KREDYT HIPOTECZNY - KALKULATOR

KALKULATOR KREDYTOWY I PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH: RAT, MARŻ, PROWIZJI, OPROCENTOWANIA

Rodzaj kredytu
Rodzaj nieruchomości
Wartość nieruchomości
Kwota kredytu
Waluta
Rodzaj rat
Okres spłaty lat
Wiek najstarszego kredytobiorcy lat
PRZYDATNE STRONY:
KREDYT HIPOTECZNY Wiadomości

Szybki kredyt hipoteczny w Banku BGŻ

FacebookTwitter

logo_bgospzyw2_centrBank BGŻ wprowadził ostatnio pewne zmiany do procesu związanego z podejmowaniem decyzji kredytowej. W wyniku wprowadzonych zmian uproszczeniu uległa także procedura przygotowywania przez klienta dokumentacji niezbędnej do starań o kredyt mieszkaniowy i kredyt budowlany.

W rezultacie, znaczącemu skróceniu uległ okres oczekiwania na decyzję kredytową, dzięki czemu aktualnie BGŻ oferuje stosunkowo szybki kredyt hipoteczny. Bank informuje, iż aktualnie czas od momentu złożenia pełnego wniosku kredytowego do momentu wydania decyzji kredytowej wynosi 7 dni. Dla porównania średni czas oczekiwania na kredyt w większości banków oscyluje wokół 30 dni.

To jednak nie jedyna nowinka w ofercie hipotecznej tego banku. W szczególności korzystne zmiany odczują Ci klienci, którzy planują skorzystać z kredytu budowlanego lub mieszkaniowego w tymże banku.

Pieniądze na dowolny cel

Kolejna - obok skrócenia czasu oczekiwania na kredyt - zmiana w warunkach udzielania kredytów hipotecznych w BGŻ dotyczy możliwości uzyskania środków na dowolny cel w ramach kredytu mieszkaniowego i budowlanego. Kwota takich środków może stanowić nawet 30 procent kwoty przeznaczonej na finansowanie inwestycji. Przykładowo, jeżeli zaciągalibyśmy taki kredyt na kwotę 300 000 złotych, to w ramach środków przeznaczonych na dowolny cel moglibyśmy dysponować kwotą rzędu 90 000 złotych. To dosyć duże ułatwienie dla kredytobiorców, zważywszy na to, że pieniądze pozyskane w taki sposób mogą być spożytkowane chociażby na wydatki związane z zakupem niezbędnego wyposażenia do wybudowanej lub zakupionej na kredyt nieruchomości, takiego, jak chociażby meble czy sprzęt AGD.

Podstawowe cechy oferty

Bez wątpienia kluczowym elementem oferty hipotecznej w BGŻ jest kredyt mieszkaniowy.  Może on być przeznaczony zarówno na zakup mieszkania, domu czy innej nieruchomości mieszkalnej, jak również na inne cele mieszkaniowe. Najważniejsze parametry kredytowe tego produktu, na które warto zwrócić uwagę, są następujące:

  • Waluta finansowania – PLN;
  • Maksymalny okres kredytowania – 40 lat;
  • Minimalna kwota kredytu - 20.000 PLN;
  • Maksymalna wysokość kredytowania – 100% wartości nieruchomości;
  • Minimalna prowizja kredytowa - 0%;
  • Minimalna marża - 1,05% (przy skorzystaniu z innych produktów tego banku);
  • Możliwość zwiększenia kwoty kredytu o 30% na dowolny cel;
  • Maksymalna długość karencji w spłacie kapitału - 29 miesięcy;
  • Rozliczanie do 40% kwoty kredytu bez faktur.

Źródło: Bank BGŻ