100 proc. wartości nieruchomości,
  • maksymalny okres kredytowania - do 40 lat,
  • promocyjna marża kredytowa - 1,2%,
  • promocyjna prowizja kredytowa - 0%,
  • możliwość skorzystania raz w roku wakacji kredytowych,
  • karencja w spłacie kapitału - do 36 miesięcy.

Źródło: PKO BP