KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Rodzaj kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:
KREDYT HIPOTECZNY Wiadomości

Tani kredyt hipoteczny PKO

FacebookTwitter

logo_peobp3Kredyt hipoteczny PKO BP od dawna cieszy się dużym powodzeniem. Nie powinno więc dziwić, że PKO przewodzi od dłuższego czasu w rankingach sprzedaży kredytów pod hipotekę mieszkań czy domów. Dane z lipca 2012 roku wskazują, że PKO sprzedał produkty hipoteczne na kwotę ponad 718 milionów złotych. W efekcie, aktualny udział PKO w sprzedaży tych instrumentów wynosi 22,5 procenta.

Z pewnością duża w tym zasługa ostatnich promocji tego typu produktów bankowych, o których pisaliśmy między innymi w artykułach "Wiosenna promocja w PKO BP przedłużona" czy "Kredyt Lato 2012 w PKO BP".

Tymczasem, w ostatnich dniach znów jest głośno o kredycie "Własny Kąt" w tym banku. Mianowicie do 14 września 2012 roku obowiązują promocyjne warunki ich udzielania  w tym największym banku działającym w naszym kraju (aktualizacja z dnia 12.10.2012: obecnie obowiązuje nowa promocyjna oferta w PKO BP udzielany w ramach jesiennej akcji promocyjnej, która obowiązywać będzie do 31 grudnia 2012). W niniejszym artykule prezentujemy jego warunki.

Marża

W ramach niniejszej promocji marża kredytu hipotecznego w PKO wynosi 1,2%. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż marża w tej wysokości obowiązuje przez cały okres spłaty zadłużenia, bez względu na jego kwotę czy wysokość wkładu własnego. Pozwala to uznać najnowszą ofertę PKO za relatywnie tani kredyt.

Oprocentowanie

W PKO BP oprocentowanie kredytu hipotecznego ustalane jest jako suma marży oraz stopy bazowej WIBOR 3M. Przy stawce pożyczek międzybankowych WIBOR 3M w wysokości równej 4,96% (stan na 10 września 2012) daje to nominalne oprocentowanie kredytu w wysokości 6,16%.

Prowizja

Ponadto istnieje możliwość uzyskania kredytu bez prowizji. Możliwość ta dotyczy tych klientów PKO, którzy posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO BP, wykupią ubezpieczenie na życie i ubezpieczą się na wypadek utraty pracy i hospitalizacji na 4 lata.

Wycena nieruchomości

Ważnym udogodnieniem obecnej oferty jest złagodzenie obciążeń związanych z przeprowadzeniem wyceny mieszkania czy domu nabywanych na kredyt. W przypadku kredytów do kwoty do 400 000 PLN klienci zwolnieni zostaną z opłaty za wycenę wartości nieruchomości.

Kredyty z dofinansowaniem

Promocja nie dotyczy tylko i wyłącznie standardowych kredytów, bowiem obejmuje ona także preferencyjne kredyty z dopłatami do oprocentowania realizowanymi przez BGK. Udzielane są one w ramach rządowego programu Rodzina na Swoim, który funkcjonować będzie do końca 2012 roku.

Warunki uzyskania

Aby uzyskać promocyjny kredyt Własny Kąt albo kredyt Rodzina na swoim w PKO BP, potencjalni kredytobiorcy powinni złożyć wniosek kredytowy do 14 września 2012 roku oraz podpisać umowę w ciągu 30 dni od daty podjęcia decyzji kredytowej.

Podstawowe parametry:

Najważniejsze parametry charakteryzujące kredyt hipoteczny w PKO są następujące:

  • maksymalna kwota finansowania - do 100 proc. wartości nieruchomości,
  • maksymalny okres kredytowania - do 40 lat,
  • promocyjna marża kredytowa - 1,2%,
  • promocyjna prowizja kredytowa - 0%,
  • możliwość skorzystania raz w roku wakacji kredytowych,
  • karencja w spłacie kapitału - do 36 miesięcy.

Źródło: PKO BP