KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA OFERT BANKOWYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA, WAD I ZALET

Rodzaj kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
Zaawansowane opcje
WIADOMOŚCI Kredyty hipoteczne

Tani kredyt hipoteczny PKO

Email Drukuj
FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedin

logo_peobp3Kredyty hipoteczne w PKO BP od dawna cieszą się dużym powodzeniem. Nie powinno więc dziwić, że PKO BP przewodzi od dłuższego czasu w rankingach sprzedaży kredytów pod hipotekę mieszkań czy domów. Dane z lipca 2012 roku wskazują, że PKO sprzedał kredyty mieszkaniowe na kwotę ponad 718 milionów złotych. W efekcie, aktualny udział PKO w sprzedaży hipotek wynosi 22,5 procenta.

Z pewnością duża w tym zasługa ostatnich promocji produktów hipotecznych, o których pisaliśmy między innymi w artykułach "Wiosenna promocja kredytu hipotecznego w PKO BP przedłużona" (przeczytaj artykuł) czy "Kredyt hipoteczny Lato 2012 w PKO BP" (czytaj cały artykuł).

Tymczasem, w ostatnich dniach znów jest głośno o kredytach mieszkaniowych w tym banku. Mianowicie do 14 września 2012 roku obowiązują promocyjne warunki udzielania kredytu pod zastaw hipoteczny w tym największym banku działającym w naszym kraju (aktualizacja z dnia 12.10.2012: obecnie obowiązuje nowy promocyjny kredyt hipoteczny PKO BP udzielany w ramach jesiennej akcji promocyjnej, który oferowany będzie do 31 grudnia 2012). W niniejszym artykule prezentujemy jego warunki.

Kredyt hipoteczny z niską marżą - 1,2%

W ramach niniejszej promocji klienci tegoż banku mogą uzyskać tani kredyt hipoteczny z marżą wynoszącą 1,2%. Przy stawce pożyczek międzybankowych WIBOR 3M w wysokości równej 4,96% (stan na 10 września 2012) daje to oprocentowanie nominalne kredytu w wysokości 6,16%. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż marża w tej wysokości obowiązuje przez cały okres spłaty zadłużenia bez względu na jego kwotę czy wysokość wkładu własnego.

Istotna zaleta oferty - brak prowizji od udzielenia kredytu

Ponadto istnieje możliwość uzyskania kredytu bez prowizji. Możliwość ta dotyczy tych klientów PKO, którzy posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO BP, wykupią ubezpieczenie na życie i ubezpieczą się na wypadek utraty pracy i hospitalizacji na 4 lata.

Brak opłat za wycenę nieruchomości

W przypadku kredytów na dom czy mieszkanie do kwoty do 400 000 PLN klienci zwolnieni zostaną z opłaty za wycenę wartości nieruchomości.

Tani kredyt Rodzina na swoim

Promocja nie dotyczy tylko i wyłącznie standardowych kredytów pod hipotekę, bowiem obejmuje ona także preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatami do oprocentowania realizowanymi przez BGK. Udzielane są one w ramach rządowego programu Rodzina na Swoim, który funkcjonować będzie do końca 2012 roku.

Warunki uzyskania promocyjnego kredytu hipotecznego w PKO BP

Aby uzyskać promocyjny tani kredyt hipoteczny Własny Kąt albo kredyt Rodzina na swoim, potencjalni kredytobiorcy powinni złożyć wniosek kredytowy do 14 września 2012 roku oraz podpisać umowę w ciągu 30 dni od daty podjęcia decyzji kredytowej.

Kredyt hipoteczny PKO - charakterystyka ogólna produktu:

  • maksymalna kwota finansowania - do 100 proc. wartości nieruchomości,
  • maksymalny okres kredytowania - do 40 lat,
  • promocyjna marża kredytowa - 1,2%,
  • promocyjna prowizja kredytowa - 0%,
  • możliwość skorzystania raz w roku wakacji kredytowych,
  • karencja w spłacie kapitału - do 36 miesięcy.

Źródło: PKO BP